6 دلیل برای بیدار شدن صبح زود

آیا شما موافق نیستید که خوابیدن بسیار عالی است؟ ما در تمام طول روز به آن فکر می کنیم و نمی توانیم به اندازه کافی بخوابیم. اگر فقط می توانستیم در تمام روز در رختخواب بمانیم، زندگی فوق العاده ای می شد! امروز ما قصد داریم تعدادی دلیل را ارائه کنیم که چرا سحر خیز بودن بسیار خوب است. بسیاری از مردم زمانی زیادی لازم دارند برای اینکه از رختخواب بلند شوند. 5 – 10 دقیقه ای که بعد از خاموش کردن زنگ ساعت دوباره می خوابیم بهترین و لذت بخش ترین خواب دنیاست. حالا قصد داریم 6 دلیل ارائه کنیم تا قانع شوید چرا سحرخیز بودن فواید بسیار زیادی در تمام ابعاد زندگی دارد؟ زود بیدار شدن کار ساده ای نیست، بخصوص اگر بیست – سی سال را با یک روال مشخص از خواب بیدار شده باشید. به همین دلیل نیاز به یک انگیزه ی بسیار قوی برای رها کردن بالشت نرم و راحت خود دارید. در اینجا 6 مورد از این انگیزه ها را برایتان بازگو خواهیم کرد.

1.زمان بیشتری خواهید داشت

آیا زمان هایی هست که شما آرزو کنید ای کاش فقط یک ساعت اضافه تر داشتید؟ به نظر می رسد که زمان کافی برای انجام دادن همه ی کارها وجود ندارد. حالا شما می توانید 60 دقیقه و یا حتی 90 یا 120 دقیقه بیشتر در یک روز داشته باشید. چطور می توان چنین وقتی را بدست آورد؟ اگر شما روزانه یک ساعت زودتر بیدار شوید می توانید به زمان بیشتری دست یابید. می توانید تصور کنید که قادر به انجام چه کارهایی خواهید بود؟ می توانید کتاب بخوانید، کارهای سرگرم کننده ای را که دوست دارید را انجام دهید یا برای خوردن خوراکی های مورد علاقتان وقت بیشتری بگذارید. شما وقت بیشتری دارید که برای روز خود برنامه ریزی کنید، اهدافتان را تعیین کنید و کارآیی خود را افزایش و مدیریت بهتری روی امور مربوط به خود داشته باشید. بالاخره شما می توانید همه ی کارها را انجام دهید بدون آنکه از وقت کار دیگری کم کنید. این هدیه ای است که زمان در اختیارتان می گذارد.

2. سلامتی و آرامش خواهید داشت

می توانید در این زمان بدون مزاحمت صدای بچه ها در اطراف خانه و سر و صداهای دیگر به کارهایتان برسید. در اوایل صبح هر فرد دیگری خواب است، بنابراین می توانید در آن زمان بیشتر برای خود وقت بگذارید و لذت ببرید. به نظر شما اینکه بتوانید بر آنچه که می خواهید انجام دهید تمرکز کنید بدون اینکه کسی مزاحم کارتان شود فوق العاده نیست؟ فقط تصور کنید که اگر زودتر از بقیه وارد دفتر کار خود شوید می توانید چقدر کار کنید. زنگ تلفنی وجود ندارد و هیچکس در این ساعت برای شما مزاحمتی ایجاد نمی کند. قطعا کار کردن در اول صبح خیلی بهتر از آن است که بعد از ساعت کاری تا دیر وقت سر کار بمانید.

3. طولانی تر زندگی می کنید

اگر چه ممکن است که شما فکر کنید که نیاز به استراحت مناسب و با کیفیت دارید و لازم است تا اجازه دهید که بدنتان تصمیم بگیرد که آیا وقت آن رسیده که بیدار شود یا نه، اما این یک تصمیم عاقلانه نیست. خواب بیش از حد باعث می شود که بدنتان خسته تر شود و روی کارایی تان تاثیر منفی خواهد داشت. مطالعات نشان داده است افرادی که بیش از 8 ساعت و یا کمتر از 6 ساعت در شب می خوابند نسبت به کسانی که بین 7 تا 8  ساعت می خوابند عمر کوتاهتری دارند. همچنین اگر زودتر به رختخواب بروید و زود از خواب برخیزید، چشم هایتان هم کارایی بهتری خواهند داشت. بدن شما با ریتم خوابی که برای آن تعریف کنید تطبیق پیدا می کند و نیازی به خواب بیشتر نخواهد داشت.

4. باعث می شود که از استرس خلاص شوید

تصور کنید یک روز را بدون هیچ عجله ای برای انجام کارها و یا حتی اندکی اضطراب بگذرانید. به جای آنکه هر روز در حال فکر کردن به کارهای فراموش شده ی خود باشید یا همیشه برای انجام هر کاری دیر کنید، به این فکر کنید که چگونه می توانید شرایط را تغییر دهید. هنگامیکه یک قهوه میخورید و روزنامه میخوانید به آرامش می رسید. زمان کافی برای مرتب کردن موها و آرایش کردن و اطو کردن لباسهایتان خواهید داشت، چرا که  دیگر احساس کمبود وقت را نمی کنید. می توانید هر طور که دوست دارید از این وقت اضافه ای که در اختیار دارید استفاده کنید. وقتی که شما آرامش دارید همه چیز همانطور که تصور میکردید پیش می رود.

5. زندگی سالمتری خواهید داشت

در ماه گذشته چند بار بدون صبحانه به سر کار خود رفتید و با یک تکه نان این وعده ی غذایی خود را به اتمام رسانده اید. زودتر بیدار شدن باعث می شود وقت بیشتری برای سالم زندگی کردن بدست آورید. آیا فکر نمی کنید صبحانه مهمترین وعده ی غذایی روزانه ی شما محسوب نمی شود؟ میتوانید ورزش کنید یا تمرینهای یوگا را انجام دهید، ورزش باعث می شود در طول روز انرژی بیشتری در حین کار داشته باشید، حتی هیچ مشکلی برای اضافه کاری هم برایتان پیش نیاید. خلق و خوی خوب را دست کم نگیرید. تمام این دلایل علاوه بر آنکه باعث حال خوب و نشاط می گردد، در سالم تر بودن شما تاثیر مثبت می گذارد.

6. مانند مدیران موفق رفتار کنید

شکی در این نیست که افراد موفق سحرخیز هستند. سحر خیزی یعنی قبل از 6 صبح، بعد از بیدار شدن در حال فعالیت و پاسخ گویی به ایمیلهای روزانه و همچنین برنامه ریزی برای یک روز کاری خود هستند. چنین افرادی همیشه میگویند: سحر خیز باش تا کامروا باشید. اگر می خواهید به چیزی که آنها کسب کرده اند را بدست آورید، باید مسیری که آنها رفته اند را طی کنید. عده ی کمی از مردم چنین روندی را در زندگی خود پیش می گیرند، این به معنی آن است که شما جزء باشگاه افراد موفق خواهید بود.

 منبع: rivertea

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *