10 گام برای شروع یک روز شاد

هر زمان که از خواب بر می خیزیم در مورد چیزهایی که بعد از بیدار شدن انجام می دهیم فکر می کنیم، لیستی از کار ها را در ذهن مرور می کنیم که شاید نشدنی باشند. بیایید صادق باشیم همه ی افراد می توانند چنین تصوراتی را هر روز در ذهن بپرورانند. بنابراین این ها را رها کنیم و درباره ی کارهایی که می توانیم به راحتی انجام دهیم تا برای شروع یک روز شاد به ما کمک کند صحبت کنیم.

1. برای شروع یک روز شاد یک لیوان آب بنوشید

نوشیدن یک لیوان آب یکی از ساده ترین کارهاست که خیلیها آن را نادیده می گیرند. یک یا دو لیوان آب در صبح بعد از اینکه دندانهای خود را مسواک زدید بنوشید، بدلیل اینکه انجام این کار به سوخت و ساز بدنتان کمک می کند، سموم را از بدنتان دفع کرده و به هیدراته بدن کمک موثری می کند. به همین دلیل این نوشیدنی گرانبها را به عنوان یک عامل موثر برای سلامتی بدن شناخته می شود.

2.بدن خود را بکشید

بدن شما دوست دارد که بیشتر بخوابد درست همانطور که شما هم چنین کاری را انجام داده و ساعات زیادی می خوابید. کشیدن بدن می تواند به شما کمک کند تا عضلات و ماهیچه های خود را بیدار و فعال کنید و خون را به تمام قسمت های بدن منتقل کنید و یک سیگنالی را به بدن خود بفرستید تا شما را بیدار و سرحال نگه دارد و خود را برای شروع روز جدید آماده کنید. اگر می خواهید که چنین روندی را برای شروع روز خود انجام دهید، می توانید با ورزش کردن یا یوگا به این کشش دست پیدا کنید. اگر خیلی راغب به این کار نیستید می توانید با همین کشش بدن خود را آماده کنید.

3.نور خورشید را حس کنید

شما تمام شب را تا صبح در داخل خانه و زیر نور مصنوعی می گذرانید. سعی کنید صبحانه خود را در خارج از منزل و زیر نور خورشید میل کنید تا از گرمای خورشید بهره کافی ببرید. انجام این کار به چشمهایتان نور تازه ای می بخشد و پوست بدنتان را درخشان خواهد کرد و منجر به القای احساس خوبی در شما می شود.

4.لیستی از موزیکهای مناسب برای شروع روزتان تهیه کنید

یک لیست جهت پخش موزیک و آهنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید و تا بتوانید روحیه خود را بالا ببرید و به خود برای تمام طول روز آرامش را هدیه کنید. اگر همچین لیستی ندارید سعی کنید آن را تهیه نمایید. مواردی که به آنها علاقه دارید را انتخاب و هر روز صبح آنها را گوش دهید.

5.یک یادداشت کوتاه برای خود بنویسید

هر روز یک عبارت یا جمله را برای خود بنویسید، می تواند خیلی ساده یا به هر صورتی که دوست دارید باشد. می تواند شامل هر چیزی باشد که باعث حرکت شما به سمت جلو شود. این یک تمرین برای اصرار روی افکاری است که در ذهن می پرورانید و باعث می شود تا تفکری بازتر روی امکانات جدید و هیجان انگیز داشته باشید.

6.یک صبحانه مقوی بخورید

خوردن یک وعده صبحانه به شما کمک خواهد کرد که تنبلی را کنار گذاشته و روزتان را با حس تازگی و انرژی زیاد آغاز کنید. به یاد داشته باشید منظور از صبحانه ی کامل، خوردن مواد غذایی با ارزش پایین نیست. عادتهای غذایی سالم به شما کمک خواهد کرد تا سیستم بدنتان در بقیه ی روز به صورت منظم کار کند.

7.صبحها 10 دقیقه را صرف آرامش خود کنید

صبح می تواند شروع یک حمله عصبی باشد. اجازه ندهید که این احساس بر شما غلبه کند. به مدت 10 دقیقه در یک مکان راحت بنشینید و آرامش خود را حفظ کنید و تمرینات مدیتیشن را انجام دهید. این حرکات به شما کمک می کند تا ذهن را استوار سازید و خود را برای مبارزه با هر گونه استرسی که در تمام روز ممکن است که در سر راهتان سبز شود آماده کنید.

8.مطالعه کنید

هر چیزی یا هر مطلبی را که در اوایل صبح می خوانید می تواند تمام روز شما را تحت تاثیر قرار دهد. اگر قصد دارید مطالعه برایتان امری الهام بخش باشد، از مقاله ها یا کتابهایی که به شما نیرو و انرژی تازه ای می دهند استفاده کنید. اگر دوست دارید شادی را به خود القاء کنید کتابهایی که این حس را به شما منتقل می کنند انتخاب کنید. سعی کنید آن چیزی را که دوست دارید مطالعه کنید، انجام این کار یک راه عالی برای ایجاد ذهنیت و احساسات قلبی مثبت در شماست.

9.وظایف روزانه خود را بنویسید

اینکه آیا شما وظایفی را در خانه یا در محل کار بر عهده دارید مهم نیست، اما نوشتن وظایف روزانه بسیار مهم است. برای اینکه در انجام کارهای روزانه خود کارآمدتر، مولدتر و موفق تر باشید، وظایف خود را هر صبح که از خواب بر می خیزید یادداشت کنید.

10.در مورد موضوعات مثبت صحبت کنید

هنگامی که صبح از خواب بر می خیزد در مورد موضوعات مثبت صحبت کنید و روز خود را با یک یادداشت مثبت شروع کنید. بحث و مشاجره در اول روز می تواند تمام روزتان را به نابودی بکشاند و باعث شود نتوانید روز خوبی را تجربه کنید.

منبع: medium

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *