7 فایده تفکر مثبت در زندگی

تفکر مثبت، زندگیتان را در یک چشم برهم زدن و به روشهای مختلفی تغییر می دهد، همه ی مسائل را درنظرتان بهتر جلوه میدهد. باور داشته باشید یا نه، شما فقط می توانید با افکار مثبت تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید. مهم نیست که چه اتفاقی افتاده است، اما ممکن است که برایتان کمی سخت باشد که تفکر مثبت داشته باشید، مخصوصا زمانی که حس می کنید اطرافتان موضوعات ناراحت کننده ای وجود دارد و باعث رنجش شما در زندگی می شود، حتی ممکن است نسبت به تاثیری که تفکر مثبت می تواند داشته باشد شک کنید. در حقیقت اگر تفکر مثبت داشته باشید زندگیتان هم بهتر خواهد شد. هم اکنون با 7 مزیت برتر تفکر مثبت آشنا می شوید.

1. تفکر مثبت باعث تغییر نگرش می شود

در اکثر مواقع تفکر مثبت خیلی سریع نگرشتان را تغییر می دهد. این نوع تفکر باعث می شود زود رنجی و کج خلقی در شما کمتر شود و در برابر تمام مسائل زندگی مقاوم تر شوید. اگر اعتقاد دارید که تمام چیزهای بد برایتان اتفاق می افتد و شما فردی بدشانس هستید، تفکر مثبت می تواند آن را تغییر داده و باعث شود حتی در بدترین شرایط هم امید خود را از دست ندهید. حتما شگفت زده خواهید شد هنگامی که متوجه شوید با دیدگاه مثبت بذر امید درونتان جوانه زده و همه چیز به سمت بهتر شدن تغییر پیش می رود. همه چیز به چگونگی تفکر و رفتار ما در زندگی بستگی دارد.

2.به شما قوت قلب می بخشد

وقتی که شما مثبت فکر کنید، انرژی درونتان بیشتر شده و آنچنان احساس شادابی و سرزندگی در شما بوجود می آورد که دوست دارید کاری انجام دهید. به جای آنکه بنشینید و ناله و شکایت کنید، در واقع این کاری است که باید انجام دهید. تفکر مثبت به شما این اجازه را نمی دهد تا بطور ناخودآگاه در مورد مسائلی فراتر از کنترل خود نگرانی داشته باشید و تنها اجازه میدهد که بر روی کارهای خود تمرکز کنید تا به نتایج دلخواه دست یابید. انجام این کار باعث می شود که از انرژی خود در مکان مناسب بهره ببرید.

3. باعث نظم بخشیدن به افکارتان می گردد

اگر شما منفی فکر کنید، ذهنتان با افکاری که اغلب بی معنا و بیهوده هستند پر می شود، افکاری که اغلب نگرانی را برایتان به ارمغان می آورد. شما بیش از حد به موضوعات پیرامون خود فکر می کنید که هیچ اهمیتی ندارد و این کار را برای مدت طولانی ادامه می دهید، در نهایت چنین افکاری تمام زندگی شما را دربرگرفته و باعث پایین آمدن کیفیت زندگیتان می گردد تا جایی که هدف خود از زندگی را گم می کنید. برعکس اگر شروع به تفکر مثبت کنید همه چیز منظم می شود. مشاهده خواهید کرد که تمام کارهای مهم در زمان مشخص خود انجام می شود چرا که زمان بسیار با ارزش است.

4. راهی برای از بین بردن استرسهای بی مورد

اگر مثبت اندیش نباشید یک نشانه ی بسیار واضح برای تایید این مطلب است که فردی با استرس هستید. وقتی که بر روی افکار مثبت تمرکز کنید، احساس راحتی و آرامش می کنید. تفکر مثبت همانند یک بمب تمام آنچه که باعث استرس و ناراحتی در شما می گردد را از بین می برد، زیرا همانطور که متوجه شدید این افکار در حال هدایت شما در مسیر غلط بودند.

5. از شما فردی بی باک می سازد

اکثر افکار منفی در همه ی افراد از ترسشان نشعت می گیرد. انسان اصولا به آنچه که از آن وحشت دارد فکر می کند، اگر چنین اتفاقی برایتان رخ دهد به این معنی است که در گردابی از افکار منفی گرفتار شده اید. با داشتن تفکر مثبت ما خیلی سریع از ترس خلاص می شویم. آن زمان است که می بینیم زندگی روشن تر و ترس ضعیف تر می شود.

6. به زندگیتان پاداش می دهد

زمانی که شما تفکر مثبت داشته باشید، زندگی کاملی خواهید داشت. وقتی که ذهنتان را با افکار منفی مشغول می کنید، شما قادر نخواهید بود بر روی چیزی تمرکز کنید، تمام روز قادر به انجام کاری نیستید و بخش زیادی از وقتتان به هدر می رود. در عوض اگر افکار بیهوده را دور بریزید و درباره چیزهای خوب زندگی تمرکز کنید زندگی بسیار لذت بخش تر می شود، زیرا بیشتر وقت خود را به جای شکایت کردن صرف لذت بردن  می کنید.

7. باعث خوشحالیتان می شود

باور داشته باشید یا نه تفکر مثبت باعث خوشحالی می شود. حتی اگر شما هیچ چیز مثبتی را در مسیر خود نیابید، فقط سعی کنید و مثبت فکر کنید، آنگاه خواهید دید که چگونه از اتفاقات جذاب زندگیتان شوکه می شوید. باتوجه به قانون جذب انرژی، شما در زندگی خود به هرچه که بیشتر فکر کنید جذب می کنید. بنابراین اگر شما مثبت فکر کنید، اتفاقهای خوب برایتان پیش می آید.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *