10 شیوه ی ساده برای رسیدن به خوشبختی

بسیاری از انسانها تمایل دارند که در زندگی هرچیز کوچکی را بزرگ کنند و از زندگی خود لذت نبرند. در طول زندگی باید شاد بود تا از لحظه لحظه ی زندگی خود لذت کافی را ببرید. در مطلب امروز چند راهکار ساده برای شاد تر شدن زندگی روزمره را به شما پیشنهاد خواهیم داد با ما همراه باشید.

 

1. ورزش کنید

بعد از انجام تمرینات ورزشی شما احساس خوبی خواهید داشت و انرژی مثبت زیادی را بدست می آورید. این حس خوب دلیل ترشح هورمون اندروفین در بدن است که در نهایت به کاهش استرس منجر می شود. سعی کنید فعالیت جسمانی مورد علاقه ی خود را انتخاب و شروع به انجام دادن آن کنید، ولی نیازی نیست که یک ورزش سخت را برای خود در نظر بگیرید، این ورزشها حتی می تواند انجام چند حرکت شنا قبل از رفتن به سر کارتان باشد. با آزاد شدن هورمون اندروفین در بدنتان احساس خوب و شادی برای شما به ارمغان می آید.

2. معجزه ی خندیدن

آیا آخرین دفعه ای که از شدت خنده ی زیاد شکمتان را گرفتید را به خاطر می آورید؟ آیا تا به حال برایتان چنین اتفاقی رخ داده است؟ از زمانهای قدیم گفته شده است که خنده بر هر درد بی درمان دواست، بنابراین سعی کنید وقت خود را با افرادی که زیاد میخندند بگذرانید. همچنین فعالیت هایی را پیدا کنید که شما را خوشحال و مسرور میکنند، مانند خواندن داستان های خنده دار، تماشای فیلم کمدی و کارهایی شبیه به اینها.

3. خواب شبانه ی خوبی داشته باشید

خواب کافی و مناسب به جوان شدنتان کمک بسیاری می کند. اگر شما به اندازه کافی بخوابید بدن سالم خواهید داشت و بیشتر تفریح خواهید کرد و با استرس کمتری مواجه خواهید شد و در تمام طول روز آرامش کافی خواهید داشت. سعی کنید شبها دیر به رختخواب نروید و صبحها زود از خواب بیدار شوید.

4. نور طبیعی روز را حس کنید

شما چگونه میتوانید نور طبیعی خورشید را احساس کنید زمانی که برای مدت طولانی در یک اتاق تاریک و بدون پنجره قرار گرفته اید؟ آیا احساس اضطراب و استرس نمیکنید؟ با اطمینان می توان گفت بسیاری از لحظات خوب و تاثیر گذار که شاید حتی نتوانید فکرش را کنید هنگامی رخ می دهد که خارج از خانه و در هوای آزاد باشید. نه تنها بودن در خارج از منزل لذت بخش است، بلکه می تواند ویتامین D لازم را فراهم کند که بخش مهمی از بدن و ذهن را شامل می شود. تمام این مزیت ها زمانی اتفاق می افتد که نور طبیعی تاثیر خود را روی بدنتان بگذارد، حتی برای مدت چند دقیقه.

5. از تمام حس خود استفاده کنید

اگر چه شما از پنج حس موجود در بدن خود استفاده می کنید، اما بیشتر منظور متمرکز بودن بر روی یک موضوع برای مدت طولانی است. قبل از خوردن غذا هنگامی که بوی آن را حس کردید سعی کنید مزه ی آن را در هنگام خوردن تصور نمایید. وقتی در حال پیاده روی هستید، سعی کنید چمنها را در زیر پاهایتان حس کنید، به صدای جنبندگان و پرندگان اطرافتان گوش دهید. تعجب خواهید کرد که چقدر به این موضوعات بی تفاوت بوده و از کنارشان ساده می گذشتید.

6. حرکت بیشتر، فکر کمتر

شاید شبیه به یک تمرین باشد اما کاملا متفاوت است. امروزه بسیاری از مردم بیشتر از ذهن خود کار می کشند تا از بدنشان، در هر حالی نشسته یا وقتی که دراز میکشند در حال فکر کردن هستند. زمانی که در حال تماشای تلویزیون هستید، در اینترنت پرسه میزنید یا برای مدت طولانی با تلفن صحبت می کنید، یعنی بخش زیادی از زندگیتان بی تحرک هستید. بد نیست که کمی تحرک داشته باشید به پیاده روی بروید، بعد از مدت زیادی که به کاری پرداختید کمی بدنتان را حرکت داده و جابجا شوید. گذشتگان ما همیشه در حال حرکت و فعالیت بودند، لم دادن جلوی تلویزیون و یا کامپیوتر کاری نیست که بدن ما برای آن ساخته شده باشد.

7. با دوستان خود وقت بگذرانید

انسانها موجودات اجتماعی هستند و تنها ماندن هیچ مفهومی برایشان ندارد. اجداد ما همیشه در جامعه، قبیله و خاندان بودند. اما متاسفانه امروزه تنها بودن را بیشتر مشاهده می کنیم. هر چند که ممکن است در بعضی موارد تنها بودن عالی باشد و باعث آسایش و آرامشتان گردد. با دوستان خود تماس بگیرید و با هم یک قهوه بخورید و یا دوچرخه سواری کنید و یا با هم قدم بزنید. با همدیگر مکالمه داشته باشید تا شما را به سمت تعامل و یادگیری سوق دهد. با افرادی که بیشتر به آنها علاقمند هستید ارتباط مستمری در طول روز داشته باشید. در واقع انجام این کارها کیفیت زندگی شما را بهبود خواهد داد.

8. رایحه های متفاوت را تجربه کنید

حس بویایی و حافظه به هم گره خورده اند. شما با حس بویایی می توانید خاطرات را برای خود یادآوری کنید. بدانید چه عطرهایی به شما آرامش می دهد و کدامیک از آنها حالتان را خوب می کند. عطرها و رایحه های متفاوت موجود در محیط که به شما حال خوب را هدیه کرده و حس مثبت به همراه دارد را کشف کنید.

9. ماساژ را امتحان کنید

بسیاری از مردم دائما در حال فعالیت و حرکتند و هیچ وقتی را برای استراحت خود در نظر نمی گیرند. بعضی اوقات دل کندن از همه ی مشغله ها و دور شدن از تمام نگرانی های روزمره بهترین کاری است که می توان انجام داد. ماساژ می تواند همه ی این کار ها را برایتان انجام دهد و شما را از تمام تنشها و بی قراری ها دور کند. تمام روح و جسمتان را آرام و سر حال کرده و به شما سرزندگی را هدیه می کند.

10. از لحظه لحظه خود لذت ببرید

نفس عمیق بکشید و سعی کنید از هر چیزی که ذهن شما را درگیر میکند دوری کنید. لحظه ای تمرکز کنید و به فکرتان استراحت دهید. ذهن خود را متمرکز کنید. ما دائما در حال انجام کارهای مختلف هستیم و ذهنمان را درگیر آنها میکنیم سعی کنید برای یک لحظه به ذهن خود استراحت بدهید. فکر خود را بازسازی کنید تا از چیزهای ساده در زندگی خود لذت بیشتری ببرید. با پیشرفت جامعه ماهم به مادیات وابسته تر شده ایم. خیلی از ماها مفهوم “پول نمیتواند شادی را بخرد” فراموش کرده ایم، تلاش می کنیم تا میتوانیم برای خود مال و اموال جمع کنیم و با خود بگوییم که بعد از بدست آوردن فلان چیز شاد خواهم بود. خوب است که ماشین خوب داشته باشید یا به اندام خوب برسید، اما تمام دنیا هم برایتان کافی نخواهد بود، اگر راه شاد بودن را ندانید.

منبع: youhaveacalling

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *