چگونه همکار تان به نزدیک ترین دوستتان تبدیل می شود؟

حداقل هشت ساعت از زندگی روزانه ی خود را با همکار هایتان می گذرانید، هوای همدیگر را دارید و گاهی اوقات با هم بحث و جدل دارید.  به غیر از زمانی که در محل کار صرف می شود، افرادی که با شما کار می کنند کسانی هستند که با آنها رشد پیدا میکنید، آنها کسانی هستند که باعث ماندگاری شما در کارتان می شوند حتی اگر علاقه ای به محل کار خود نداشته باشید. با گذشت زمان متوجه می شوید که همکارانتان در محل کار در واقع جزء نزدیکترین دوستان شما محسوب می شوند. آیا حاضرید بدون همکارانتان به کار خود ادامه دهید؟ قصد داریم نشانه هایی که همکاران شما را به بهترین دوستانتان بدل می کند را با هم مرور می کنیم.

 

تمام وقت خود را با هم صرف می کنید

شما مدت زیادی را در کنار هم سرکار میگذرانید، درباره ی موضوعات و مسائل مختلف زندگی خود با هم صحبت می کنید و شنونده ی حرف های یکدیگرید. علاوه بر آنکه در محل کار با هم هستید، حتی گاهی اوقات بیرون از دفتر کار نیز با یکدیگر وقت می گذرانید.

عادت های یکدیگر را می شناسید

به خوبی عادت ها و خصوصیات همکارتان را می شناسید، به طوری که به نظر می آید شاید هم اتاقی شما بوده است. از همه ی علایق آنها با خبرید، مثلا میدانید چه زمانی دوست دارند نهار بخورند یا به چه غذایی بیشتر علاقه دارند و حتی می دانید که آنها دوست دارند یک روز در هفته را در یک رستوران خاص غذا بخورند. حتی از کوچکترین عادتهای یکدیگر در محل کار با خبرید، مسائلی که شاید فرد دیگر با جستجو در رفتارتان هم نتواند متوجه آنها شود. به همین دلیل است که تنها شما هستید که می توانید در مواقع نیاز به داد آنها برسید.

محرم اسرار آنها هستید

گاهی وقتها که مسايل کاریتان به پایان می رسد و قدری وقت آزاد می یابید با یکدیگر درباره ی زندگی شخصیتان صحبت می کنید. وقتی همکارتان در محل کار ناراحت است، شما تنها کسی هستید که دقیقا دلیل آن را می دانید. اگر او کمی مرموز رفتار میکند، این شمایید که می توانید معنی رفتار او را متوجه شوید. این موضوع بین شما و همکارتان به صورت متقابل است و شما هم راز های خود را تنها به او می گویید. در کار هم ممکن است با هم وجه اشتراکی داشته باشید که فقط همکارتان بتواند به شما کمک کند.

دوست دارید با هم خوش بگذرانید

پس از یک روز طولانی کاری، با نزدیک شدن به زمان پایان کارتان بیشتر احساس خوشحالی می کنید. در هفته ساعتی را به خوش گذراندن با هم صرف می کنید و درباره ی کار و زندگی شخصیتان با یکدیگر گپ و گفت دوستانه ای خواهید داشت. میتوانید در پایان یک روز کاری با هم به یک کافه رفته و چیزی بخورید.

درباره ی مشکلات کاری با هم غرولند میکنید

هیچ کس نمیتواند سختی های شما در محل کارتان را به خوبی درک کند. تنها همکاران نزدیک شما هستند که می توانند مشکلات و پیچیدگی ها و ناملایمات کاری که برای شما پیش می آید را متوجه شوند. گاهی اوقات دوستان غیر کاری شما درک نمی کنند که چرا می گویید کارتان سخت است، اما  همکارانتان کاملا متوجه صحبتهای شما می شوند. وقتی از غیر قابل تحمل بودن رئیستان صحبت می کنید تنها همکارتان است که حرف شما را می فهمد.

همکار تان حامی شماست

آنها متوجه میشوند که به چه دلیل بیش از حد کار می کنید. همکارتان وقتی که میبیند قصد دارید ساعتهای زیادی را برای اضافه کاری در محل کار بمانید، او نیز برای اینکه تنها نباشید تصمیم می گیرد با شما همراه شود. حتی اگر بخواهید کار دیگری را به عنوان شغل دوم آغاز کنید، شما را تنها نمیگذارد و پا به پای شما خواهد آمد و حمایتتان می کند.

با یکدیگر منافع مشترک دارید

از آنجایی که با همکارتان در یک محل کار می کنید، ممکن است در موضوعات جذاب دیگری هم با یکدیگر اشتراکاتی داشته باشید. موضوعاتی که شاید برایتان منافع مشترکی را نیز به همراه داشته باشد. حتی اگر کاملا متفاوت نسبت به شما باشند، میتوانید نکات شگفت انگیز زیادی را از آنها یاد بگیرید. بخصوص هنگامی که در محل کار وقت آزاد دارید.

تمام روز باعث سرگرمیتان می شوند

درست در زمانی که انتظارش را ندارید همکارتان به طریقی باعث شادی شما می شود. به نظر می رسد او راهی را پیدا کرده که بعد از چند ساعت کار کردن کمی باعث شادی شما گردد. بدون وجود چنین دوستانی چطور میتوان کار کرد؟ در واقع وجود آنهاست که باعث می شود کار خود را دوست داشته باشید و هر روز با شوق در محل کارتان حاضر می شوید.

باعث می شوند ساعت های کاری راحت تر بگذرد

همکاران شما بهترین افرادی هستند که اطراف شما قرار دارند چرا که باعث میشوند گذر زمان را در محل کارتان حس نکنید. می دانید زمان هایی که نیستند چقدر می تواند کسل کننده بوده و سخت بگذرد. هنگامی که به محل کارتان می روید بی صبرانه منتظر دیدار با آنها هستید و برایتان کار کردن در نبودشان سخت است.

منبع: elitedaily