8 راه برای غلبه بر افسردگی پس از شکست

شکست در زندگی سخت است اما اینکه بعد از آن بتوانید شرایط روحی خود را سرو سامان دهید سخت تر است. بسیاری از افراد بدلیل شکست در زندگی دچار افسردگی می شوند و زندگی را تمام شده می دانند. برای اینکه بتوانید زندگی دوباره را تجربه کرده و حتی شاد باشید، باید بر افسردگی بعد از شکست غلبه کنید. در مطلب امروز لیستی از راهکارهایی که می تواند به شما در غلبه بر افسردگی بعد از شکست کمک کند را بیان کردیم با ما همراه باشید.

1 . درک درستی از شرایط داشته باشید

در این مواقع بسیاری از افراد تمایل دارند که احساسات خود را پنهان کنند و یا از موقعیتی که در آن  گرفتار شده اند فرار کنند. سعی کنید احساسات خود را در مسیر صحیح و درست هدایت نمایید. باید در این دوران شرایط را بپذیرید و درک کنید. وقتی که یک فرد شکست را می پذیرد راحت تر می تواند این دوران را بگذراند در نتیجه کمتر خود را آزار می دهد.

2. فکرتان را منحرف کنید

این کار شاید کمی سخت تر از بقیه ی روشها به نظر بیاید، زیرا هنگامی که تمایل به بهتر شدن حالتان و فراموش کردن اتفاق ناگوار پیش آمده هستید بخشی از احساساتتان میل به یادآوری و مرور گذشته ی تلخ دارد. در چنین حالی اینکه بتوانید با کارهای متفاوت خود را سرگرم کرده و حواستان را به موضوعات دیگر پرت کنید راه حلی بسیار کاربردی برای شما خواهد بود. به جای فکر کردن به موضوعات آزار دهنده بهتر است توجه و تمرکز خود را روی چیزی بگذارید که به شما کمک می کند. می توانید انواع کلاسهای سرگرم کننده ای که به آنها علاقه دارید را انتخاب نمایید، این کار در نهایت عاملی تاثیر گذار برای مقابله با افسردگی شما خواهد شد.

3. در مورد مشکلتان صحبت کنید

بهترین راهکار برای غلبه بر افسردگی بعد از شکست این است که آن را بیان کنید. در مورد شکست خود با دوستان یا خانواده خود حرف بزنید. دلیلی وجود ندارد که احساسات خود را بروز ندهید، زیرا منجر به افسردگی می شود. در این مواقع می توان از شرایط پیش آمده به عنوان راهی برای آینده ای روشن یاد کرد، همچنین می توانید کمی گریه کنید تا از این طریق احساسات خود را بیرون بریزید.

4. زندگی را دوباره پیدا کنید و شاد بمانید

شکست پایان زندگی نیست، بلکه در حقیقت شروعی دوباره برای بهتر شدن است. بنابراین فرد باید خودش بخواهد تا با انرژی آغاز کند. می توانید چیزهایی را که در زمانی هر چه تلاش کردید بدست نیاوردید بار دیگر با پشتکار به نتیجه برسانید. دوباره امتحان کردن مسائل مختلف می تواند به فرد کمک کند تا مجددا بعد از شکست رو به جلو حرکت کند.

5. دوستان جدید دست و پا کنید و روابط اجتماعی خود را گسترش دهید

بهترین راه برای اینکه از افسردگی خلاص شوید این است که روابط خود را گسترش دهید. سعی کنید در این مواقع به گروه های مختلفی بپیوندید و با افراد جدید معاشرت کرده و وقت خود را بگذرانید. دوستان جدید به شما کمک خواهند کرد تا این موقعیت را فراموش کنید.

6. از خاطرات بد خلاص شوید

برای غلبه بر افسردگی بعد از شکست باید تمام خاطراتی که مربوط به روزهای بد می شود را از ذهن خود پاک کنید. این خاطرات می تواند شامل عکس و یا هدیه و یا هر چیز دیگر باشند. اگر چین مسائلی را در ذهنتان نگه دارید، رهایی از افسردگی برایتان سخت خواهد شد و همیشه خود را آزار خواهید داد.

7. از وقت گذراندن با دوستان خود لذت ببرید

سعی کنید در این دوران با دوستان و خانواده خود خوش بگذرانید. برای لذت بیشتر می توانید برنامه ی سفری را با دوستانتان ترتیب دهید. دوستانتان می توانند یک گزینه ی عالی برای پشتیبانی و حمایت از شما در این دوران بحرانی خواهند بود.

8. باید آنچه پیش آمده را پذیرفت

در این مواقع بهترین راه این است که یک فرد هر آنچه که برایش پیش آمده و می تواند خوب یا بد باشد را بپذیرد. وقتی که یک فرد این حقیقت را بپذیرد، زندگی کردن برای او آسان تر خواهد شد. همچنین پذیرش شرایط فعلی در هنگام افسردگی می تواند عاملی مفید در جهت بهبود اوضاع روحی افراد باشد.

منبع: magforliving