7 نکته برای یادگیری سریع زبان اسپانیایی

در این مقاله سعی داریم بهتون آموزش بدیم که چطور زبان اسپانیایی رو سریع یاد بگیرید، با رعایت این 7 روش کلیدی که در این مقاله مطرح میشه شما میتونید زبان اسپانیایی رو در عرض چند ماه یاد بگیرید. نکته های ارائه شده در این مقاله این امکان رو به شما میده که خیلی سریع تر از اونی که انتظارش رو دارید، بدون سفر کردن به خارج از کشور، بدون رها کردن کارتون و بدون ازدواج با یک اسپانیایی زیان، زبان اسپانیایی رو خیلی روان صحبت کنید. البته این یک فرمول ثابت نیست، شاید نیاز باشه که شما خیلی بیشتر مطالعه و تمرین داشته باشین.

یک تصویر کلی برای شروع یادگیری اسپانیایی

قبل از اینکه بخوایم گفتن نکات رو شروع کنیم، بیاین یک پیش زمینه از اینکه چه چیزی میتونه ما رو در موفق شدن کمک کنه داشته باشیم. اول از همه، این فکر اشتباه که نمیتونید به سرعت اسپانیایی یاد بگیرید رو از خودتون دور کنین. قطعا این امکان پذیره، و شما میتونید تجربه ی یادگیرنده های دیگه رو تست کنین. اما شما به راهنما نیاز دارید.
برای یادگیری سریع زبان اسپانیایی در عرض چند ماه، شما نیاز دارید به:

 • یادگیری دامنه ی لغات گسترده
 • ماهر شدن در گرامر اولیه ی زبان اسپانیایی
 • فهمیدن صحبت های اسپانیایی
 • تمرین زیاد در مکالمه
 • یادگیری تلفظ صحیح کلمات اسپانیایی
 • به کارگیری و استفاده از این زبان
 • غرق شدن در یادگیری به اندازه ی کافی تا زمانی که راه بیفتید

حالا بیاین ببینیم که چطور میشه انجامش داد.

دامنه ی لغاتتون رو گسترش بدید

لغات بلوک های ساختاری یک زبان هستن. وقتی که شما شروع میکنید به یادگیری زبان اسپانیایی، اگه کلمات زیادی رو بلد نباشین هیچ اشکالی نداره. حالا، یک راه مناسب برای پیشرفت در یادگیری کلمات اسپانیایی اینه که همزمان با یادگیری، از زبان اسپانیایی در زندگی روزمره هم استفاده کنید و لغات و اصطلاح های کاربردی رو یاد بگیرین. طبق آمار، در زبان اسپانیایی حدود ۱۰۰۰ تا لغات تکرار شونده وجود داره. این آمار به این معنیه که شما فقط کافیه ۱۰۰۰ تا کلمه رو خوب یاد بگیرین تا هر چیز اسپانیایی رو که میشنوین، متوجه بشید. سایت های مختلفی هستن که به شما کمک می کنند لغات و اصطلاحات کاربردی زبانی رو که می خواید یاد بگیرید رو پیدا کنید و اون ها رو به حافظتون بسپارید. با پشتکار به راهتون ادامه بدید تا موفق بشید، مطمئن باشید که پشیمون نخواهید شد.

یک خودآموز اسپانیایی داشته باشید

موثرترین راه برای یادگیری پایه زبان اسپانیایی اینه که یک کتاب درسی خوب داشته باشید. کتاب های مختلفی رو با عنوان “آموزش زبانه اسپانیایی” می تونید پیدا کنید یک نگاه کوچیک به اون ها بندازید و یکی رو انتخاب کنید سعی کنید به همراه سی دی تلفظ باشه. وقتی به مردم پیشنهاد میشه که فقط یک کتاب رو انتخاب و کار کنند اغلب متعجب میشن، اما واقعیت اینه که هر کدوم از اون کتاب ها هرچیزی که شما بعنوان یک فرد مبتدی در شروع یادگیری زبان اسپانیایی نیاز داره رو شامل میشه. هر روز اون کتاب رو مطالعه کنید، و در عرض ۴ تا ۶ هفته کاملا تمومش کنین. بهتون پیشنهاد میکنیم که وقت زیادی رو برای حل کردن تمرین های کتاب صرف نکنید. بیشتر وقت و تمرکزتون رو روی خوندن دیالوگ ها، حفظ کردن لغات و فهمیدن گرامر بذارید.

یک معلم خصوصی آنلاین پیدا کنید

برای اینکه مکالمه یاد بگیرید باید شروع کنید به صحبت کردن. با مراجعه به سایت های مختلف میتونید یک معلم خصوصی پیدا کنید. سایت italki یک سایت جالب و مقرون به صرفه هست که شما میتونید برای هر زبانی که بخواید با قیمت های مختلف معلم خصوصی آنلاین پیدا کنید. یک کلاس با مدت 30 دقیقه و 2تا 3 بار در هفته کافیه. کم باشه ولی همیشه باشه موثرتره. به جای اینکه از معلم تون بخواید بهتون اسپانیایی یاد بده ازش چیزهای مفید تر و موثرتری رو بخواید، مثلا بخواید که بیشتر با هم مکالمه کنید به جای اینکه همش بهتون یاد بده و  اینکه آموزشتون رو بر اساس کتابی که در مرحله قبل انتخاب کردید پیش ببرید. بهترین روش اینه که شما موضاعات، گرامر و لغات هر فصل رو از روی کتابتون بخونید و بعد در مدت کلاس با معلمتون در مورد اون ها بحث و گفتگو کنید. اینجوری خیلی زود در یاد گرفتن زبان اسپانیایی پیشرفت می کنید.

گرامر رو فراموش نکنید

با وجود اینکه یادگیری اصول گرامر خیلی مهمه ولی اصن نگران نباشید چون به راحتی می تونید از پسش بربیاید فقط کافیه که گرامر رو در حد ابتدایی یاد بگیرید، ساختار گرامر زبان اسپانیایی خیلی شبیه به انگلیسی هست. مطمعنا برای برقراری ارتباط با افراد اسپانیایی زبان نیاز به دانستن تمام لغات و اصول گرامر اسپانیایی نیست. من نمی خوام اهمیت دستور زبان رو تضعیف کنم ولی همیشه برای یادگیری یک زبان جدید در مورد گرامر نگرانی هایی بوجود میاد که من فقط می خوام شما رو آروم تر کنم. بنابراین دستورهای گرامر اول کتاب رو بخونید ولی تمرکز اصلیتون روی واژگان و مطالعه باشه.

تا جایی که می تونید متن های اسپانیایی بخونید

به عنوان یک مبتدی در زبان اسپانیایی، شما باید تلاش زیادی برای خوندن کنید، چون که کلمات کافی رو بلد نیستین. اگه شما از متن های زیادی استفاده کنین، در یادگیری گرامر و کلمات به سرعت پیشرفت میکنید. اگه بتونین فایل صوتی متن هایی که می خونید رو پیدا کنین، همزمان هم میتونین اون رو گوش بدید و هم متنش رو بخونین. این به شما کمک میکنه که رابطه ی بین نوشتن و صحبت کردن اسپانیایی و فهمیدن صحبت گوینده های بومی براتون راحت بشه، با تلفظ کلمات آشنا می شید و بهتر اون ها رو به ذهن می سپارید. سعی نکنین که فقط کتاب رو یاد بگیرین، بلکه از متن هایی که می خونید لذت ببرین.

زبان اسپانیایی رو بخشی از زندگیتون قرار بدین

این بخش از توصیه ها به نظر میرسه که خیلی فایده نداشته باشه‌. اما، در حقیقت، بیشتر از اونی که فکرشو کنین اهمیت داره. اگه شما اینکارو برای ۳ماه به صورت مکرر انجام بدین، اونموقع تبدیل به کارهای روزمرتون میشه. اکثر اوقاتتون رو فقط جلوی تلویزیون میگذرونید. پس، بیشتر از اینکه بخواید برای یادگیری اسپانیایی، به کتاب خوندن فکر کنید سعی کنید کارهایی رو جایگزین کنید تا این یادگیری جزیی از زندگیتون بشه. حالا چطور یادگیری زبان اسپانیایی رو بخشی از زندگیمون کنیم؟

 • گرفتن اخبار تلویزیونی، یوتیوب، و خبرهای دیگه به زبان اسپانیایی
 • به اجتماع های اسپانیایی زبان بپیوندین و حوادث رو دنبال کنید
 • کلاس های رقص، یوگا، نقاشی و هر چیزی که به اون علاقه دارید رو به زبان اسپانیایی دنبال کنید

برای یادگیری اسپانیایی به خارج از کشور سفر نکنید

تاحالا فکر کردین که: ” اگه میتونستم توی اسپانیا یا شمال آمریکا زندگی کنم، توی صحبت کردن ماهر میشدم و نیازی به زمان برای یادگیری نداشتم!” حالا من بعنوان نویسنده ی مقاله که تا حالا در ۷ کشور زندگی کردم بهتون میگم که، یادگیری زبان اسپانیایی توی خونه خیلی راحت تر و سریع تره. در بیشتر کشورها، مردم این وقت رو نمیذارن که شما رو متوقف کنن، بهتون توجه کنن و یاد بدن که مهارت های اولیتون در یادگیری زبان اسپانیایی خوب پیش بره. به شما به عنوان توریست نگاه میکنن و شما هم اغلب مجبور می شید که برای فهموندن منظورتون به اون ها از زبان انگلیسی کمک بگیرید. وقتی که یکم پیشرفت داشتین، میتونین برای بالا بردن مهارتتون به خارج از کش.ر سفر کنید اما هنوز زود!!

خونه بمونید و به تلاشتون ادامه بدید، یادگیری یک زبان جدید از دور، وقتی که در خونه ی خودتون هستید راحت تره

نمونه ای از یک برنامه ی زمانی

خب، حالا شما میدونید که چطور به سرعت میتونید زبان اسپانیایی رو یاد بگیرین. اینجا یک برنامه بعنوان مثال بهتون میدیم؛

 • ۷:۰۰ – ساعت ثابتی رو برای خوندن یک فصل از کتابتون بذارین (۶۰ دقیقه)
 • ۸:۰۰ – به فایل صوتی کتابتون گوش بدین. (۳۰ دقیقه)
 • ۱۱:۰۰ – یک تایم کوتاهی برای یادگیری لغات جدید (۱۵ دقیقه)
 • ۱۳:۰۰ – یک فصل از کتاب داستان اسپانیایی رو بخونین یا مروری به درسی که صبح از کتابتون خوندین داشته باشین(۱۵ – ۳۰ دقیقه)
 • ۱۷:۰۰ – بین راه خونه تا مقصدتون به فایل صوتی گوش بدین. (۳۰ دقیقه)
 • ۱۸:۰۰ – یک کارتون اسپانیایی رو تماشا کنید، یا اینکه لغات جدیدتون رو مرور کنین
 • ۲۰:۰۰ – برگزاری کلاس با معلم خصوصیتون. (۳۰ دقیقه)
 • ۲۲:۰۰ – یک فصل از داستان کوتاه کتابتون رو موقع خواب بخونین.

یادگیری سریع زبان اسپانیایی – نتیجه گیری

همونطور که میبینین، یادگیری سریع زبان اسپانیایی مستلزم سخت کوشی و تلاش زیادی هست، اما این حتما براتون ممکن خواهد بود. با این ۷ روش، شما یک روش فشرده از یادگیری زبان اسپانیایی رو در اختیار دارین، که با انجام دادنش نتیجه ی مثبتی رو دریافت میکنید.

منبع: iwill

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *