5 تاثیر مثبت مدیریت زمان در محل کار

زمان هدر رفته در شرکت های مختلف سالانه ارزشی بالغ بر میلیاردها دلار دارد. برای کارمندان مختلف این به معنیه ارتقایی است که می توانستند در شغل خود بدست بیاورند و برای عده ای معنای بدست آوردن کار را دارد. شما می توانید از ابزار بسیار ساده ای مانند تقویم و فهرستی که برای انجام کارهای روزانه ی خود ترتیب داده اید زمان خود را در محل کار مدیریت کنید و در حرفه ی خود پیشرفت نمایید. بنابراین تا می توانید مدیریت زمان در محل کارتان را قویتر دنبال کرده تا در شغل خود پیشرفت کنید. در ادامه 5 فایده ی مدیریت زمان در محل کار را بیان خواهیم کرد.

مدیریت زمان موجب بهره وری بیشتر می شود

برنامه های کاری خود را تنظیم کنید، با توجه به مهلتی که برای انجام هر کار در نظر گرفته اید کار ها را به پایان برسانید. ایجاد یک لیست کاری به شما کمک خواهد کرد تا وظایف روزانه ی خود را اولویت بندی کنید. همچنین به شما کمک می کند تا انرژی و زمان خود را در ابتدای روز بر روی مسائل بزرگتر و مهم قرار دهید و آنها را به لحظات پایانی کارتان موکول نکنید. مدیریت زمان باعث می شود که بهره وری شما در کار افزایش یابد، همچنین کارها و پروژه های مهم در همان تجربه ی اول به درستی انجام شود.

استرس شما کمتر می شود

لیست کردن برنامه ی کاری و اولویت بندی انجام پروژه ها باعث کاهش استرس و افزایش بهره وری خواهد شد. حرکت در مسیر برنامه ریزی شده به شما کمک خواهد کرد تا احساس کنید روی کارهایتان کنترل بیشتری دارید و انرژی خود را بر روی کارهای زمانبر و غیر ضرورری صرف نکنید. چک لیست ها همچنین می توانند به عنوان یک ابزار برای یادآوری انجام کارها در یک روز یا زمان خاص عمل کنند. بنابراین مدیریت زمان در محل کار می تواند شما را شگفت زده کرده و استرستان را در طول روز به طور چشم گیری کاهش دهد.

کارها کمتر به تعویق می افتد

مدیریت زمان در محل کار می تواند تا حد زیادی باعث کاهش اصرار شما برای کارهای عقب افتاده شود. اینکه بتوانید روی زمان مدیریت درستی داشته باشید، به این معناست که قادرید کارهایتان را روی یک برنامه ی درست و با چهارچوبی مناسب پیش برده و به سرانجام برسانید، به جای آنکه وقت زیادی را برای موضوعات مختلف صرف کرده و دیرتر به پایان برسانید. سرپرستان و مسئولین قسمت های مختلف یک مجموعه با مهارت مدیریت زمان قدرتمند خود می توانند تا حدی به تعویق افتادن کارها را محو کنند و اطمینان حاصل کنند کارمندانشان درک می کنند که دقیقا چه کاری را باید انجام داده و تا چه زمانی موظفند آن را به پایان برسانند.

ارتباطات خود را قویتر کنید

مدیریت زمان صرفا یک برنامه ریزی ساده برای کارهای مختلف نیست. یک نیاز جدی و ضروری برای مقابله و حذف حواس پرتی های روزانه است. با مدیریت زمان علاوه بر اینکه بهتر به کارهایتان خواهید رسید، ارتباط موثرتری را با همکارانتان می توانید برقرار کنید. اگر همکارانتان هنگام انجام مجموعه ای از کارها توسط شما دچار سردرگمی بودند و یا سوالاتی داشتند می توانید بعد از اتمام کامل کار، برایشان وقت بکذارید و جوابگوی آنها باشید. به این ترتیب اگر متوجه شوید که سوالاتشان چندان اهمیتی نداشته، آنچنان وقت زیادی از زمان کاری شما برای پاسخهای واضح به هدر نرفته است.

مدیریت زمان یعنی اعتبار بیشتر

اینکه بتوانید روی زمان خود در محل کار مدیریت داشته باشید، بخش اعظمی از شهرت شما را تشکیل خواهد داد. همکاران و مدیرانتان کسانی که بر روی زمان خود به خوبی مدیریت دارند را می بینند و روی آنها به عنوان یک فرد ثابت قدم و قابل اعتماد حساب ویژه ای باز می کنند. شاید برای عده ی معدودی از همکارانتان جای سوال باشد، که آیا شما سر وقت در محل کارتان حاضر می شوید؟ و یا مسئولیت ها و پروژه هایی که در دست دارید را به موقع تحویل می دهید؟ اما مدیرانتان ممکن است نظری خلاف این داشته باشند و شما را فردی جدی در کارتان دانسته و کل مجموعه ای که با آنها کار می کنید ذهنیت مثبتی نسبت به شما داشته باشند.

منبع: careertrend

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *