روشهای مقابله با همکار پرخاشگر

ممکن است که برای شما هم پیش آمده باشد که در محیط کاری خود با یک همکار پرخاشگر برخورد کرده باشید. طبیعتا صدای بلند و آزار دهنده ی آنها در محل کار باعث رنجش همه همکاران خواهد شد. بسیاری از افراد اینگونه اشخاص را نادیده می گیرند و یا از آنها می ترسند. ممکن است چنین افرادی کار ما را تحت تاثیر قرار دهند و منجر به پسرفت شغلی ما شوند. تقریبا در هر سازمان یا شرکت نمونه ای از این همکاران وجود دارند. به خاطر داشته باشید که برای نحوه ی برخورد با چنین رفتار هایی هیچ راه حل دائمی وجود ندارد. با هم چند نکته برای مقابله با چنین افراد در محل کار را مرور می کنیم.

 

 با چنین افرادی برخورد کنید

در محل کار با شخصی که پرخاشگر است و شما را ناراحت می کند به مقابله بپردازید و به خاطر نوع رفتارش با او مقابله نمایید. سعی کنید در ابتدای امر با صحبت کردن در جهت حل مساله گام بردارید و برایش توضیح دهید که رفتار هایی که با همکاران و شما دارد باعث آزردگی خاطر همه خواهد شد و اگر هیچ تغییری در نوع برخورد خود نداشته و در رفتارش تجدید نظر نکند، مجبور می شوید که این موضوع را به کارفرمایتان گزارش کنید. در خیلی از موارد مشابه انتظار برخورد مناسب را نداشته باشید چرا که در بیشتر موارد اینگونه افراد به صورت پرخاشگرانه توهین آمیز رفتار می کنند، چرا که هیچ کس در جهت مقابله با آنها گام بر نمیدارد.

بهترین راه نادیده گرفتن این همکاران است

اگر مقابله و ایستادگی در برابر رفتار این نوع همکارتان نتوانست کارساز باشد، باید سعی کنید نسبت به این رفتارها هیچ عکس العملی نشان ندهید انگار که هیچ اتفاقی رخ نداده است. اگر با دیدن چنین رفتاری خشمگین شوید و واکنش نشان دهید، ممکن است که او هم عکس العمل مشابهی داشته باشد و به پرخاشگری خود ادامه دهد. نادیده گرفتن چنین حرکاتی در همکارانتان، به معنی عدم توجه بیشتر به رفتار ناخواسته آنهاست. این کار باعث می شود که بعد از گذشت یک برهه زمانی رفتار های نادرست فروکش کند.

آنچه اتفاق افتاده است را با مدیر خود در میان بگذارید

اگر هر دو روشی که در بالا ذکر شد کارساز نبود و همکارتان باز هم به این رفتار های نا پسند خود ادامه داد، می توانید رئیس خود را در جریان اتفاقهای رخ داده بگذارید و از رفتاری که از او در محل کار دیده اید توضیحات کاملی ارائه نمایید. کارفرما یا مدیر قسمتی که فرد خاطی در آن کار می کند می تواند به او درباره ی نحوه ی رفتارش اخطار دهد. دخالت مدیران می تواند او را مجبور به تغییر رفتار خود کند و شما را از وجود این معضل در محل کار نجات دهد.

با او مستقیما صحبت کنید

یک زمان مناسبی که هر طرف دارای حس و حال خوب و مثبتی باشند را در نظر بگیرید و با او پیرامون این مساله مستقیما صحبت کنید. این موقعیت بهترین فرصت برای بحث در مورد رفتار های او در محل کار است. عده ی کثیری از افراد حتی متوجه نیستند که چقدر رفتار پرخاشگرایانه ای در محل کار خود دارند. آنها فقط در این شرایط نمیتوانند به خود مسلط باشند و کنترل خود را از دست می دهند.

خودتان را کنترل کنید

گاهی اوقات ممکن است که نتوانید با رفتارهای تند و زننده ی ی همکارتان مقابله کنید و شما هم مانند او تهاجمی رفتار نمایید. اگر طرفین نتوانند به خود مسلط باشند اوضاع از کنترل خارج می شود و محل کارتان به هرج و مرج کشیده می شود.

به دنبال راه حل حرفه ای باشید

اگر هیچ کدام از نکاتی که در بالا اشاره کردیم کارساز نبود و نتوانستید با همکار پرخاشگر خود مقابله کنید باید به دنبال یک کمک حرفه ای باشید. انجام این کار هیچ خسارت و آسیبی را به دنبال ندارد. افراد حرفه ای پرونده شما را بررسی می کند و بنابر مسئله شما راهکارهای درست را به شما پیشنهاد می کند تا نحوه برخورد با چنین افرادی در محل کار را بیاموزید.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *