چگونه با ترس های خود مقابله کنیم؟

یکی از عادت های همیشگی همه ی ما این است که مدام از ترس های خود فرار میکنیم! اینقدر این مساله عادی و طبیعی هست که حتی در مورد اون دچار روزمرگی شدیم و گاهی یادمون میره چطور باید انسانی و دوستانه از خودمون محافظت کنیم؟!
متاسفانه این که ما از ترس هامون دوری می کنیم، دقیقا همون چیزی هست که ما رو  محدود می کند.

چرا ما از ترس هامون فرار میکنیم؟

به علت درد، حقارت، اضطراب، احمق به نظر رسیدن، شکست و…. شاید این ها هستن که باعث می شن هر جوری که شده خودمون رو حفظ کنیم، باعث می شن خودمون رو جدا نگه داریم و فاصلمون رو با چیزهایی که ازشون می ترسیم حفظ کنیم. این که به خاطر حقارت، احمق به نظر رسیدن، اضطراب یا شکست خودمون رو از مکالمات سخت، پروژه های سخت یا هر موقعیتی که باعث شکستمون میشه، دور کنیم باعث محدود شدن خودمون میشیم،فرصت ها و پیشرفت ها رو از خودمون می گیریم و این اصلا خوب نیست.

اگه ما ترسو و ضعیف باشیم…

اما اگه ما ضعیف باشیم چطور می تونیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟ اگه غرورمون رو کنار نذاریم و از حرف زدن با دیگران بترسیم چطور می تونیم در روابطمون دوست داشتنی بشیم؟ اگه ما همیشه از این ترس داشته باشیم که مثل احمق ها به نظر بیایم، چطور می تونیم شروع یک کار و پروژه رو کلید بزنیم؟ چطور می توانیم چیزی را که دوست داریم دنبال کنیم؟ چطور می توانیم چیز جدیدی یاد بگیریم زمانی که فقط دنبال مشخص ها هستیم و یک چیز نامشخص رو پیگیری نمیکنیم؟

شما هیچ وقت شطرنج رو یاد نمیگیرید اگه بازی نکنید و بازنده نشید! درواقع ما از یاد گرفتن واقعی دوری می کنیم و فقط درموردش مطالعه می کنیم!

به سمت ترس هاتون حرکت کنید

همه ی ما کسی رو می خوایم که جواب های جادویی بهمون بده درحالی که جواب های واقعی در این هست: ناراحتی بکشیم، سخت کار کنیم، تا مجبور شیم و به خودمون اجازه بدیم احساس ترس رو حس کنیم. پاسخ این است که از فرار کردن دست برداریم و به جای آن به سمت ترس ها حرکت کنیم!

  • زمانی که شما از رفتن به یک مهمانی، مراسم یا یک اتفاق اجتماعی می ترسید به سمت ترس خود راه بیوفتید، انجام بدهید و به خودتان به هیچ وجه اجازه ی فرار کردن ندهید.
  • به خودتان توجه کنید زمانی که از یک مکالمه می ترسید خودتان را قوی کنید و شروع کنید.
  • زمانی ک میخواهید کارهای خود را به تعویق بیندازید قلب خود را برای ان ها بگشاید و به سمت انجام آن ها حرکت کنید.
  • ترسی که شما حس می کنید، استرسی که شما حس می کنید فقط دیدگاه خودتان است.
  • این ترس دقیقا جایی است که باید به سمت آن بروید نه اینکه از آن فرار کنید.
  • ترس شما،باعث رشد شما می شود جایی است که شما یاد می گیرید، عاشق می شوید، ارتباط برقرار می کنید و از همه ی محدودیت های قدیمی خود آزاد می شوید.

ترس هنوز هم زیباترین جایی است که در جهان می توان یافت، یاد بگیرید که عاشق این کشش زیبا باشید و هر زمانی که می توانید در اینجا قرار بگیرید تا پیشرفت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *