6 مزیت پیش خوانی درس، قبل از کلاس

تجربه ی دوران مدرسه و دانشگاه برای هرکسی، متفاوت هست، اما “درس خوندن” یک چیز مشترک برای همه هست. همه ی شما میدونید که در دوران دانشگاه باید خیلی درس بخونید. درس خوندن در دانشگاه از دبیرستان هم بیشتره، مطالبی که باید بخونید حداقل سه برابر میشه. این حجم زیاد از درس ها ممکنه شما رو وسوسه کنه که قبل از کلاس درس ها رو مطالعه نکنید، در ادامه 6 دلیل رو براتون میگم که چرا شما باید از این وسوسه دوری کنید و درس ها رو قبل از کلاس پیش خوانی کنید.

1. با پیش خوانی از زمان کلاس بیش ترین استفاده رو می برید

زمان کلاس ارزشمنده. مطمئن بشید که می تونید در طول کلاس فعال باشید و همراه با کلاس پیش برید. وقتی که شما درسی رو که قراره تدریس بشه از قبل مطالعه کردید، بهتر مطالب رو میفهمید و یاد می گیرید. همچنین بهتر قادر به تشخیص نکات مهم و کم اهمیت خواهید بود و در نتیجه یادداشت برداری موثرتری رو از مطالب ارائه شده در کلاس خواهید داشت.

2. مطالب رو بهتر می فهمید و میدونید در چه قسمت هایی ضعف دارید

اگه همه چیزهایی که سرکلاس می شنوید براتون جدید باشه چجوری متوجه میشید چه قسمت هایی رو یاد گرفتید، چه قسمت هایی براتون نامفهومه و آیا شما از مطالب ارائه شده سوال دارید یا نه. اگه شما درس رو پیش خوانی کنید تمرکزتون رو می ذارید روی مطالبی که متوجه نشدید تا قسمت های نامفهوم رو در مغزتون حل کنید و اگه سوالی براتون پیش اومده بود میتونید بپرسید.

3. می تونید سرکلاس فعال باشید و در بحث های کلاس شرکت کنید

اغلب کلاس ها، حداقل به چند نفر که در مباحث کلاسی شرکت کنند نیاز داره. برای پاسخ دادن به سوالات مطرح شده و بحث کردن در مورد موضوع درس آماده باشید. شرکت کردن در مباحث کلاسی خیلی آسونه اگه شما در مورد اون موضوع اطلاعات کافی داشته باشید. پیش خوانی به شما کمک می کنه تا مطالب رو بهتر بفهمید و این امکان رو براتون فراهم می کنه تا نظرات و دیدگاه خودتون رو در کلاس مطرح کنید. آماده خور نباشید؛ دیدگاه استاد مهم هست اما نباید اون رو همین جوری بدون هیچ تحلیل و بررسی بپذیرید.

4. با پیش خوانی کردن، میتونید خودتون رو سرکلاس نشون بدید

پیش خوانی کردن قبل از کلاس به شما اجازه میده که نشون بدید درستون رو خوندید، کلاس براتون مهمه و شما بهش اهمیت میدید و شما فرد باهوشی هستید. شما قادر خواهید بود که سوالات خوب و مفید بپرسید. شما می تونید به نحوی که آمادگی لازم رو دارید، به موضوع علاقه مندید و بر مسائل تسلط دارید در کلاس شرکت کنید. همه ی این ها بعنوان نکات مثبتی از یک دانشجو در دید استاد به چشم میان.

5. شرکت کردن موثر در کارهای گروهی

بسیاری از کلاس ها، در حین کلاس نیازمند انجام کارهای گروهی هستن. اگه شما درس رو از قبل خونده باشید از دیگر همکلاسی هاتون عقب نمی مونید و مورد تمسخر اون ها قرار نمی گیرید. همچنین می تونید از مزایای تمرینات گروهی بهره ببرید.اگه شما خونده باشید میتونید به نوبه ی خودتون در بحث ها نظر بدید و اگه گروه داشت کارش رو اشتباه انجام میداد شما بهشون یادآور بشید. برخلاف برخی از کلیشه ها، کارگروهی نیازمند آمادگی هست.

6. نشان دادن احترام به استاد

پیش خوانی کردن نشون دهنده ی احترام شما به استاد یا معلمتون و علاقه ی شما به کلاس هست.در حالی که برانگیختن احساسات استادتون نباید انگیزه اصلی رفتار شما باشه، برقراری ارتباط با اساتید و اعضای هیئت علمی اهمیت زیادی داره و پیش خوانی درس ها یک راه سادست برای برقراری ارتباط با استادتون برای یک شروع خوب. حواستون باشه که اساتید یک منبع خوب برای ارائه توصیه های مفید، نوشتن معرفی نامه ها و پیشنهاد فرصت های شغلی به حساب میان.

منبع: thoughtco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *