چرا شما باید وبلاگ داشته باشید؟

من در طول زندگیم، سرگرمی های مختلفی رو تجربه کردم؛ کارت های بیسبال، بازی های ویدئویی، تنیس، هنر، این ها فقط تعدادی از همه ی تجربیات من هستن. اما هیچکدوم از اونها به اندازه وبلاگ نویسی باعث رضایتم نشدن و زندگیم رو تغییر ندادن. هر جوری که بخوام حساب کنم وبلاگ نویسی من و نحوه ی زندگیم رو تغییر داده. درواقع، بیشتر از هرچیزی، به عنوان یک سرگرمی، وبلاگ نویسی رو به بقیه پیشنهاد میکنم. من وبلاگ نویسی رو به عنوان یک ابزار شخصی برای انتشار تغییراتی که در من بوجود آورد شروع کردم. و حالا یک سری موارد وجود داره که چرا شما باید برای رشد کاری تون، متخصص شدن تون و یا درآوردن پول زیاد؛ وبلاگ داشته باشین.

به نویسنده ی بهتری تبدیل میشید

نوشتن یعنی ارتباط برقرار کردن، شما ایده ها، افکار و نظراتتون رو می نویسید و اون ها رو منتشر می کنید تا بقیه رو متقاعد کنید به پذیرفتن اون ها. در نهایت باید بدونید که نوشتن هم مثل هر مهارت دیگه ای به تمرین کردن نیاز داره. وبلاگ نویسی شما رو مجبور نمی کنه که یک نویسنده بهتر بشید بلکه این اتفاق خودش در طول زمان و در اثر نوشتن مداوم ایجاد می شه. و یک نویسنده ی بهتر شدن منفعت های زیادی برای زندگی شما داره چه بخواید یک کتاب یا نمایشنامه بنویسید چه بخواید یک متن تبریک روی کارت پستال برای عزیزترین هاتون بنویسید.

وبلاگ نویسی باعث میشه بهتر فکر کنید

نوشتن یعنی ثبت کردن افکارتون روی کاغذ. فرایند وبلاگ نویسی شما رو تشویق می کنه که عمیق تر فکر کنید. و اون وقته که شما عمیق تر زندگی و جهان اطرافتون رو بررسی می کنید و به درک عمیق تری از مسایل می رسید. متاسفانه بعضی از آدم ها با وبلاگ نویسی مخالفن و حتی هیچ وقت هیچ چیزی نمی نویسن چون معتقدند “آدم نباید حرف بزنه و همه چیز رو بگه”. و من همیشه به این آدم ها جواب میدم که شاید شما هنوز به این درک نرسیدید که چه چیزهایی رو باید گفت.

وبلاگ نویسی باعث میشه عمیق تر به زندگی فکر کنید

وقتی شما شروع به نوشتن در مورد زندگی خودتون و اندیشه هایی که باعث شکل گرفتن اون میشه، می کنید؛ باعث میشه شما عمیق تر فکر کنید به اینکه “شما چه کسی هستید؟” و “چه کسی قراره بشید؟” و اینکه چه چیزهایی رو دوست دارید ببینید یا چه جاهایی دوست دارید برید. و این ها می تونن دلیل باشن برای شروع کردن یک زندگی بهتر.

قدرت تشخیص شما رو بهتر میکنه

داشتن یک فیلتر برای وبلاگ نویسی ضروریه چون شما نمی تونید هر فکر، ایده و یا هر اتفاقی که براتون میفته رو اونجا منتشر کنید. وبلاگ نویسی یک فرایند بی پایان از انتخاب هاست، انتخاب های معنا دار از اتفاقاتی که برای شما میفته. این به شما کمک می کنه که مسایل رو دقیق تر بررسی کنید و بتونید اتفاقات با معنا و ارزشمند رو تشخیص بدید و اون ها رو به اشتراک بذارید. به یاد داشته باشید که گاهی پر مفهوم ترین اتفاقات، پیش پا افتاده ترین اون هاست. و معنی حرف من رو متوجه نمیشید تا وقتی که خودتون شروع کنید.

به سمت داشتن عادت های سالم تر هدایت میشید

وبلاگ نویسی به زمان، تعلق خاطر، تعهد، و انضباط نیاز داره. و فقط برای روشن شدن موضوع باید بگم که این چیزهای خوبی که گفتم به شما کمک می کنه تا از روزها و زندگیتون چیزهای بیشتری رو بدست بیارید. من از وقتی که شروع به وبلاگ نویسی کردم، سحر خیز شدم، دونده شدم و فهمیدم که نوشیدنی مورد علاقم چیه. وبلاگ نویسی این فرصت رو براتون فراهم میکنه که عادت های خوب و جدید زندگیتون رو پیدا کنید.

با افراد جدیدی آشنا میشید

شما ممکنه در چگونگی برخورد با افراد در اینترنت شگفت زده بشین. میتونید از طریق نظرات، ایمیل و رسانه های اجتماعی با افراد زیادی آشنا بشید و باهاشون ارتباط برقرار کنید. جامعه ی وبلاگ نویسی خیلی دوستانه و تشویق کننده است.

میتونید از وبلاگ نویسی پول دربیارید

برای لذت بردن از وبلاگ نویسی نیازی نیست که حتما پول دربیارید، حتی گاهی پول درآوردن از وبلاگ شادی و حس خوب اولیه تون رو از بین می بره. ولی به هر حال اگه بخواید میتونید از طریق وبلاگتون کسب درآمد کنید و چی بهتر از این که یک سرگرمی ای داشته باشید که بشه ازش پول در آورد.

الهام بخش دیگران خواهید بود

وبلاگ نویسی فقط زندگی شما رو تغییر نمیده بلکه زندگی خواننده های وبلاگتون رو هم تغییر میده. و چون وبلاگ ها رایگان هستن و برای همه باز میشن یک جور بخشندگی به حساب میان. اینکه شما انرژی و جهان بینی خودتون رو می نویسید و منتشر می کنید و می تونید باعث تغییر زندگی دیگران بشید و اون ها میتونن از شما و ایده هاتون الهام بگیرن یک حس فوق العادست.

تمرکز ذهنی بیشتری پیدا میکنید

بالاخره، وبلاگ نویسی یک تمرین بده و بستان محسوب میشه. یکی از بزرگترین تفاوت های بین وبلاگ نویسی و انتشارات سنتی اینه که فرصت ارائه نظرات برای خوانندگان هم وجود داره. شما بعنوان یک نویسنده ی وبلاگ، یک موضوعی رو معرفی میکنید که حس میکنین قابل توجه و معنی دار هست. شما زمانی رو برای طرح یک موضوع در فکرتون برای خواننده ها اختصاص میدین و بعد نظرات و عقیده خودتون رو در مورد اون موضوع میگید. سپس، خواننده ها به اون پاسخ میدن. و اغلب اوقات، پاسخ های اونها در قسمت کامنت ها چالشی رو برای گرفتن ایده ی جدید توی موضوع های بیشتری براتون ایجاد میکنه.

وبلاگ نویسی رایگان هست

وبلاگ شما از امروز میتونه بدون پرداخت هیچ هزینه ای شروع بشه. با یک سرمایه گذاری اولیه از 0.$، چرا اینکارو انجام نمیدید؟ من از وردپرس استفاده می کنم و اون رو به شما هم توصیه می کنم.

شما احساس بهتری پیدا میکنید وقتی که شناخته بشید

وبلاگ نویسی شما رو به جهان معرفی میکنه. وبلاگ نویسی منجر میشه که شما زندگی ای که دارید و جهان بینی ای که پشت تصمیمات تون هست رو بیان کنید. چه یک خواننده داشته باشید چه ۱۰۰۰۰ تا، وبلاگ نویسی زندگی شما رو به روی کسانی که از بیرون میان باز میکنه. این یک تجربه ی خوب در وجود انسان هاست که توسط دیگران شناخته بشن. به زودی، شما بیشتر و بیشتر خودتون رو به دنیای بیرون نشون می دید… و شما شگفت زده میشید از اینکه یک جامعه ای رو پیدا می کنید که به شما ربط داره و از خوندن مطالب شما لذت می بره.

براتون یک مجله شخصی میشه

وبلاگ شما تبدیل به یک ضبط دیجیتالی از زندگیتون میشه. شما دارید وقایع و افکار روزانتون رو یادداشت می کنید بعد از مدتی سیر تکاملی افکار و ایده هاتون رو می بینید. شما چیزهای با ارزشی رو اونجا ذخیره کردید که همیشه هستن و گم یا دزدیده نمیشن.

وبلاگ نویسی اعتماد به نفستون رو افزایش میده

وبلاگ نویسی بهتون کمک میکنه که اعتماد به نفستون در زندگی بیشتر بشه. شما به سرعت متوجه میشین که یک زندگی مهم با یک دیدگاه منحصر به فرد دارید.

شما یک فضا برای اشتراک توصیه هاتون دارید

همه ی ما دوست داریم چیزهای لذت بخش یا مفید رو به دیگران پیشنهاد کنیم. که این پیشنهاد ها میتونن یک رستوران خوب، یک کتاب خوب یا یک دیدگاه جدید در زندگی باشن. یک وبلاگ فرصتی رو برای انجام دادن هر چیزی فراهم میکنه. یک فضایی رو برای به اشتراک گذاشتن لذت هایی که تجربه کردیم برای ما ایجاد میکنه و می تونیم چیزهای خوب و مفیدی رو به بقیه پیشنهاد بدیم.

منبع: becomingminimalist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *