آنچه والدین زمان امتحان فرزندان باید بدانند

در زمان امتحان دانش آموزان، آنها باید از هر لحاظ آماده شوند، در این میان والدین بیشتر از همیشه باید مراقب فرزندان خود باشند. شما می توانید با ارائه مشاوره در مورد تکنیکهای مطالعه، فرزند خود را در این مواقع راهنمایی کنید. اگر شما فرزندی دارید که در حال تحصیل است می توانید با خواندن مطلب امروز 10 نکته که در دوران امتحانات باید در مورد او رعایت کنید را یاد بگیرید.

نسبت به همه موضوعات درسی فرزندتان آگاه باشید

یکی از راهکارهایی که برای فصل امتحانات می توانید انجام دهید این است که از ابتدای سال تحصیلی با معلم فرزند خود ارتباط برقرار کنید و از او درباره ی تحصیل و زمان امتحانات آنها سوال کنید تا فرزندان خود را برای آن زمان آماده کنید. سپس یک جدول زمانی برای امتحانات در نظر بگیرید و در اتاق فرزند خود قرار دهید تا بدانید که از چه زمانی باید شروع به مطالعه کند.

میزبان یک خانه شاد باشید

در این دوران باید به فرزندان خود روحیه بدهید تا امتحانات را به خوبی سپری کنند. برنامه ریزی دقیق داشته باشید و سعی کنید همه چیز در زمان امتحان ایده آل باشد تا سطح استرس او کاهش یابد. همانطور که برای مطالعه سازماندهی دقیق در نظر می گیرید باید از اضطراب او نیز در این دوران جلوگیری کنید.

دیگر افراد خانواده را مشغول کنید

زمانی که فرزند شما در حال درس خواندن است بقیه فرزندان و یا افرادی که می توانند روی تمرکز او تاثیر منفی بگذارند را به طریقی مشغول نگه دارید و به هر نحوی سر آنها را گرم کنید تا کمک خوبی به تمرکز فرزندتان کرده باشید.

ایجاد یک جدول زمانی

یکی دیگر از کمک هایی که میتوانید در این دوران به فرزند خود کنید این است که برای او یک برنامه ریزی کاربردی انجام دهید تا بدانید که چه چیزی به مطالعه فرزند شما کمک بیشتری خواهد کرد. به عنوان مثال ممکن است استفاده از نمونه سوالات امتحانات گذشته کمک موثری برای او باشد.

یک مکان آرام برای مطالعه او ایجاد کنید

در زمان امتحانات باید مطمئن شوید که فرزندتان مکانی آرام و مناسب برای درس خواندن دارد یا خیر. همچنین بدانید که آیا فرزندتان در این اتاق یا هر مکانی را که برای او درنظر گرفته اید به سادگی و با خیال راحت می تواند کتاب ها و یادداشتهای خود را در آنجا قرار دهد.

وعده های غذایی مناسب برای او در نظر بگیرید

برای اینکه دانش آموزان بتوانند درس بخوانند باید تغذیه ی مناسب داشته باشند تا مطالب را به راحتی به ذهن بسپارند. سعی کنید در این دوران غذاهایی را برای او آماده کنید که مورد علاقه اوست. همچنین از مواد مغذی و آرام بخش و پر انرژی هم می توانید در این زمان بیشتر استفاده کنید.

میان وعده ها را از قلم نیندازید

میوه جات و نوشیدنی هایی سالم مانند آب یکی از بهترین میان وعده ها برای دانش آموزان در زمان مطالعه در فصل امتحانات است. همچنین مطمئن شوید که فرزندتان وقفه های مناسبی هنگام مطالعه دارد و تعادل در مواد غذایی که مصرف می کند حفظ شده باشد.

یک ساعت زنگ دار روی میز مطالعه او قرار دهید

اگر فرزندتان زمان زیادی را بدون وقفه مطالعه کند ممکن است برای او مناسب و سودمند نباشد. سعی کنید او را تشویق کنید تا یک ساعت زنگ دار در کنار میز مطالعه خود قرار دهد تا با توجه به زمانی که برای مطالعه در نظر می گیرد وقفه و استراحت را هم از قلم نیندازد.

تشویق سرگرم کننده در ایام امتحان

در این دوران به هیچ عنوان او را تحت فشار قرار ندهید. به شما پیشنهاد میکنیم اجازه دهید کارهایی که علاقه دارد را انجام دهد، مثلا تلویزیون نگاه کند و یا کارهایی مانند گردش با دوستان یا بازی های جذاب را انتخاب کند، همه ی اینها یک تشویق برای فرزندتان در این دوران خواهد بود.

یک برنامه ورزشی برای فرزندتان ترتیب دهید

در فصل امتحانات ورزش کردن را در برنامه ی فرزندتان قرار دهید. انجام ورزشهای فیزیکی در این زمان می تواند یک راه عالی برای رهایی از تنش ها و استرس بوده و باعث افزایش انرژی و خواب راحت و بهبود کارکرد ذهی فرزندتان شود

منبع: rewardme

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *