چگونه در شغل خود کارآمد باشیم؟

هر انسانی تلاش میکند در ساعات کاری خود موثر و مفید باشد. مهم ترین نکته این است که یک کارمند بیشتر از ساعات کاری که برایش در نظر گرفته شده کارآمد و مفید باشد. این کار نه تنها کارایی فرد را بهبود میبخشد، بلکه باعث پیشرفت کار شرکت هم میشود. برای اینکه در کار خود موفق باشیم باید یاد بگیریم که چگونه در کار خود کارایی بیشتری داشته باشیم.

مدیریت زمان برای کارآمد بودن در محیط کار

یکی از عامل های موثر در کارایی بیشتر شغل، مدیریت زمان است. سعی کنید هر روز به موقع در محل کار خود حاضر شوید و وظایف خود را الویت بندی کنید تا بهره وری در کار خود را بهبود ببخشید. باید از زمان آزاد خود در محیط کار استفاده بهینه کنید و در این زمانها هم کار کنید. همچنین ظرفیت و استعداد خود را بدانید و روزانه با توجه به آنها برای خود برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

از به تعویق انداختن کارها جلوگیری کنید

اگر کارتان خیلی سخت نیست و می توانید در یک زمان کوتاه آن را انجام دهید باید در همان لحظه آن را انجام دهید چون اگر آن را پشت گوش بیندازید ممکن است مشکلات بیشتری برایتان ایجاد کند. بنابراین باید عادت به تعویق انداختن کارها را در محیط کار از بین ببرید. علاوه بر این کاری که قبلا شروع کرده اید را باید به طور کامل تکمیل کنید و آن را نیمه راه کنار نگذارید چون این کار باعث می شود که کارتان طولانی و بی اهمیت شود.

از عامل های حواس پرتی دوری کنید

اگر چه از ابزارهایی مثل لب تاپ و تلفن همراه استفاده های زیادی می شود، اما آنها نیز می توانند باعث منحرف کردن شما از کار روزانه تان شود. بنابراین باید در هنگام کار کردن تلفن همراه خود را خاموش کرده و تا پایان کار از خود دور نگه دارید، همچنین در ساعات اداری و انجام کارها مرورگر اینترنت را ببندید تا مبادا شما را وسوسه کند و از آن استفاده کنید.

برای افزایش بهره وری خود برنامه ریزی دقیق کنید

یکی دیگر از ترفندهایی که کمک میکند تا در کار خود کارایی بیشتری داشته باشید این است که یک برنامه ریزی درست داشته باشید. بهتر است که یک لیست دقیق برای خود تهیه کنید تا بتوانید وظایف روزانه خود را به خوبی انجام دهید و مواردی را که مهم تر هستند و باید سریع انجام شوند را بدانید. همچنین کارهایی را که قبلا انجام داده اید را از لیست خود خاج کنید. این کار باعث می شود تا اعتماد به نفس شما افزایش یابد و از انجام کار و شغل خود رضایت کافی را بدست بیاورید.

زمانی را برای ورزش و تفریح درنظر بگیرید

علاوه بر مواردی که گفته شد ورزش و تفریح هم برای افزایش بهروه وری در کار بسیار تاثیر گذار است. کار بیش از حد طولانی ممکن است باعث خستگی و ناکارآمدی شود. بنابراین باید این خستگی و کسلی در هنگام کار کردن از بین برود. همچنین ورزش کردن به طور منظم می تواند به شما کمک کند تا بدن و ذهن خود را سالم نگه دارید. بنابراین ورزش کردن را فراموش نکنید.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *