ویژگی های مهم یک کارمند موفق

مشخصاتی که کارفرمایان در انتخاب کارمندان خود در نظر دارند همان صفاتی است که موفقیت کارمندان را به دنبال خواهد داشت. کارمندان خوب در هر کسب و کار عمدتا با اهمیت هستند، اما مشاغل کوچک بیشتر تحت تاثیر رفتارهای خوب و بد کارمند نسبت به شرکت های بزرگتر است. یک نیروی بد می تواند تاثیر بسیار بزرگی بر روحیه ی سازمان کوچک بگذارد، همانطور که یک نگرش مثبت و اخلاق خوب کاری از سوی یکی از کارمندان می تواند مسری باشد. امروز می خواهیم چند ویژگی کارمند موفق را بیان کنیم.

 

منظم و مورد اعتماد هستند

قابلیت اعتماد بودن یا به طور کلی اعتبار یک ویژگی است که باید از همان ابتدا و با گذشت زمان به وجود آید و کارمندان اغلب به مرور زمان و با انجام وظایف محول شده می توانند بر کمبود هایی مانند عدم تجربه به راحتی غلبه کنند. چنین افرادی بدون آنکه نیازی به نظارت بر کارهایشان وجود داشته باشد و یا وظایف خود را بر دوش دیگران بیاندازند به تمام امور رسیدگی می کنند و این یکی از ویژگی های افراد موفق است. بنابراین نیازی به توضیح دادن کارها به صورت حضوری و تلفنی یا جستجو در اینترنت و یا مدام سوال پرسیدن ندارند. چنین افرادی دارای صفاتی مانند: اخلاق مداری، صداقت و امانت داری هستند. به کارفرمایان خود نشان دهید که میتوانند روی شما حساب کنند و به شما اعتماد کنند، به آنها نشان دهید فردی فعال، با تمرکز روی کارتان هستید و هرگز وقت و اموال شرکت را به هدر نمی دهید.

ابتکار عمل و مسئولیت پذیری

ارائه ی راه حل برای مشکلات به روشی سودمند، بر عهده گرفتن اشتباهاتی که انجام داده اید و بسیاری موضوعات دیگر، همه ی اینها باعث می شود تا بعد از مدتی بتوانید نظر مدیران خود را جلب نمایید. سرپرستان نمی توانند در تمام لحظات در همه جا حضور داشته باشند، بنابراین وقتی که شما یک مشکل را شناسایی می کنید به شما توجه می کنند و پیرامون راهی که میتواند باعث بهبود اوضاع شود با شما صحبت می کنند. همچنین باید در هر شرایطی مایل به همکاری باشید، وقتی که شرکت یک مهلت و ضرب العجلی بابت انجام کاری تعیین می کند یا مجبور می شوید با یک همکار غیر منتظره کار کنید. کارفرمایان متوجه می شوند زمانی که می بینند شما چه انگیزه و تمایلی برای انجام کارهایتان از خود نشان می دهید و همیشه به فکر منافع مجموعه هستید.

نگرش خود را تغییر دهید

حتی کارکنان مورد اعتماد کارفرمایان هم ممکن است همیشه بشاش و پر انرژی نباشند. لبخند زدن به تنهایی نمی تواند باعث ایجاد این حس و حال باشد، اگر دیدگاه مثبت و موقعیت مطلوب همراه با موضوعات بنیادی در کار مانند: رعایت اصول اخلاقی و نظم و انضباط کاری در محیط فعالیت کارمندان فراهم شود باعث بهتر شدن اوضاع کاری آنها می شود. انعطاف پذیری و داشتن شور و اشتیاق نیز موارد لازم برای داشتن نگرش مثبت به شمار می رود. روحیه ی کار تیمی و همکاری با دیگران هم بخش دیگری از موفقیت کارمندان را شامل می شود، اگر بخواهید به صورت جداگانه به کارهایتان برسید موفقیت بسیار دور از ذهن به نظر می رسد. این به معنی نیاز به کمک داشتن نیست، با این حال بهتر است بیاموزید تا به گونه ای رفتار نکنید که روحیه ی دیگر همکارانتان با رفتار شما تضعیف گردد.

مهارت های ارتباطی خوب

تقریبا برای انجام هر کاری نوشتن، صحبت کردن و استفاده از کامپیوتر، داشتن مهارتهای ارتباطی ضروری است. این مهارت ها اغلب نتیجه ی تربیت و آموزش هستند، اما برای اکثر شرکت ها یک موضوع اساسی و بنیادی در نظر گرفته می شود. برای اینکه یک کارمند موفق باشید ارتقاء و اصلاح این مهارتها ضروری است. این کار مخصوصا برای برقراری ارتباط با ایده ها و بهبود عملکرد شرکتتان مهم است. اگر شما نتوانید ایده های خوب خود را به طور موثر بیان کنید به هیچ کس و یا مجموعه ای کمک نخواهید کرد. قبل از صحبت کردن کمی فکر کنید و قبل از آنکه ایمیلتان را ارسال نمایید چند دقیقه آنها را بخوانید و اصلاح کرده و سپس ارسال کنید.

منبع: smallbusiness

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *