چگونه صبح را پر انرژی شروع کنیم؟

اغلب شما به راحتی روزتون رو با بررسی پیام ها، جواب دادن به ایمیل، چک کردن اخبار و وبلاگ های مورد علاقه تون تلف میکنید و انجام کارهای ضروری رو کنار میذارید. راه حلی که من برای ساختن یک صبح شاد و پرانرژی کشف کردم این است که به ساعت های اول روز، بعنوان ساعت های مهم و طلایی توجه کنید. ساعت های اولیه روز رو برای کارهای بی اهمیت تلف نکنید. وقتتون رو صرف انجام کارهایی مثل مدیتیشن، مجله خواندن، نوشتن، مطالعه، یوگا و ورزش کردن کنید، برروی کارهای ضروری که باعث تغییر در زندگی میشود متمرکز شوید.

متمرکز شدن روی کار های مهم

شما با متمرکز شدن روی کارهای مهم میتونید زندگی تون رو، پر انرژی تر، مفیدتر و سازنده تر کنید. اگه شما به این ساعت های مهم روزتون توجه کنید، متوجه ارزش لحظه ها و ساعت های زندگیتون میشید. اگه این رو درک کنید، بهتون کمک می کنه تا به یاد داشته باشید که تاکنون زمان زیادی رو ازدست دادید و باید از هر ساعت زندگی که بسیار با ارزشه به نحو احسن استفاده کنید. هر صبح که روز جدیدی رو شروع میکنید متوجه میشید که روزها دائما تغییر میکنند و هیچ چیز ثابت نمی ماند. خودتون رو تغییر بدید و روش مهم و مفیدی رو برای زندگیتون انتخاب کنید تا موفق باشید.

صبح را با فعالیت های شادی بخش شروع کنید

من هر روز صبحم را با مدیتیشن، نوشتن، خواندن، مطالعه و تمرین یوگا شروع میکنم. در مدت کوتاهی، انجام این کارها رو شروع و به پایان میرسانم. به عنوان مثال، تمرین یوگا رو برای یک دوره ی کوتاه انجام میدهم. انجام این کارها برای من لذت بخش است و من رفته رفته به انجام آن ها عادت می کنم. هرشخص میتواند کارهای مهم مختص به خودش رو داشته باشه. نیازی نیست که کارهای روزانه من الگوی شما قرار بگیرن، درواقع هدف این است که آنچه رو که فکر می کنید برای زندگی تون مفید و شادی بخش است، کشف کنید و اون ها رو درطول روز انجام بدین.

آیا میدانید چه کارهایی برایتان مفید واقع می شود؟

کاری رو انتخاب کرده و اون رو امتحان کنید. من میتونم چندتا کار مفید بهتون پیشنهاد کنم و شما میتونید از اونها برای پیدا کردن کار مفید و مختص به خودتون کمک بگیرید:

انواع مدیتیشن، مهمترین کارهای شخصی خودتون،  کارهایی که نیاز به تمرکز دارند مثل: ساختن، خواندن یا مطالعه، یوگا، فیزیوتراپی، تمرین تای چی و …

از تغییر برنامه نترسید

اگه متوجه شدید که تمرکز کافی ندارید، فعالیتتون رو تغییر بدین مثلا اگه فعالیت جسمانی (پیاده روی) رو دوست نداشته باشید کار دیگه ای رو انجام بدید. شاید شما از آن دسته افردادی باشین که معتقدید وقتی کاری رو برای مدت طولانی انجام بدید دچار افسردگی میشید، پس میتونید کارهایی رو انتخاب کنید و اون ها رو به صورت دوره ای ادامه بدید. سوالی که ازخودتون باید بپرسید اینه که اگه به شما یک ساعت خالی درصبح هدیه داده بشه، اون رو چگونه سپری میکنید؟ چه تفاوت هایی در روز شما ایجاد می شود؟سپس برای یک هفته این کار رو امتحان کنید و ببینید چه اتفاقی می افته.

برای کار های بیهوده زمان تلف نکنید

اگه شما صبح ها عجله دارید و زمان کافی برای انجام کارها رو  نداشته باشید؛ ممکن است زودتر بیدارشوید. اما من حدس می زنم که اکثر ما زمان زیادی رو صرف چک کردن پیام ها و چیزهای دیگه در اینترنت می کنیم که می توانیم از اون برای انجام کارهای مهم استفاده کنیم.

من دوره ی جدیدی برای خودم شکل دادم که همیشه سوالم ازخودم این بود: ” چگونه صبحی پر انرژی داشته باشم.” پس سعی کنید از خودتون این سوال رو بپرسید و به کمک پاسخ هایی که بدست میارید، بهترین زندگی رو بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *