8 نکته برای پیدا کردن دوست در مدرسه

پیدا کردن دوست در مدرسه می تواند تجربه زیبا و بهتری را در دوران تحصیل ایجاد کند. بعد از پایان دوره تحصیلی هر کدام از آنها مسیر متفاوتی را برای زندگی خود انتخاب می کنند، بعضی ممکن است ادامه تحصیل دهند و به دانشگاه بروند بعضی دیگر هم شغلی را برای خود انتخاب میکنند و یا خیلی کارهای دیگر. تلاش برای پیدا کردن دوستان جدید در یک مکان جدید کار چندان ساده ای نیست. اگر شما پا به سال تحصیلی جدید گذاشته اید ممکن است احساس تنهایی زیادی داشته باشید و به اطراف خود نگاه کنید بگویید که من کسی را نمیشناسم. خیلی از شما شاید در این موقعیت قرار گرفته باشید، با خواندن ترفندهایی که در مطلب زیر بیان شده می توانید این دوران را به خوبی سپری کنید و دوستان جدید و خوبی را انتخاب نمایید.

1. با پرسیدن چند سوال شروع کنید

اگر نمی دانید که چگونه سر صحبت را با افراد جدید باز کنید، می توانید با پرسیدن یک سوال شروع نمایید. معمولا همه ی افراد خوشحال می شوند از اینکه در مورد خودشان صحبت کنند. شما می توانید درباره ی مسائلی که به درس و مدرسه مربوط می شود سوال کنید، به عنوان مثال “آیا شما این درس را به طور کامل توانستید متوجه شوید؟” یا “این کلاس را دوست دارید؟” و یا “از کجا به این مدرسه آمده اید؟”

2. برای پیدا کردن دوست در مدرسه، یک شنونده خوب باشید

گوش دادن به صحبتهای دیگران بخش مهمی از ارتباط با یک دوست را تشکیل می دهد، فرقی نمی کند دوست جدید یا قدیمی باشد. سعی کنید با دقت به تمام صحبتهای او گوش کنید و سپس پاسخ مناسب در مقابل حرفهای او را بدهید. ذخیره سازی آنچه می شنوید در ذهنتان به شما کمک می کند تا در مورد چیزهایی که گفته شده بتوانید در آینده بعد از دیدن یکدیگر صحبت کنید.

3. به او توجه بیشتری داشته باشید

اگر به همکلاسی خود توجه کنید که او دوست دارد چه کاری را انجام دهد و یا چه چیزی را دوست دارد بپوشد شما می توانید سریع این کارها را برای او انجام دهید. همه ی افراد دوست دارند که همیشه از آنها تعریف کنند و راهی برای برقراری ارتباط برایشان گشوده شود و همچنین درباره ی آنها زیاد صحبت کنند.

4. کمی درباره ی خودتان صحبت کنید

وقتی یک شخص جدید را ملاقات می کنید بهتر است که کمی درباره خودتان با او صحبت کنید. لازم نیست تنها شما گوینده باشید و یا بر روی صحبتهایتان تسلط داشته باشید، اما بهتر است که طوری رفتار نکنید که خیلی هم ساکت به نظر برسید. بهتر است تلاش کنید تعادل را در مکالماتتان رعایت کنید، بهتر است نیمی از زمانی را که با دوستتان سپری می کنید برای شما و حرف هایتان باشد و نیمی دیگر برای طرف مقابل.

5. کارهای متنوع انجام دهید

انجام کارهای خوب و متنوع برای طرف مقابل راه خوبی برای نشان دادن این موضوع است که شما علاقه به ایجاد یک رابطه مثبت با او را دارید. این کارها می تواند موارد مختلفی را شامل شود: نگه داشتن درب هنگام ورود و خروج، لبخند زدن به آنها و یا دادن موارد نوشته شده توسط خودتان در کلاس درس به او که درست یادداشت برداری نکرده است.

6. باعث شادی و خنده در آنها شوید

سریع ترین راه برای ایجاد یک دوست جدید این است که با هم بخندید سعی نکنید که خیلی خنده دار باشید که معمولا باعث عدم موفقیت در ایجاد یک رابطه می شود. اگر می توانید، چیزی را پیدا کنید که برای هر دو طرف جذاب و خنده دار باشد، با این کار هر دو می خندید و از لحظات در کنار هم بودن لذت می برید.

7. بیرون از کلاس زمانهایی را با همدیگر بگذرانید

هنگامی که شما در مدرسه هستید یک همکلاسی هستید، ممکن است بخواهید آنها را به انجام کاری بیرون از مدرسه دعوت کنید. ببینید آنها دوست دارند چه کاری انجام دهند، شاید فکر بدی نباشد که با هم در جایی برای نهار قرار بگذارید و یا با هم مطالعه کنید و یا در اطراف مدرسه مقداری پیاده روی کنید.

8.پیوستن به یک فعالیت

فعالیت های فوق برنامه مانند: شورای دانش آموزی یا پروژه های غیر درسی یک راه عالی برای ملاقات با افراد جدید در خارج از کلاس درس به حساب می آید. معمولا انجام چنین فعالیت هایی به شما این امکان را می دهد که روابط اجتماعی خود را گسترش دهید و در نهایت احساس کنید که با مدرسه ی خود عجین شده اید.

امیدواریم که نکات ذکر شده در متن بالا به شما کمک کند تا دوستان جدید خود را در محیط هایی مثل مدرسه ی جدید پیدا کنید. پیدا کردن دوستان جدید به شما کمک خواهد کرد تا تجربه ی خود را بیشتر و به یادماندنی و لذت بخش کنید.

منبع: branfordhall

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *