7 راه غلبه بر بی ادبی دیگران در محل کار

قلدری، زورگویی و بی ادبی از معظلات رایجی است که در محل کار همیشه مشاهده می شود. موقعیت های زیادی وجود دارد که یک فرد به دلیل چنین بی احترامی و شرارت هایی ممکن است تحقیر شود. هر شخصی که در این موقعیت قرار می گیرد باید خیلی قدرتمند باشد تا بتواند این مشکل را پشت سر بگذارد. اگر در محل کارتان با چنین مشکلی روبرو شدید می توانید با راهکارهایی که در مطلب امروز بیان می کنیم بر این مشکل غلبه کنید.

 

1. این موضوع را نادیده نگیرید

بسیاری از مردم ترجیح می دهند که این موقعیت را نادیده بگیرند، درصورتی که انجام این کار نه تنها باعث بهبود شرایط نمی شود بلکه وضع را بدتر هم می کند. مهم است که هنگام روبرو شدن با چنین شرایطی با آن مقابله نمایید. شخصی که با این مشکل روبرو شده است باید آن را با سایر همکاران خود نیز در میان بگذارد. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که ممکن است بسیاری از همکارانتان هم با این مشکل روبرو شده باشند؟

2. همه چیز را ثبت نمایید

زمانی که چنین معضلی را تجربه می کنید، مهم است که یک مدرک قابل قبول برای اثبات کردن ادعای خود داشته باشید. وقتی که این اتفاق رخ می دهد بهتر است که اطلاعات دقیق فردی که چنین رفتاری انجام می دهد را یادداشت کنید. همچنین زمان و مکانی که این اتفاق رخ داده است را با جزئیات بنویسید. اگر یک مدرک داشته باشید راحت تر می توانید به مقام بالاتر و یا رئیس خود مشکلتان را گزارش دهید و آن را حل و فصل کنید.

3. واکنش نشان ندهید

اگر یک فرد در چنین شرایطی واکنش نادرستی نشان دهد هرگز به نتیجه نخواهد رسید. هر شخصی که در محل کار خود با چنین موضوعاتی روبرو می شود باید آرامش خود را حفظ کند. اگر عاقل و با فکر تصمیم بگیرید مطمئنا رفتار درستی را انتخاب می کنید. افرادی که در محل کار غرور کاذب دارند اگر شما در برابر رفتارشان هیچ واکنشی نشان ندهید در نهایت غرورشان را کنار می گذارند، زیرا تنها هدفشان این است که عکس العمل شما و سایر اطرافیان خود را ببینند.

4. در مقابل قلدری ساکت نباشید

مقابله مستقیم می تواند در بعضی از مواقع برای شما کار ساز باشد. باید با فردی که قلدر و زورگو است صحبت کنید و به او بگویید که رفتارهایش باعث آزار و اذیت دیگران شده و همچنین به آنها صدمات زیادی وارد کرده است. برای اینکه رفتارهایشان را کنار بگذارند آنها را راهنمایی کنید و یا اینکه در صورت لزوم رفتارهایشان را به مقامات بالاتر گزارش دهید. این نوع برخورد در چنین موقعیت به رفع معظلی که پیش آمده کمک خواهد کرد.

5. با یک همکار صحبت کنید

اگر در محل کار چنین مشکلی برایتان پیش آمد می توانید با همکار یا دوست خود در رابطه با این موضوع صحبت کنید. همکارانتان می توانند در این رابطه به شما پیشنهاداتی دهند که به حل شدن مساله کمک کند. آنها همچنین می توانند این معضل را به روسای خود اعلام کنند تا این مشکل را از طریق آنها بررسی و حل کنند.

6. یک شاهد داشته باشید

اگر با فرد قلدری در محل کار روبرو شده اید می توانید با کمک کسی که شاهد ماجرای بین شما بوده با فرد خاطی برخورد نمایید. مهم است که بدانید برای شکایت کردن از چنین افرادی چه ابزار و شرایطی باید داشته باشید تا در صورت لزوم به کمک شما بیاید.

7. از استرس به دور باشید

وقتی که مجبور به همکاری با چنین همکارانی در محل کار هستید، ممکن است که استرس سر تا پای شما را فرا بگیرد. به همین خاطر بسیاری از کارمندان مجبورند تحت استرس و اضطراب فراوان به کارهای خود بپردازند، اما باید بدانید در چنین مواقعی بهترین کار این است که آرامش خود را حفظ کنید و با صبوری مشکل را حل کنید. زیرا که استرس می تواند برای شما بدتر گزینه ی ممکن باشد.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *