6 سرگرمی که قدرت تمرکز شما رو بالا میبره

سرگرمی ها دارای یک نیروی بالقوه ای هستند که می توانند یک ذهن خاص یا یک استعداد فکری را در هر شخص پرورش دهند. اگر قصد دارید که مهارت در تمرکز خود را بهبود ببخشید باید روی استواری و ثبات ذهنی خود کار کنید. اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که می خواهید به چنین ویژگی دست یابید مطلب زیر را با ما دنبال کنید.

1. نقاشی یا هنر دیجیتال

نقاشی دسته ای از سرگرمی هاست که شاید افراد زیادی باشند که علاقه مند به شروع این رشته باشند، اما تعداد کمی این حرفه را تا پایان دنبال می کنند. نقاشی هنری است که در حین انجام آن بسیار خسته کننده بوده و زمانی که محصول پایانی را می بینید بسیار راحت به نظر می آید. یکی از موارد لازم و ضروری برای نقاشی روی بوم یا هنرهای دیجیتالی در رایانه این است که ذهنی آرام و تمرکز بدون وقفه در هنگام کار داشته باشید.  نقاشی یک سرگرمی است که می تواند کمک کند تا مهارت تمرکز خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

2. مطالعه کردن

مطالعه یک سرگرمی چند منظوره به شمار می رود که می تواند چندین هدف را با انجام آن پیگیری کنید. انجام این کار می تواند دانش شما را افزایش دهد، نمرات بهتری کسب کنید، مکالمات صحیح تری داشته باشید، باعث به روز ماندن شما می شود و یک سرگرمی مناسب برای پر کردن وقت محسوب می شود. اما یکی از دلایل بزرگ برای مطالعه کردن این است که به عنوان یک سرگرمی می تواند باعث افزایش قدرت تمرکز شود. اگر در یک جا بنشینید و ذهنتان را درگیر یک موضوع خاص کنید خواهید دید که چگونه مهارت تمرکزتان افزایش می یابد.

3.قلاب دوزی یا بافندگی تمرکز شما رو بالا میبره

ممکن است که بیشتر زنان سالخورده را در حال قلاب بافی یا بافندگی دیده باشید، اما انجام این کار یک سرگرمی است که به نظر می رسد از مدتها قبل بین افراد رواج داشته است. مهارت قلاب دوزی یا بافندگی می تواند به شما کمک کند تا سطح تمرکز خود را افزایش دهید زیرا شما را وادار به یادگیری نوع پیچیده از بافت می کند، باعث می شود ساعت ها با دقت به بافتن ادامه دهید و سعی کنید به کمک سوزن و کاموا کارتان را بدون نقص و اشتباه از آب در بیاورید. اگر قصد دارید این سرگرمی را به طور جدی دنبال کنید نیاز به صبر و تمرکز زیادی خواهید داشت.

4. انجام بازی های ورزشی سریع

دسته ای از ورزش ها مانند: پینگ پنگ، تنیس، فوتبال، بسکتبال، بیس بال و پرتاب توپ، هستند که به شما کمک می کنند تا به سادگی مهارت تمرکز خود را افزایش دهید،‌ چرا که انجام این فعالیت ها خیلی سریع بوده و نیاز دارد تا به طور مداوم به آن توجه کنید، حتی اگر شما برای یک لحظه چشم خود را از روی توپ بردارید، به احتمال زیاد یا شکست میخورید یا اخراج می شوید. داشتن چنین ذهنیتی که باید حتما تلاش کنید تا طرف مقابل را در یک بازی شکست دهید مهارت تمرکز و هسته اصلی تمرکز شما را بهبود می بخشد.

5. بازی با اسباب و وسایل

بازی با هر وسیله ای که باعث سرگرمی بشود، نیاز به پیگیری و تمرکز دارد. برای این که شما یاد بگیرید یک چنگ (آلت موسیقی)، ویالونسل، ویالن، گیتار، ساز دهنی یا فلوت چگونه کار می کنند، ممکن است لازم باشد ساعت های زیادی را مشغول باشید و با آنها کار کنید تا بتوانید چنین ابزاری را کنترل و اداره نمایید. رسیدن به چنین درجه ای مستلزم هماهنگی بین ابزار و نت های موسیقی و دستور العمل هایی است برای راهنمایی شماست که استفاده ی همزمان از این موارد بدون داشتن تمرکز بالا ممکن نیست.

6. بازی های ویدئویی سریع

از مدت ها قبل بازی های ویدئویی صرفا یک سرگرمی محسوب می شدند و کودکانی که بازی می کردند توسط والدینشان مورد تنبیه قرار می گرفتند. بازی به یک سرگرمی جدی و حتی در بعضی موارد عملی حرفه ای برای تمام افراد در سراسر جهان تبدیل شده است. بازی های خاص ممکن است هماهنگی بین دست و چشم و مهارت تمرکزتان را بهتر کند، زیرا شما نیاز دارید که یک استراتژی طراحی نمایید، فکر کنید و روی حرکتی که باید ظرف چند ثانیه انجام دهید تمرکز داشته باشید. بازی های مبارزه ای چند نفره، بازی های اتومبیل رانی و موتور سواری نمونه ای از بازی های ویدئویی است که نیاز دارید همیشه در هنگام انجام دادن آنها هوشیار باشید.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *