صلح درونی و راه های رسیدن به آن

صلح درونی یک احساس واقعی از زنده بودن هست خالی از هر چیز زمینی و مادی. صلح درونی وقتی اتفاق میفته که شما در مورد ذهن و ذات خودتون آگاهی کامل داشته باشید. شما اگه به صلح درونی برسید، صرف نظر از داشته ها و نداشته هاتون، در هر جایی که قرار بگیرید و هر چی که باشید خوشنود و راضی هستید. هنگامی که ذهن شما درگیر مادیات نباشه و احساسات ناخوشایندی مثل حسادت، خشم و نفرت رو در درون خودتون نداشته باشید، صلح درونی رو تجربه می کنید. و این یک مرحله از باطن و وجدان شماست که به تکامل رسیده و از اونجا به بعد شما همیشه احساس کامل بودن و شادی می کنید. حالا می خوایم چندتا نکته رو بگیم که به شما برای رسیدن به این مرحله از صلح درونی کمک می کنه.

ببخشید

هنگامی که شما به انتقام فکر می کنید، آرامش از شما دور می شود. گذشته ها گذشته. هر چیزی رو همان طور که هست بپذیرید و در لحظه زندگی کنید. کینه ها و دشنمی ها رو در مورد بقیه افراد که یک زمانی در گذشته باعث رنجش شما شدند رو در دلتون نگه ندارید. اون آدم ها ممکن هست در زندگیشون خیلی موفق باشند و حتی شاید از اینکه باعث ناراحتی شما شدند لذت ببرند، اما حقیقت این هست که اونها هرگز در زندگی شون احساس شادی نمی کنند. اگه شما آدم خوش شانسی باشید، می بینید این آدم ها از کاری که در حق شما کردند، رنج می کشند، حتی ممکن هست که از شما طلب بخشش کنند. بنابراین باید بدونید که اولین گام برای رسیدن به صلح درونی، بخشش هست. بخشیدن وجود شما رو از همه افکار منفی و کینه ها علیه آدم های دیگه خالی می کنه.

واقعیت رو بپذیرید

اکثر ما در یک عایق مقاومی که برای خودمون ساختیم، زندگی می کنیم. همیشه در حال مبارزه با یک سری از چیزها هستیم: مواد مخدر، بیسوادی، فقر، تروریسم، نظام و … . حقیقت اینه که اکثر ماها توانایی تغییر دادن چیزهایی که باهاشون مخالف هستیم رو نداریم. اگه به جای مبارزه کردن، اون چیزهایی که و جود دارند رو قبول کنیم و همون جوری که هستند بپذیریمشون و مقاومت کردن رو متوقف کنیم، به آرامش می رسیم. منظورم این نیست که کلا همه چیز رو رها کنید و بی خیال بشید فقط باید این رو قبول کنید که یک سری چیزهای مشخصی در این دنیا هستند و هیچ راهی برای یک شبه تغییر دادن اون ها وجود نداره. و مطمئنا اگه ما بیش از حد در مورد اونها نگران باشیم، هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد.

زندگی رو ساده بگیرید

بیش از حد به همه چیز فکر نکنید و ذهن خودتون رو در مورد چیزهای بی فایده درگیر نکنید. همچنین به اینکه دیگران در مورد شما چی فکر می کنند، هرگز فکر نکنید. به طور معمول دیگران هم زیاد به شما فکر نمی کنند چون باید به مسائل مربوط به خودشون فکر کنند. فقط کافیه اجازه بدید که زندگی بگذره و همه چیز رو آسون بگیرید. اجازه بدید تا اتفاقات بیفتند، اینجوری می تونن معنی داشته باشند. از پشت گوش انداخت کارها اجتناب کنید و کارهاتون رو به موقع انجام بدید. اینجوری کلی کار ناتموم ندارید که ذهنتون رو درگیر خودش کنه و باعث بشه در اضطراب و سردرگمی زندگی کنید. زندگی رو ساده بگیرید و اون موقع به صلح درونی خواهید رسید.

هر کاری رو که دوست دارید، انجام بدید

هر کاری رو که واقعا دوست دارید و از انجام دادنش لذت می برید رو انجام بدید. خیلی سریع کارهایی رو که از انجام دادنشون هیچ لذتی نمی برید رو متوقف کنید. اگه شما هر روز کارهایی رو انجام بدید که واقعا دوستشون دارید و از اعماق وجود از انجام دادنشون لذت می برید اونوقت احساس شادی خواهید کرد و به صلح درونی می رسید. در این صورت شما به موفقیت و کامیابی رسیدید.

شما نمی تونید یک روزه به صلح درونی دست پیدا کنید. این یک فرایند تدریجی شناخت خود هست و با تلاش دائمی برای اینکه همیشه شاد باشید در هر شرایطی، بدست میاد.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *