5 کاری که باید در روز امتحان انجام بدید

همه ی ما در روز امتحان کمی استرس داریم و ممکنه عصبی باشیم. اما به این فکر کنید که قبل از اینکه معلم یا استادتون بخواد برگه های امتحان رو jوزیع کنه، شما چه کارهایی برای آرامش بیشترتون می تونید انجام بدید. امروز، روز امتحانه و شما کار خیلی زیادی رو نمی تونید انجام بدید. مخصوصا اگه یک امتحان استاندار مثل کنکور داشته باشید فرصت زیادی برای انجام کارها ندارید و خیلی دیره که بخواید مطالب جدید رو بخونید و یاد بگیرید. پس ما داریم در مورد یک امتحان معمولی مدرسه و دانشگاه صحبت می کنیم. به توصیه هایی که در ادامه بهتون میگم توجه کنید تا بتونید امتحانتون رو بهتر پشت سر بذارید.

نیازهای فیزیکی بدنتون رو رفع کنید

در روز آزمون، قبل از رفتن سر جلسه، به دستشویی برید، چون اگه بهش نیاز داشته باشید به هیچ عنوان نمی تونید امتحانتون رو خوب پشت سر بذارید. به اندازه کافی آب بنوشید که تشنگی تمرکزتون رو از بین نبره. همچنین صبحانه ای بخورید که شامل مواد غذایی مغذی باشه. کمی ورزش کنید حتی اگه فقط به اندازه ی پیاده روی دور محوطه ی مدرسه باشه.

قبل از امتحان نیازهای فیزیکی خودتون رو رفع کنید و بدنتون رو آماده کنید. اینجوری در طول امتحان، مغزتون هی براتون پیام نمی فرسته و حواستون رو پرت نمی کنه. شما باید اول مراقب بدنتون باشید و نیازهاش رو رفع کنید تا مغزتون بتونه به خوبی عمل کنه.

یادداشت هاتون رو مرور کنید

یادداشت ها و فلش کارت هاتون رو برای آخرین بار قبل از اینکه اون ها رو کنار بذارید یک بار دیگه مرور کنید. ممکنه وقتی که دارید به طور اجمالی اون ها رو بررسی میکنید، چشمتون به یک نکته یا فرمول کوچیک بیفته که شب قبل از دیدتون جا مونده، و اون نکته توی امتحان بیاد. مرور سریع یادداشت ها و جزه هاتون می تونه دقیقا همون چیزی باشه که شما برای یادآوری نکات و آمادگی بیشتر برای امتحان بهش نیاز دارید.

در روز امتحان آرامش خودتون رو حفظ کنید

قبل از امتحان باید برای کاهش اضطراب و استرس خودتون راه حل هایی رو پیدا کنید. شما باید به این فکر کنید که اگه به خودتون اجازه بدید، مضطرب باشید هیچ کمکی برای بهتر شدن نمره ی امتحانتون نمی کنه. در حقیقت اضطراب، باعث میشه شما نمره ی کمتری رو کسب کنید چون ذهن شما به جای تلاش برای به یاد آوردن چیزهایی که خوندید، داره تمام تلاشش رو می کنه که شما رو آروم کنه. پس نفس های عمیق بکشید و آروم باشید. مطمئن باشید امتحانتون رو با موفقیت پشت سر میذارید اگه به اندازه کافی مطالعه کرده باشید.

ماهیچه هاتون رو تقویت کنید

به طور استعاری حرف نمیزنم، منظورم اینه که ماهیچه های واقعی تون رو تقویت کنید. منظورم تمام ماهیچه های بدنتون نیست. شما قرار نیست برید باشگاه و تمرین های عضلانی انجام بدید در روز امتحان. منظورم عضلاتیه که در حین آزمون و امتحان بیشتر درگیر هستن. از دستاتون شروع کنید اون ها رو خم و راست کنید، در هم گره کنید و باز کنید. با این کار اضطراب هایی که هنوز در بدن شما باقی مونده از بین میره و به آروم تر شدنتون کمک میکنه.

با دوستانتون در مورد امتحان حرف بزنید

قبل از امتحان با همکلاسی هاتون صحبت کنید و از اون ها در مورد نکات مهم درسی بپرسید، ممکنه اون ها نکته ای رو به شما یادآوری کنن که از قلم انداخته باشید، و یاد گرفتن همون نکته باعث بشه دو نمره بیشتر در امتحان کسب کنید. همچنین از اون ها در مورد قسمت های سخت درس بپرسید، شاید اون ها راه حل هایی برای بهتر یاد گرفتن و بهتر به ذهن سپردن کشف کرده باشن که به شما کمک کنه. اگه دوست دارید و فرصتش هست از دوستاتون بخواید از شما چندتا سوال بپرسن تا مطمئن بشید آمادگی کافی برای امتحان رو دارید.

منبع: thoughtco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *