چگونگی مدیریت زمان برای حفظ تعادل بین درس و زندگی

هیچ کسی چنین نظری ندارد که این کار آسان است، اما قطعا انجام این کار خیلی هم سخت نیست. دوره دبیرستان دوره ای حساس است و باید به بهترین دوران هر فرد تبدیل شود. در حالی که ممکن است این حرف دقیقا درست نباشد، این دوره برای آنها لذت بخش خواهد بود چرا که می توانند علاوه بر آنکه مسئولیت هایی را بر عهده میگیرند تجربه ای هم کسب خواهند کرد. یک راه برای موفق شدن در این دوره وجود دارد و هنوز هم کار ساز است. ترفندهای مدیریت به شما کمک خواهد کرد تا علاوه بر لذت بردن از علایقتان برای زندگی اجتماعی نیز وقت بگذارید.

هرشب زمان جداگانه برای مطالعه و تکمیل تکالیف درنظر بگیرید

شما هرگز نمی توانید همزمان با مدرسه هم به اسکیت کردن بپردازید و هم کار دیگری انجام دهید. بهتر است هر چه زودتر این موضوع را بپذیرید، هرچه زودتر باید بتوانید بین مدرسه، کار، ورزش و بازی کردن تعادل ایجاد کنید. هر شب یک برنامه برای مطالعه خود در نظر بگیرید، فرقی نمیکند چند ساعت قبل از خواب یا چند ساعت بعد از اینکه از مدرسه به خانه بازگشتید باشد. سعی کنید از تماشای فیلم یا بازی های ویدئویی دوری کنید. هر چه بیشتر این کار را انجام دهید همه چیز طبیعی تر پیش می رود. در واقع این روند کمک می کند تا نتایج به تعویق افتادن کارهایمان کمتر گردد و یا چیز جدیدی یاد بگیرید.

هر کاری در زمان خودش

ممکن است که فکر کنید فقط چند مرتبه به فیسبوک یا صفحه ی شخصی خود سر می زنید و کمی وقت می گذرانید، یا به یوتیوب رفته و برای فقط چند دقیقه مشغول به تماشای کلیپها می شوید. با وجود آنکه مشغول به مطالعه کتابهای خود هستید. در این میان رسانه های اجتماعی می توانند عامل اتلاف زمان باشند. قبل از اینکه این عوامل باعث حواس پرتی بیشتر شما شوند، سعی کنید بیشتر وقت خود را صرف مطالعه کنید. در حالی که تحقیقات زیادی برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون رابطه ی بین عملکرد تحصیلی پایین و استفاده از رسانه های اجتماعی نیاز است. تحقیقات نشان می دهند رابطه ی بسیار روشن و واضحی بین استفاده‎ی دانش آموزان از فیسبوک و شبکه های اجتماعی و پایین آمدن میانگین نمرات کسب شده ی آنها وجود دارد. می توان این مساله را حل کرد به این ترتیب، تا زمانی که دانش آموز تمام تکالیف خود را انجام نداده به سراغ شبکه های اجتماعی نرود.

اولویتتان مدرسه باشد نه کار یا ورزش

هر فردی که وارد دبیرستان می شود باید بداند که: خوب است که فرد توانایی بدست آوردن پول را داشته باشد و به یک تیم بپیوندید. اما وقتی که کار و ورزش نسبت به مدرسه در اولویت باشند، می تواند به عملکرد تحصیلیتان ضربه ی سختی وارد کند. حتی اگر می خواهید که به خانواده خود کمک کنید یا احساس خوبی داشته باشید و یا به دنبال آینده ی کاری خود در ورزش هستید، باید دقت کنید و حواستان باشد که چه تاثیراتی چنین اهدافی بر روی مطالعه و برنامه های پشتیبانی از مطالعات شما می تواند بگذارد. برای خود یک نقشه ی راه ترسیم نمایید که تا ده سال آینده با ادامه دادن تحصیلات خود به کجا خواهید رسید و چه کارهایی را می توانید در خارج از مدرسه می توانید انجام دهید تا اهدافتان محقق شود. نگران نباشید یا با مدیرتان برای اینکه چند ساعت کمتر کار کنید صحبت نمایید یا مشکلتان را با مربی خود مطرح کنید. اگر هیچ یک از آنها تمایلی به همکاری با شما نداشتند، ممکن است در انتخاب تیم و یا شغلتان اشتباه کرده باشید. برای تصمیمات سخت و دشوار باید بهایی پرداخت.

زمانی را برای سرگرمی در نظربگیرید

حتما این مساله را قبول دارید که در دوران متوسطه  به این صورت هم نیست که همه چیز در کار و فعالیت درسی خلاصه شود و هیچ بازی و سرگرمی وجود نداشته باشد. اگر شما به طور مرتب برنامه ی زمانی برای استراحت و گذراندن وقت با دوستانتان داشته باشید، به شما کمک خواهد کرد تا به حقایقی درباره ی  ترفندهای مدیریت زمان که اشاره شد دست پیدا کنید. ایجاد تعادل بین مدرسه، کار، ورزش، و سرگرمی می تواند چالش برانگیز باشد. اختصاص زمان برای هر یک از برنامه ها به شما یک روند قابل اجرا ارائه می کند تا مطمئن شوید که می توانید از آنها در دبیرستان استفاده کنید.

منبع: startschoolnow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *