7 راه رسیدن به یک زندگی پویا

اگر در زندگی روزمره ی خود هیجان، شور و اشتیاق، احساسات و ماجراجویی را تجربه نکنیم، آن زندگی یکنواخت و بی ارزش خواهد شد. در زندگی بسیاری از مردم هرگز نمی توانید این هیجانات را پیدا کنید و مدام یک زندگی یکنواخت را تجربه می کنید. شما چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که یک زندگی پویا و فعال دارید و در هر لحظه کامل تر می شوید؟ در ادامه چند راهکار را برای ایجاد یک زندگی پویا بیان کرده ایم.

1.سرگرمی های خود را حفظ کنید

یکی از بهترین و ساده ترین راههای دستیابی به یک زندگی پویا این است که ذهن خود را درگیر فعالیت های مورد علاقه ی خود کنید. در واقع هنگامی که برای سرگرمی هایی که دوست دارید وقت می گذارید، مثل این است که به روح و مغز خود غذایی لذیذ تزریق می کنید.

2. بر ترس های خود در زندگی غلبه کنید

آیا از راه رفتن در تاریکی و به تنهایی می ترسید؟ آیا شما از تلاش برای پریدن از جایی یا انجام بانجی جامپینگ می ترسید؟ می توانید با غلبه بر چنین ترس هایی قدم در مسیر های ناشناخته بگذارید و از داشتن یک زندگی پویا لذت ببرید. می توان با اعتماد به داشتن امنیت، برای شناسایی ترسهای خود اقدام کرد تا به یک زندگی پویا دست پیدا کرد.

3. در زندگی مانند یک دانش آموز باشید

آیا به این جمله معتقد هستید که اگر یادگیری را متوقف کنید، شما عملا یک فرد مرده محسوب می شوید؟ زندگی مانند یک معلم است که موانعی مانند سن و زمان را نمی بیند. برای اینکه یک زندگی پویا داشته باشید، باید از هر طریق و با استفاده از هر منبعی به دنبال کسب دانش باشید و به طور دائم اطلاعات خود را کامل تر و گسترده تر کنید.

4. تجربه سرگرمی های جدید با دوستان

خیلی خوب است که هر جایی که حضور دارید، در محله زندگی خود، در دفتر کار یا در مدرسه دوستان زیادی داشته باشید و با افراد زیادی در ارتباط باشید. تصور کنید که چه سرگرمی های متنوعی را می توانید تجربه کنید و چشم اندازهای تازه ای را در زندگی خواهید دید. این دقیقا چیزی است که یک زندگی پویا درباره ی دوستانتان به شما هدیه می کند.

5. برای انجام تعهدات خود تلاش کنید

اگر می خواهید که یک زندگی پویا داشته باشید، باید به تمام وظایف و تعهدات خود در زندگی عمل کنید، فرقی نمی کند این تعهدات برای ایجاد یک رابطه یا برای انجام و تکمیل یک کار باشد. اگر در زندگی تعهدات و وظایفاتی که به شما محول شده است را به خوبی انجام ندهید، هیچ گاه در زندگی خود نتایج کارهای خود را مشاهده نخواهید کرد و یک زندگی پویا را بدست نخواهید آورد.

6. افکار منفی را از ذهن خود دور کنید

آیا در اطرافتان افرادی هستند که با القا و تحریک تفکرات منفی در ذهنتان شما را از رسیدن به یک زندگی پویا دور کنند؟ به سرعت و تا جایی که می توانید از چنین افرادی فاصله بگیرید و دیگر با آنها ارتباط برقرار نکنید. سعی کنید با افراد مثبت، افکار مثبت و انرژی مثبت را به زندگی خود ترزیق کنید تا به زندگی پویا و دلخواه خود دست یابید.

7. هر کاری که می خواهید را انجام دهید

آیا می دانید بزرگترین راز رسیدن به یک زندگی پویا این است که تمام ایده های خود را که هرگز وقتی برای عملی کردن آنها بدست نیاوردید را اجرایی کنید؟ این ایده ها می تواند سفر کردن و رفتن به کشور های دیگر به همراه یک کوله پشتی باشد، یا یادگیری یک زبان باستانی و یا باغبانی و پرورش سبزیجات در باغچه ی خودتان باشد.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *