9 راهکار برای مهار پشت گوش انداختن کارها

در دنیایی که همیشه در حال پیشرفت است به عقب انداختن مسائل در زندگی فقط میتواند مضر باشد. تعویق در کارها را میتوان مترادف با تنبلی دانست. این احساس وقتی همراه با استرس میشود میتوان بسیار ناراحت کننده باشد و باعث شود که فرد نتواند کارهای خود را به درستی انجم دهد. همه ی ما لز کارهای سخت اجتناب میکنیم و به دنبال انجام کارهای آسانتر هستیم. میتوان با انجام چند راهکار و تولید انژی مثبت تنبلی در انجام کارها را از بین برد.

 

1. آنچه باعث پشت گوش انداختن در شماست را بشناسید

اگر با خود گفتید که “این کار را بعد از ظهر انجام میدهم” یک موضوع خوب برای شناسایی این نوع تفکر در خودتان است. از خود بپرسید چرا؟ اگر بتوانید دلیل این اجتناب و پشت گوش انداختنها را بیابید، به شما کمک میکند تا بتوانید این مساله را درون خود حل کنید.شاید علت آن عدم اعتماد به نفس یا ترس از شکست و یا وحشت بیش از حد باشد. شناسایی دلایل در تغییر ذهنیت شما واقعا میتواند مفید باشد.

2. هر چیز پیچیده را ساده فرض کنید

داشتن حس کمال گرایی خود یک مانع و عاملی برای تعویق در انجام کارهاست. وقتی هدف برای ما اهمیت دارد، ترس از وجود پیچیدگیهای آن موضوع باعث میشود که به دنبال راهی برای رسیدن به آن باشیم. این ترس باعث میشود که همه ی امور را متوقف کنیم و منتظر بمانیم تا وضعیت تغییر کند یا زمان مناسب برسد، اما میدانیم فقط یک توهم است. زمان مناسب هم اکنون است. اجازه ندهید ذهن شما همه چیز را پیچیده کند، با خود بگویید این فکر درست نیست. همیشه رسیدن به اهداف ساده تر از آن چیزی است که ما فکر میکنیم.

3. برای انجام کارها تقسیم بندی انجام بدهید

اگر کاری یا موضوعی ذهن شما را مشغول کرده که بسیار بزرگ و سنگین است، سعی کنید با تقسیم بندی مساله ابهامات آن را برای خود کمتر کنید و با سرسختی از پس آن بر آیید. اگر هدف شما جهت نداشته باشد نمیتوانید به آن دست پیدا کنید. وظایف و اهداف بزرگ را به موارد کوچکتر روزانه و هفتگی تقسیم کنید. گامهای کوچکتر ممکن حرکت کندتری را نشان دهد اما، در واقع شما را سریعتر به سوی آنچه میخواهید هدایت میکند.

4. اولویت با انجام کارهای سختر است

حتی اگر در هنگام صبح احساس میکنید قدرت کافی برای انجام کاری را ندارید، بهتر است بدانید که صبح مغز انسان دارای توانایی بالاتری بوده و زمان مناسبتری برای انجام کارهای سخت تر است. اگر کارهای سخت را پشت گوش بیاندازید ممکن است در زمان انجام آنها انگیزه و انرژی لازم را نداشته باشید. اولویت قراردادن و انجام کارهای ساده پیش از بقیه ی کارها تنها به شما احساس مفید بودن کاذب را منتقل خواهد کرد.

5. برای انجام کارها برنامه ریزی داشته باشید

مغر انسان طوری طراحی شده که به طور مداوم یک کار را انجام دهد، این میتواند خود عاملی برای به تعویق افتادن امور باشد. برای انجام کارها برنامه ی مدون داشته باشید تا بتوانید طبق آن کارهای متفاوت را با هم پیش ببرید. بعد از مدتی که کاری را انجام دادید، قدری از آن فاصله بگیرید و دوباره به انجام آن بپردازید تا کارایی بیشتری داشته باشید.

6. به خودتان پاداش دهید

این نکته ی مهمی است که خود را برای انجام وظایف کوچک تشویق کنید. ایجاد انگیزه در کارها شما را تحریک به رسیدن هدفتان خواهد کرد. کارها را با پاداش مناسب تکمیل کنید. پاداش هر چقدر هم که کم باشد باعث پیشرفت بیشتر شما در کار خواهد شد. میتوانید برای پاداش کارهای بزرگتر هم یک آخر هفته ی جذاب را برای خود برنامه ریزی کنید.

7. اهداف خود را دوباره برای خود بازگو کنید

اغلب وقتی از زمان هدف گذاری در کاری بگذرد، آن مساله به فراموشی سپرده شده یا کم رنگ میگردد. همه خواهان ایجاد تغییر در زندگی اند. سعی کنید در حین دنبال کردن اهداف از خود بپرسید چه چیزی برای رسیدن به هدف نیاز دارید؟ چه گامهایی برای این مساله باید برداشت؟ آیا آنچه در حال انجام آن هستید همان چیزی است که میخواهید؟ نیاز به تغییر دارید؟ نوشتن این موضوعات در رسیدن به اهداف کمک حالتان خواهد بود.

8. برای کارها جدول زمانبندی تشکیل دهید

در نظر داشته باشید که وقت دادن به هر کاری خوب است اما خود عاملی برای به تعویق افتادن کارهاست. اگر در انجام امور جدول زمانبندی داشته باشید و در آن وقت مناسبی جهت هر کاری لحاظ شده باشد، همه دوست دارند که از آن پیروی کنند. اگر احساس کردید که در هر بازه ی زمانی کم کار میکنید و میتوانید نتیجه بخش تر باشید برنامه ی زمانبندی خود را تغییر دهید. زیبایی این روش در آن است که رسیدن به مرحله ی بعد در گرو انجام به ترتیب مراحل قبل است، این موضوع شما را در مسیر درست نگه میدارد و شما را با زمانبندی ها هماهنگ خواهد کرد.

 

9. هر روز لیست کارهای انجام شده و نشده را بنویسید

از لحاظ روانشناسی نوشتن کارها نیاز شما را برای انجام یک کار افزایش میدهد. سعی کنید کارهای روزانه ی خود را یادداشت کنید، تا در ذهن شما بماند و از پشت گوش انداختن آنها جلوگیری گردد. یادتان باشد به این موضوع فکر کنید که چطور میشود از انجام یه کاری به طور کامل احساس خشنودی و مفید بودن داشت؟

نکته: عادات و اندیشه های خود را تغییر دهید. خودمان بهترین فرد برای شناختن خود هستیم. درک کردن تمایلات و اجتناب از عادات بد در مسیر حرکت امری بسیار مهم است. تغییر چشم انداز و ذهنیتهای شما نسبت به اهداف مختلف کلید تبدیل شما به یک فرد موفق است.

منبع: lifehack

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *