7 نشانه برای اینکه بدونید عزت نفس بالایی دارید

آیا شما شگفت زده می شید اگه بدونید عزت نفس بالایی دارید؟ کمی درنگ کنید و بیندیشید، به دنبال ویژگی هایی که در ادامه ذکر میشه در خودتون بگردید تا بدونید که آیا شما از عزت نفس بالایی برخوردار هستید یا نه. پس دونستن این موضوع نیازمند این هست که به سراغ کشف ویژگی ها و شخصیت خودتون برید تا خودتون رو بهتر بشناسید.

1. شما از اینکه خودتون تصمیم بگیرید، ترسی ندارید

اگه شما به راحتی از پس تصمیمات مهم زندگیتون بر میاید و توانایی تصمیم گرفتن رو دارید، این یک نشانه از داشتن عزت نفس بالا در شماست. توانایی تصمیم گیری یعنی اینکه شما خودتون رو باور دارید و این یکی از نتایج عزت نفس داشتنه. این نشون میده که شما به غرایز و توانایی های خودتون برای بررسی موقعیتی که در اون قرار دارید و قضاوت آگاهانه، اعتماد دارید.

2. شما دوست دارید که خوب لباس بپوشید

اگه شما تلاش زیادی می کنید برای اینکه همیشه خوب و مرتب لباس بپوشید، بدین معنی هست که از عزت نفس بالایی برخوردارید. پوشیدن لباس هایی با ظاهر آراسته این معنی رو می رسونه که شما می خواید با مباهات به نظر برسید و احساس خوبی رو در دیگران ایجاد کنید. همچنین می تونه به این معنی باشه که شما خودتون و بدنتون رو ارزشمند می دونید و معتقدید که شایسته بهترین ها هستید.

3. شما از شرکت در مسابقه و رقابت، ترسی ندارید

آیا شما همیشه برای چالش با دوستاتون آماده هستید؟ آیا همیشه منتظر یک فرصت هستید تا در مسابقه شرکت کنید؟ اگه شما همیشه دوست دارید خودتون رو در برابر دیگران به چالش بکشید، این نشانه ای از این هست که شما از سطح بالایی از اعتماد بنفس برخوردارید و توانایی هاتون رو باور دارید. افرادی که عزت نفس بالایی ندارند، به راحتی توانایی پذیرفتن و شرکت در چالش ها رو ندارن چون باور ندارند که می تونن قدرت شکست دادن کسی رو داشته باشن.

4. شما از زندگی خودتون راضی هستید

آیا شما از شغلی که دارید، لذت می برید؟ آیا شما از پیشرفت شخصی تون راضی هستید؟ آیا وقتی که در مورد خانوادتون فکر می کنید، احساس خوشحالی می کنید؟ شما چقدر نسبت به وضعیتی که در اون قرار دارید، قانع هستید؟ افرادی که از عزت نفس بالا برخوردارند، خیلی از زندگیشون راضی هستند و احساس خوشبختی و خوشحالی می کنند. اگه شما هم خودتون رو قانع، راضی و شاد نسبت به این لحظه از زندگیتون می دونید، پس شما هم عزت نفس بالایی دارید.

5. شما زیاد اهل تاسف خوردن نیستید

اگه شما بیش از حد نسبت به اشتباهاتی که مرتکب میشید، اظهار تاسف و پشیمانی نمی کنید، این می تونه یک نشانه ی ظریف از عزت نفس بالای شما باشه. این بدین دلیل هست که، افرادی که عزت نفس بالایی دارند، از اشتباهات گذشتشون درس می گیرند و به زندگیشون بدون حسرت ادامه میدن. اون ها مدام به اشتباهاتشون فکر نمی کنند تا باعث بشه که همیشه ناراحت و افسرده باشن.

6. شما دوست ندارید که به دیگران وابسته باشید

عزت نفس باعث میشه که شما دلتون بخواد به طور مستقل زندگی کنید. دوست دارید که رئیس خواسته های خودتون باشید و هرگز دوست ندارید که در زندگی روزمره تون به دیگران وابسته باشید. اگه شما سعی خودتون رو کنید که در هر شرایطی مستقل زندگی کنید، چه در مورد متکی بودن در مورد مسائل مالی و چه وابسته بودن به دیگری برای کمک به شما در حل مشکلات زندگی تون، پس حتما شما عزت نفس بالایی دارید.

7. شما به موفقیت هاتون افتخار می کنید

به طور کلی عزت نفس یعنی اینکه شما به خودتون و همه ی کارهایی که در گذشته انجام دادید، افتخار کنید. اگه شما احساس غرور می کنید وقتی که در مورد دستاورد ها و موفقیت هاتون صحبت می کنید، و اگه شما به چیزهایی که باعث موفقیت تون شده، می بالید، این ها رو به عنوان نشانه هایی از عزت نفس بالا داشتن بدونید. این نشان دهنده ی این هست که شما به طور ناخودآگاه نسبت به همه ی کارهایی که انجام می دید احساس غرور دارید و به خودتون افتخار می کنید.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *