با قانون 5 ساعت مطالعه از یک فرد عادی به یک فرد موفق تبدیل شوید

شما به سختی هر روز و هر روز کار می کنید، اما هرگز هیچ پیشرفتی رو در زندگی تون احساس نمی کنید. احساس می کنید که در این مرحله از زندگیتون گیر کردید و نمی تونید به جلو حرکت کنید و به بهبود و پیشرفت در زندگی تون برسید. دوستان و همکلاسی هاتون رو می بینید که که در حال ترقی و ترفیع گرفتن هستند و با خودتون می گید که چه چیزی در مورد شما متفاوته؟ اگه این مساله برای شما هم پیش اومده، شما نیار دارید که شروع به استفاده از قانون 5 ساعت کنید. از این قانون افراد موفقی در سراسر جهان پیروی می کنند افرادی مثل بیل گیتس، اپرا وینفری و مارک زوکربرگ. این قانون به شما کمک می کنه که از یک فرد معمولی به یک فرد موفق تبدیل بشید. ادامه ی مقاله رو بخونید تا بدونید این قانون شامل چه چیزهایی میشه و چجوری می تونید اون رو در زندگی تون اجرا کنید.

در هر هفته 5 ساعت رو صرف یادگیری کنید

این قانون از شما می خواد که 5 ساعت در هفته یا یک ساعت در هر روز کاری، رو صرف یادگیری همراه با فکر کردن کنید. این به این معنی هست که همه توجه تون رو روی یادگیری و پیشرفت بذارید و نذارید هیچ چیزی حواس شما رو پرت کنه. این یادگیری می تونه اشکال مختلفی داشته باشه و یا ترکیبی از بهترین تجربه های زندگی شما باشه.

مطالعه کردن

مطالعه کردن، عادت اکثر آدم های موفق هست و راهی ساده و مناسب برای یادگیری. سعی کنید همیشه یک کتاب در کیفتون همراهتون باشه. برای خودتون هدف تعیین کنید. مثلا هر روز یک فصل از یک کتاب رو بخونید یا تعداد مشخصی کتاب رو در یک ماه بخونید. امروزه تعداد زیادی از کتاب های الکترونیکی با موضوعات مختلف وجود داره که به راحتی می تونید به اون ها دسترسی داشته باشید و در مواقع بیکاری به راحتی اون ها رو مطالعه کنید. بیل گیتس که یکی از مشهورترین حامیان کتاب خوانی هست، هر سال حدودا 50 کتاب می خونه و معتقد هست که این کار یکی از مهم ترین روش ها برای یادگیری هست.

تفکر کردن

تفکر بخش مهمی از یادگیری هست. تلاش برای خوندن و یاد گرفتن بیش از اندازه از اطلاعات بدون اینکه در مورد اونها فکر کنید، باعث میشه که شما احساس گیجی و سردرگمی کنید و توانایی اینکه یک مهارت جدید رو از بین چیزهایی که خوندید انتخاب کنید، نخواهید داشت. مهم هست که زمان مشخصی رو به این کار اختصاص بدید که چیزی حواس شما رو پرت نکنه. سعی کنید برای خودتون یک دفتر داشته باشید و هر آنچا رو که از مطالعاتتون یاد می گیرید در اون یادداشت کنید. همچنین این کار بهتون این فرصت رو میده که وقتی از شغلتون و یا اتفاقاتی که در طول روز براتون میفته درس بگیرید، اونها رو هم یادداشت کنید و ایده و برنامه هاتون برای آینده رو توسعه بدید.

آزمایش کردن

اگه قصد پیشرفت کردن در زندگی رودارید، آزمایش کردن، ضروری هست. هر هفته زمانی رو به تجربه کردن و یا آزمایش نظریه ها و ایده هایی که یاد گرفتید، اختصاص بدید. مهم نیست که چقدر این کار خنده دار یا احمقانه به نظر بیاد. خیلی از اختراعات و محصولات موفق در جهان، حاصل همین آزمایش ها بوده. نوآوری هرگز از تکرار کارهای همیشگی بوجود نمیاد. حتی اگه آزمایش های شما با شکست مواجه بشند، شما چیزهای باارزشی رو یاد خواهید گرفت.

کار کردن رو با یادگیری اشتباه نگیرید

خیلی راحت هست که کار کردن رو با یادگیری قاطی کنید و فکر کنید همین که دارید کار می کنید خودش یادگیری حساب میشه. اگه اینجوری باشه شما واقعا در یک مرحله خاص از زندگی گیر کردید و متوقف شدید. ممکن هست که با خودتون فکر کنید 40 ساعت کار کردن در هفته برای پیشرفت شما کافی ست، اما چنین چیزی به ندرت ممکن هست. وقتی که شما روی مشکلات روزانتون تمرکز می کنید، فرصتی برای رشد و پیشرفت به خودتون نمی دید. قانون 5 ساعت مطالعه درباره یادگیری عمدی هست نه اینکه هر روز سرکار برید و امیدوار باشید که شاید یک چیز جدید یاد بگیرید. برای خودتون اهداف یادگیری خاصی رو تنظیم کنید. و برای رسیدن به اون ها زمان بذارید. شما به زودی میزان زیادی بهبود و پیشرفت رو در زندگی تون می بینید.

تمرکزتون رو روی بهبود بذارید نه سودمندی

ممکن هست شما فکر کنید که هر چی آدم مفیدتر و سودمندتری باشید، موفق ترید. سودمند بودن در موفقیت نقش داره ولی هیچ چیزی مثل یادگیری در تمام طول عمر نیست. اگه شما به جای بهتر شدن خودتون، به طور دائم روی کاری که الان دارید، تمرکز کنید، هیچ وقت پیشرفت نخواهید کرد. کار سختی هست که خودتون رو عادت بدید به 5 ساعت مطالعه در هفته به خصوص وقتی که قرار نیست نتیجه ی اون رو به طور آنی ببینید، اما در طولانی مدت از خودتون برای ایجاد این عادت خوب سپاسگذار خواهید بود. سعی کنید فراتر از این چیزی که هستید رو ببینید و برای بهترین شدن در حد خودتون وقت بذارید.

از موفق ترین کارآفرینان جهان الهام بگیرید و 5 ساعت وقت در هفته رو برای یادگیری آگاهانه، صرف کنید. به زودی چندین سال از همه ی دوستان و همکلاسی هاتون جلوتر خواهید بود و در مسیر پیشرفت قرار می گیرید.

منبع: lifehack

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *