5 راه برای موفقیت در تمام کارهای زندگی

کتاب های زیادی درباره موفقیت در کار و درس خوندن وجود داره. اما در مورد موفقیت در زندگی روزمره چطور؟ در ادامه راه هایی برای موفقیت در تمام کارهایی که انجام میدید، چه در زندگی شخصی و چه زندگی حرفه ای و کاری تون، گفته شده. مهم ترین اصل برای موفقیت تلاش و پشتکار شماست. اینکه کتاب های زیاد روانشناسی رو فقط مطالعه کنید و اونها رو عملی نکنید هیچ فایده ای نصیبتون نمی شه. این مقاله رو بخونید و سعی کنید که راهنمایی های اون رو عملی کنید و اگه براتون مفید بود اون رو در زندگی بکار ببرید.

1. برای موفقیت در تمام کار ها هرگز دست از تلاش برندارید

صرف نظر از اینکه کاری که تصمیم به انجام دادنش گرفتید چقدر بزرگ و یا چقدر کوچک هست، به خودتون قول بدید که هرگز دست از تلاش برندارید تا اون کار رو تموم کنید و به بهترین نحو انجامش بدید. کاری که شما قصد انجام دادنش رو دارید می تونه مربوط به زندگی شخصی تون باشه مثلا یاد گرفتن آشپزی یا می تونه به شغل و تحصیل تون مربوط بشه مثل یادگیری یک نرم افزار، فرقی نداره هرگز تسلیم نشید و دست از تلاش برندارید. این رو به یک عادت تبدیل کنید، اینجوری به مرور زمان به مرحله ای می رسید که هرگز حتی به نیمه کاره رها کردن هدف هاتون فکر هم نخواهید کرد. این باعث میشه که شما در هر کاری که انجام میدید به موفقیت برسید.

2. از شکست خوردن نترسید

برای موفقیت در هر چیزی شما باید بپذیرید که امکان شکست در هر کاری وجود داره. اگه شما همیشه از شکست خوردن بترسید، هرگز نمی تونید اولین قدم برای رسیدن به موفقیت رو با شهامت بردارید. خودتون رو برای پذیرش شکست آماده کنید. شما برای یک اقدام شکوه مندانه و رسیدن به موفقیت به پذیرش شکست نیاز دارید. خودتون رو آماده کنید برای اینکه بارها و بارها شکست بخورید و از نو شروع کنید.

3. از کوچک ترین و بزرگترین اشتباهاتتون درس بگیرید

اشتباهات، بزرگترین معلم شما در زندگی هستند. فرقی نداره که یک اشتباه کوچیک مثل اینکه فراموش کنید برای بیدار شدن ساعت بذارید یا یک اشتباه بزرگ تر مثل نوشتن اطلاعات اشتباه در گزارش کارتون، مرتکب بشید، همون لحظه یک یا دو دقیقه وقت بذارید و به اشتباهی که مرتکب شدید فکر کنید. به ذهنتون بگید که شما این اشتباه رو متوجه شدید و فکر کنید که از اون چه چیزی رو یاد گرفتید. اگه این کار رو عمیقا و با دلتون انجام بدید، باعث میشه در زندگی روزمره خودتون کمتر دچار اشتباه بشید.

4. از دوباره شروع کردن خجالت نکشید

فرض کنید شما در حال تلاش برای یادگیری بازی تنیس هستید و همه ی دوستاتون دارن شما رو تماشا می کنند، اگه شما در همه ی پرتاب هاتون شکست بخورید، چیکار می کنید؟ آیا راکت تنیس رو به گوشه ای پرت می کنید و می رید؟ یا با جدیت و تلاش بیشتر دوباره شانس تون رو امتحان می کنید و اصلا هم براتون مهم نیست که دوستاتون شما رو دست بندازند؟ اگه شما اونجا بمونید و صرفنظر از اینکه چقدر بقیه تلاش های شما رو مسخره می کنند، ادامه بدید، نشون دهنده این هست که شما در راه رسیدن به موفقیت در تمام کارهای زندگی تون هستید. هدف از مثالی که در بالا گفته شد این هست که شما هرگز نباید از دوباره تلاش کردن خجالت بکشید چون شما دیر یا زود بلاخره به اون چیزی که می خواید، خواهید رسید.

5. هر موقعیتی رو عاقلانه و هوشمندانه بررسی کنید

برخی از افراد هستند که در همه ی کارهای زندگی شون شکست می خوردند با وجود اینکه به سختی کار و تلاش می کنند. این اتفاق ممکن هست پیش بیاد چون اون ها بدون بررسی درست و هوشمندانه یک موقعیت فقط شروع به کار می کنند و به سختی تلاش می کنند اما چون جوانب مساله رو به درستی نسنجیده اند، شکست می خورند. از هوشتون برای پیدا کردن موثرترین و آسون ترین روش برای انجام هر کاری استفاده کنید. به طور مثال در یک مسابقه که دو نفر قرار هست از مسیر یک به مسیر دو بروند، مسلما اون فردی که از طریق جی پی اس بهترین جاده رو انتخاب کنه، موفق خواهد بود. یادتون باشه که شما باید هوشمندانه کار کنید و موقعیت ها و شرایط رو عاقلانه بسنجید، این یک قانون برای رسیدن به موفقیت هست.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *