راهنمایی های ضروری برای والدین در هنگام آزمون های خاص

آزمون های استاندار یک بخش مهم از زندگی تحصیلی فرزندان شما محسوب میشن. نتیجه ی این تست ها نه تنها برای شما و فرزندانتون بلکه برای معلمان، مدیران و مدرسه هم مهم هست. مدارس اغلب تمایل دارند که دانش آموزان اونها در این آزمون ها بالا ترین نمرات رو کسب کنند تا برای اونها به یک سابقه درخشان تبدیل بشه. حتی در بعضی از ایالت ها، رتبه هایی که دانش آموزان کسب می کنند در کارنامه شغلی معلم هاشون تاثیر داره.

در نهایت باید بدونید که بعضی از این آزمون ها تاثیرات زیادی رو در آینده تحصیلی و شغلی فرزندان شما دارند. پس باید به اونها برای موفقیت در آزمون و آماده شدن، کمک کنید. از راهنمایی های زیر رو بخونید تا بتونید به اونها در بهبود عملکردشون کمک کنید.

نیاز نیست به همه سوالات پاسخ درست بدهند

به فرزاندانتون این اطمینان رو بدید که نیاز نیست برای قبول شدن به همه ی سوالات پاسخ درست بدن. این انتظار وجود نداره که دانش آموزان همه ی سوالات آزمون رو به درستی پاسخ بدند. همیشه فرصتی برای خطا در نظر گرفته شده. اینکه این مسئله بدونید و به فرزنداتون در موردش قوت قلب بدید، کمی از استرس های اونها رو کمتر خواهد کرد.

در آزمون جواب هیچ سوالی رو خالی نذارند

اگه آزمون نمره منفی نداره، به فرزندانتون بگید که به همه ی سوالات پاسخ بدن و جواب هیچ سوالی رو خالی نذارن. هیچ مجازاتی برای حدس زدن وجود نداره. به اونها یاد بدید که اول گزینه هایی که مطمئن هستند اشتباه هست رو حذف کنند، چون این کار شانس بیشتری به اونها برای پیدا کردن پاسخ درست میده.

به اون ها یادآوری کنید که امتحان مهمی در پیش دارند

به بچه هاتون یادآوری کنید که این امتحان مهم و سرنوشت سازی هست. این خیلی کار ساده ای هست ولی اغلب والدین فراموش می کنند که این نکته رو تکرار کنند. اکثر بچه ها وقتی بدونند که امتحان برای والدین شون هم مهمه تلاش خودشون رو برای موفق شدن چندین برابر می کنند.

اهمیت استفاده صحیح از زمان رو به اونها توضیح بدید

اهمیت استفاده هوشمندانه از زمان رو به فرزندانتون توضیح بدید. بهشون بگید که اگه روی یک سوال گیر کرد، اون رو تشویق کنید تا بهترین حدسی که می تونه رو بزنه و یا اینکه کنار اون سوال یک علامت بذاره و از اون سوال رد شه. بعدا در انتهای آزمون دوباره برگرده و اون سوال رو جواب بده. دانش آموزان نباید زمان زیادی رو روی یک سوال بذارند. باید بهترین تلاش خودشون رو کنند و از سوال رد بشن.

حواستون باشه که شب آزمون به موقع بخوابند

اطمینان حاصل کنید که فرزندتون شب قبل از امتحان به خوبی بخوابه و روز امتحان صبحانه مغذی بخوره. این ها در عملکرد کودک شما خیلی تاثیر داره. شما از اونها انتظار دارید که در حد خودشون بهترین باشن. راحت نخوابیدن و خوب صبحانه نخوردن باعث میشه که اونها در حین امتحان خیلی راحت تمرکزشون رو از دست بدن.

صبح روز آزمون به اونها آرامش و دلگرمی بدید

صبح روز آزمون رو برای اونها به لحظاتی دلپذیر و آرامبخش تبدیل کنید. به استرس فرزندتون اضافه نکنید. بحث و گفتگوی بی جا نداشته باشید و موضاعات غیر مرتبط رو وسط نیارید که باعث اضطراب و یا عصبانیت فرزند شما بشه. سعی کنید تا جایی که میشه اونها رو بخندونید و بهشون آرامش بدید.

فرزندتون رو به موقع به مدرسه برسونید

روز آزمون، فرزندتون رو به موقع به مدرسه برسونید. اون روز رو از قبل برنامه ریزی کنید و سعی کنید زودتر از همیشه به مدرسه برسید. دیر رسیدن نه تنها باعث ایجاد اضطراب در فرزندتون میشه بلکه با این کار، باعث حواس پرتی دانش آموزان دیگه هم میشید.

به اونها یادآوردی کنید به توضیحات معلم قبل از امتحان به دقت گوش دهند

به فرزندتون یاد آوری کنید که به توضیحاتی که معلم قبل از امتحان میده به خوبی گوش کنه و دستورالعمل های آزمون و همه سوالات رو با دقت بخونه. از اون بخواید هر سوال رو حداقل دو بار بخونه. به اون ها آموزش بدید که در حین امتحان آرامش داشته باشن، به خودشون اعتماد داشته باشن و بهترین تلاششون رو کنند.

اونها رو تشویق کنید در طول امتحان تمرکزشون رو حفظ کنند

فرزندانتون رو تشویق کنید که در طول امتحان تمرکزشون رو حفظ کنند حتی اگه بقیه دوستاشون زودتر امتحانشون رو تموم کردن و از سر جلسه بلند شدند. این طبیعت انسان هاست که وقتی می بینند بقیه کارشون رو تموم کردن سرعتشون رو بیشتر می کنند. به فرزندانتون یاد بدید که آزمون رو قوی شروع کنند، در طول آزمون همه حواسشون رو جمع کنند تا متمرکز بمونند و به همون اندازه که قوی شروع کردند امتحانشون رو مقتدرانه تموم کنند. خیلی از دانش آموزان نمرات خوبشون رو از دست می دن چون در یک سوم نهایی آزمون حواسشون پرت میشه.

به اونها یادآوری کنید که هیچ علامت اضافه ای روی پاسخنامه نذارند

به فرزندانتون یادآوری کنید که هیچ اشکالی نداره اگه روی برگه سوالات علامت بزنند، به طور مثال زیر پاسخ درست خط بکشند ولی باید حتما حواسشون باشه که جواب ها رو در پاسخنامه دقیقا همون جوری که ازشون خواسته شده پر کنند. و هر علامت اضافی که در پاسخنامه کشیدند رو با دقت پاک کنند.

منبع: thoughtco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *