چطور مدیر بهتری باشیم؟

مدیر خوب بودن یکی از موضوعاتی است که همه ی افراد برای تبدیل شدن به آن تلاش می کنند. هر شخص می خواهد که به یک رهبر برتر تبدیل شود، اما تعداد کمی از آنها دارای استعداد، مهارت و توانایی درخشیدن در بین عده ی زیادی را دارند. اگر شما یکی از این افرادی هستید که در حال تلاش برای بدست آوردن عنوان مدیر برتر را دارید یا قصد ارتقاء مهارتهای مدیریتی خود را دارید می توانید ما را همراهی کنید. در ادامه راهکارهایی که می تواند به شما کمک کند تا یک مدیر فوق العاده باشید را با هم مرور خواهیم کرد.

 

1 . مدیر موفق باید خود یک نمونه باشد

بعضی از مدیران می خواهند با قدرت و فشار نیروهای خود را تحت کنترل قرار دهند تا آنچه که می خواهند را را انجام دهند، در حالی که برخی دیگر با نشان دادن خود به عنوان نمونه ای برای کارکنانشان راه تبدیل شدن به یک مدیر موفق را طی میکنند. قدرت و سلطه می تواند در زمان خیلی کوتاهی تاثیر گذار باشد. از طرف دیگر، یک رهبر با مثال قرار دادن خود می تواند به طور دائمی احترام نیروهای خود را بدست آورد. بعضی از بهترین مدیران در سازمان ها و شرکتهای بزرگ جهان، با نمونه قراردادن خود در ابتدای هر موضوع یا کاری انتظار خود را از کارمندانشان این چنین نشان دادند.

2. فقط برای موفقیت خود تلاش نکنید

بسیاری از افراد نمی توانند به جایگاه یک مدیر موفق دست یابند، زیرا آنها فقط برای موفقیت شخصی خود تلاش می کنند. همه ی مدیران تازه کار باید موفقیت خود را در گرو موفقیت افراد زیر دست خود بدانند. به عنوان مثال: یک مدیر را زمانی می توانید فرد موفقی در نظر بگیرید که افراد تحت مدیریت او در رسیدن به اهدافشان موفق بوده باشند. بنابراین اگر قصد دارید که در مدیریت ترقی کنید، باید تمام تلاش خود را برای پیشرفت زیردستانتان به کار ببرید.

3. از توبیخ های غیر ضروری پرهیز کنید

طبیعی است سرپرست یک سازمان یا شرکت زمانی که در موقعیت دستوردادن یا فرماندهی قرار می گیرد، برخی جریمه ها را برای کارمندانی که وظایف خود را به نحو احسنت انجام نداده اند درنظر می گیرد. به طور کلی یک مدیر هرگز نباید مجازات بی موردی را برای زیر دستان خود در نظر بگیرد. اگر شما هر کدام از زیردستان خود را به طور ناعادلانه تنبیه کنید، ممکن است باعث شود افراد دیگر به راحتی کار خود را متوقف کنند، زیرا در نزد خود فکر می کنند که حتی در صورت داشتن عملکرد خوب هم ممکن است با مجازات روبرو شوند.

4. بدبینی را کنار بگذارید

رهبران خوب هرگز افراد بدبینی نیستند. مهم نیست وظایفی را که به زیر دستان خود محول می کنید که چقدر پیچیده، دشوار و غیر قابل تحمل به نظر می رسد. آنها همیشه نسبت به همه چیز خوش بین هستند و به این فکر می کنند که کارمندانشان به راحتی از پس وظایف محوله بر می آیند. اگر می خواهید که یک رهبر خوب باشید، باید این قاعده کلی را در زندگی روزمره خود لحاظ کرده و از بدبینی نسبت به زیردستان خود دوری کنید. نسبت به کارمندان خود و همچنین در مورد دستیابی به اهداف خوش بین باشید.

5. دیگران را به تصمیم گیری مستقل تشویق کنید

کسانی که کارمند شما محسوب می شوند هرگز از فکر خود استفاده نمی کنند، زیرا همیشه به دنبال دستورات شما هستند. مدیران موفق سعی می کنند که به کارمندان و مدیران پایین دست خود برای تصمیم گیری پیرامون بعضی از مسائل آزادی عمل دهند، تا با صلاحدید خود موضوعات را حل و فصل کنند. شما به آنها این امکان را می دهید که مهارت های تصمیم گیری خود را نشان دهند و تصمیمات خوبی را اتخاذ نمایند و به طور مستقیم به شما کمک کنند.

6. کاری انجام ندهید که اعتبارتان را به خطر بیاندازد

داشتن اعتبار خوب از اولین نشانه های یک مدیر موفق است. اگر قصد دارید که خود را به عنوان یک رهبر فوق العاده نشان دهید باید از انجام کاری که باعث به خطر انداختن شهرتتان می شود دوری کنید. همیشه مراقب صحبتهایی که می کنید باشید، در کارهای غیر قانونی دخالت نکنید، به هیچ کس راهنمایی نادرست ندهید و هرگز به زیردستان خود دروغ نگویید و با اصول صحیح زندگی کنید.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *