روشهایی برای شاد نگه داشتن کارمندان در محیط کار

اینکه در محیط کار بتوانید زمینه ی شادی کارمندان و همکاران خود را فراهم نمایید امری بسیار مهم است که لزوما کار ساده ای نیست. زمانی که این اتفاق  می افتد و به یک کار روزمره بدل می شود، فواید آن در روند کاری همکاران مشخص خواهد بود. دلایل زیادی وجود دارد که تایید کننده ی این مطلب است، اما کماکان کارمندان زیادی هستند که در تلاشهای خود برای رسیدن به این هدف ناکام می مانند. اولین کاری که باید برای تحقق این هدف انجام داد ایجاد نگرش درست است. کارکنان و همکارانتان به نوعی شرکای کاری شما  محسوب می شوند و تلاش خود را برای بهبود کسب و کارتان به کار خواهند گرفت. آنها اولین مشتری های کسب و کارتان به حساب می آیند، وقتی آنها شاد و خوشحال به کار خود بپردازند بیزنس شما هم به سرعت رشد خواهد کرد. هنگامی که کارفرمایان اهمیت وجود کارمندان خود را درک کنند، به طریق مختلف انگیزه ی آنها را برای کار کردن افزایش می دهند و محیط کاری شادی را برایشان محیا میکنند. در اینجا لیستی از کارهایی که برای شادتر شدن محیط کاری به کار می رود را مرور خواهیم کرد.

 

1.قدردان زحمات کارکنان باشید

افراد زمانی که در محل کارشان دیده می شوند و آنها را درک میکنند و همچنین بابت زحماتشان از آنها قدردانی می شود بسیار لذت می برند. قدردانی در واقع نشان دهنده ی شخصیت خود کارفرما می باشد. یک کارمند باهوش همیشه معیار هایی برای خود دارد تا بهترین در کار خود باشد. هنگامی که کار چنین افرادی توسط مدیر آنها نادیده گرفته شود و کارفرمایشان معتقد باشد که کار خاصی صورت نگرفته، بعد از گذشت مدتی راندمان کاری این افراد پایین خواهد آمد. تجلیل از کارهای صورت گرفته،  قدردانی از زحمات دیگران و تعریف مرتب از دیگران کاربری کارمندان را افزایش می دهد.

2. پرداخت حقوق و مزایا

در نظر گرفتن پاداش مهمترین و اساسی ترین موضوع برای ایجاد انگیزه است. هر کسی با توجه به وقت و تلاشی که می کند انتظار دارد حقوقی دریافت کند، چراکه آن پول را صرف امورات زندگی خود خواهد کرد. کارکنانی که طبق یک اصول مشخص نسبت به خدمتی که ارائه میکنند حق و حقوق دریافت نکنند بعد از مدتی دیگر احترام و ارزش سابق را برای کارفرمای خود قائل نخواهند بود. ممکن است این افراد در محیط کار تشنج ایجاد کنند، تلافی کنند یا محل کار خود را تغییر دهند، بنابر این مهم است که به فکر معیشت کارکنان خود باشید.

3. برقراری ارتباط دوستانه

به طور مرتب با کارمندان خود صحبت کنید. سعی کنید به مطالبات و مشکلاتشان با دل و جان گوش فرا دهید و تمام تلاش خود را برای رفع نیاز های آنها به کار بگیرید. تکرار چنین رفتاری از سوی کارفرما باعث می شود اندیشه های رفاهی شما در مدیریت یک مجموعه بیشتر نمود داشته باشد و کارمندانتان احساس کنند برای آنها احترام قائلید. این رفتار روی کارکرد افراد موثر بوده و سلامت کاری را ارتقا میدهد.

4. ایجاد انگیزه

ایجاد انگیزه برای انجام کارها از مباحث مالی بسیار مهمتر است. این کار نیاز به مباحث مالی ندارد و الزاما شامل پول نیست، میتواند رزرو یک میز برای شام باشد یا برگزاری دورهمی های آخر هفته و یا هر کار دیگری که کارکنان شما را شاد و اجتماعی کند.

5. بالا بردن قدرت توانمندی کارمندان

توانمند سازی معانی زیادی دارد و شامل چندین بخش می شود. وقتی قدرت و توانایی کارمندان افزایش پیدا کند، نه تنها به موفقیت های خود افتخار می کنند بلکه باعث مسئولیت پذیری بیشتر و پاسخگو بودن آنها در هنگام کار می شود. محدودیت ها و قوانین دست و پا گیر باعث می شود که افراد در کار خود به دنبال نوآوری هایی برای پیشبرد مقاصد شرکت باشند. هر چند که وقتی قرار باشد روشهای متفاوتی را در تصمیم گیری ها اتخاذ کنید زمان بیشتری به هدر خواهد رفت.

6. بازخورد آنچه انجام می شود

بازخورد کارها می تواند مثبت یا منفی باشد، اما انتقادهای سازنده و تعریف و تمجید از هرکاری که به خوبی انجام گرفته شده و به اشتراک گذاشتن چنین کارهایی در بین سایر افراد امر بسیار مهمی است. چنین رفتاری نه تنها باعث خشنودی کارمندان و درک آنها از اینکه چگونه می توانند به بهترین نتیجه دست یابند می شود، بلکه باعث دریافت سیگنال هایی از چگونگی عملکرد خود خواهد شد. تعهد کارمندان نقش بسیار بزرگی در بهبود شرایط تجاری و بهره وری بیشتر مجموعه دارد.

مواردی که گفته شد تماما آزمایش شده و نتیجه بخش هستند، اما این دلیل آنکه نتوانید روشهای خلاقانه دیگری را پیدا کنید نیست. می توانید بسته به نوع کسب و کار خود و کارمندانی که با آنها سروکار دارید روشهای دیگری را ابداع و اجرا کنید.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *