8 روش برای تحت تاثیر قرار دادن معلم تان

معلم ها هم انسان هستند و دغدغه ها و نگرانی های خودشون رو دارن، توی زندگیشون روزهای خوب و بد دارن. گاهی سرحال هستن و گاهی خسته و بی حوصله. در حالی که اغلب معلم ها سعی می کنن همیشه خوب و مثبت اندیش باشن و تمام تلاش خودشون رو سر کلاس به کار بگیرند، تحمل روزهایی که شما به عنوان دانش آموز، سر کلاس اصلا حواستون به چیزهایی که معلم میگه نیست و درس هاش رو گوش نمی دید، براشون سخت میشه. روزهایی که دانش آموزان با یک حال خوب و حواس جمع سر کلاس میان همه چیز می تونه متفاوت تر باشه. همیشه یادتون باشه که یک معلم شاد، معلم بهتری هست. در ادامه بهترین راه هایی که شما می تونید معلم تون رو تحت تاثیر قرار بدید ذکر شده. اگه فقط تعدادی از این راه ها رو اجرا کنید، نتیجش رو می بینید. پس روش هایی که می تونه برای شما موثر باشه رو انتخاب کنید و اون ها رو امتحان کنید.

1. به جزئیات دقت کنید

اگه معلم سر کلاس خواست که کتاب کمک آموزشی یا کتابی رو مرتبط با موضوع درس به کلاس بیارید، شما حتما اون کتاب رو تهیه کنید و جلسه بعد با خودتون به کلاس ببرید، اگه نیاز هست برای خودتون یاد آور بذارید تا این کار رو فراموش نکنید. وظایفی رو که به عهدتون میذارن به موقع انجام بدید و خودتون رو برای امتحان های کلاسی آماده کنید. هر روز بعد از ظهر یک زمان کمی رو به مطالعه ی درسی که همون روز داشتید، اختصاص بدید. نترسید از اینکه بعد از هر امتحان از معلمتون در مورد مشکلات و نقاط ضعفتون بپرسید، این نشون میده که شما به درستون توجه می کنید و براتون مهمه.

2. تکالیف تون رو انجام بدید

وقتی معلم براتون تکلیف مشخص میکنه، شما اون ها رو با دقت، کامل، مرتب و به موقع انجام بدید. این کار شما رو از بقیه متمایز میکنه، حتی اگه گاهی در تکالیفتون اشتباه وجود داشته باشه، چون مشخصه که شما تمام تلاش خودتون رو کردید. اگه برای انجام تکالیفتون نیاز بود که از منابع مختلف کمک بگیرید و تحقیقات بیشتری رو انجام بدید، حتما این کار رو بکنید. یادتون باشه که هر چی بیشتر برای انجام تکالیفتون تلاش کنید، به نفع خود شماست. معلم ها همیشه متوجه تلاش های شما میشن و حواسشون هست.

3. سر کلاس درس، فعال باشید

هر روز سر کلاس به درس گوش بدید و سعی کنید در طول کلاس فعال باشید، حتی اگه موضاعات کلاس براتون خسته کننده بود. یادتون باشه که معلم وظیفش یاد دادنه و شما وظیفتون یاد گرفتن چیزهایی که تدریس میشه. دستتون رو بالا بیارید و سوالات مرتبط با بحث کلاس بپرسید، این نشون میده که شما حواستون به کلاس هست. اغلب معلم ها دوست دارن دانش آموزان سر کلاس فعال باشن و در بحث ها شرکت کنند، پس شما هم این کار رو بکنید.

4. به سوالاتی که در کلاس مطرح میشه، پاسخ بدید

وقتی که سوالی مطرح میشه، به اون پاسخ بدید. و این به سمت قسمت قبلی که مطرح شد مربوط میشه، اگه شما تکالیفتون رو انجام بدید، حواستون سر کلاس جمع باشه و درس ها رو مطالعه کرده باشید، اون وقت شما آمادگی پاسخ دادن به سوالاتی که در کلاس مطرح میشه رو دارید و همین طور می تونید نکات جالب و مفیدی رو در بحث های کلاسی ارائه بدید.

5. برای تحت تاثیر قرار دادن معلم تون، با ملاحظه باشید

همون جور که گفته شد، معلم ها هم مثل شما انسان هستن، اگه دیدید در کلاس و یا حتی خارج از کلاس، چیزی از دست معلم تون افتاد، کمک کنید و شما خم شید اون رو بردارید. مهربونی حتی اگه کم هم باشه موندگاره. معلمتون این مهربونی و بخشندگی شما رو فراموش نمی کنه و در ذهنش می مونید.

6. در کلاس درس مفید باشید

اگه قراره توی کلاس جشن یا برنامه ای داشته باشید که باید کلاس مرتب بشه، میزها جابجا بشه یا حتی سطل زباله خالی بشه، شما داوطلب بشید، کمک کنید و این کارها رو انجام بدید. معلم تون حتما حواسش هست و قدردان شما خواهد بود همون جوری که والدین و دوستانتون وقتی کمکی اضافی و خارج از وظیفتون انجام میدید از شما تقدیر می کنن.

7. از معلم تون تشکر کنید

لازم نیست که هر روز از معلمتون تشکر کنید، گرچه اینکه در قلبتون از معلم تون بابت درس هایی که بهتون یاد داده سپاسگزار باشید خیلی ارزشمنده. نیاز نیست که تشکرتون کلامی باشه و اون رو به زبون بیارید. شما می تونید وقت بذارید و خارج از کلاس یک یادداشت مختصر برای قدردانی از معلمتون بنویسید و ازش تشکر کنید اگه در نوشتن مقالات سخت و حل مسائل پیچیده ریاضی بهتون کمک می کنه. روش های زیادی وجود داره که نشون بدید قدردان زحمت های معلمتون هستید.

8. به معلم تون هدیه بدید

یک هدیه کوچک، با ارزش و موندگار، راه خیلی خوبیه که معلم تون رو خوشحال کنید و همیشه در ذهنش بمونید. میتونید اون هدیه رو در هفته معلم یا روز پایان سال بهشون بدید. خیلی بهتر میشه اگه هدیتون، هنر دست خودتون باشه. یک چیز با ارزش که معلم تون اون رو برای همیشه نگه داره.

منبع: thoughtco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *