چطور دانش آموز زرنگ مدرسه باشیم؟

همه دوست دارند در هر جا و هر کاری بهترین باشند. فرق افرادی که میتوانند موفق باشند با بقیه آن است که، آنها از راه درست وارد میشوند و همه ی آنچه برای بهتر بودن لازم است را رعایت میکنند. در مدرسه و تحصیل هم میتوان با رعایت چند فاکتور بهترین بود، فقط کمی همت و دقت لازم است تا شما دانش آموز زرنگ مدرسه باشید.

1. در کلاس تمام توجه خود را به درس بدهید

وقتی در کلاس حضور دارید باید تمام حواستان به کلاس درس و معلم باشد. این حواس جمعی به درک بهتر درسها کمک میکند. سعی کنید با دوستان خود صحبت نکنید و نکات مهم را یادداشت کنید. از افکار مختلف و پوچ دوری کنید، چون ممکن است تمرکز شما را به طور کامل از بین ببرد. سعی کنید تمام وقت و توجه خود را به مطالعه و یادگیری مطالب درسی اختصاص دهید.

2.  برای رفتن به مدرسه خود را آماده کنید

قبل از رفتن به مدرسه صبحانه خود را به طور کامل بخورید و همه‎ی چیزهایی را فکر میکنید در مدرسه به آنها احتیاج دارید آماده کنید و در کیف خود قرار دهید. مطمئن شوید که تمام کتابهایی را که لازم دارید برداشته اید تا در مدرسه به مشکلی برخورد نکنید.

3. راهنمایی های معلم را دنبال کنید

اگر راهنمایی هایی را که معلم به شما میدهند را دنبال نکنید به هیچ وجه یک دانش آموز باهوش نخواهید بود. و یا اگر به تمام دستورالعملها و مواردی که معلم به شما میدهند توجه نکنید، ممکن است که یک سوال را نادرست پاسخ دهید و بر نمره امتحان شما تاثیر بگذارد.

4. برای اینکه دانش آموز زرنگ مدرسه باشید، به خوبی درس بخوانید

وقت معینی را برای مطالعه در نظر بگیرید تا آن مطلبی را که یاد گرفته اید را حفظ کنید. معلم شما ممکن است در کلاس وقت کمتری را برای مطالبی که قبلا یاد گرفته اید بگذارد و اگر شما آماده نباشید، احتمالا درس جدید را بخوبی متوجه نمیشوید. چند روز قبل از برگزاری امتحانات مطالعه کنید.

5. مطالب را سازماندهی کنید

سازماندهی و طبقه بندی کردن مطالب به شما کمک میکنند تا دسترسی به آنها برای شما راحت تر باشد و در زمان کوتاهی آنها را پیدا کنید. سازماندهی به شما کمک خواهد کرد که مقالات مناسب را در زمان مناسب پیدا کنید. عدم مرتب سازی صحیح احتمالا منجر به گم شدن مقالات و تکالیف خواهد شد.

6. تکالیف را به موقع انجام دهید

مقید باشید که همه ی تکالیف و تمرین هایی که معلم در نظر گرفته به طور کامل انجام بدهید. این کار به شما کمک میکند تا برای آزمون آمادگی کافی را داشته باشید. تکالیف را به عنوان امتحان در نظر بگیرید که اگر انجامشان ندهید در امتحان قبول نخواهید شد.

7. الویت بندی کنید

برای انجام تمام کارهای خود برنامه ریزی کنید و آنها را به ترتیب الویت انجام دهید. باید بدانید کدام کارها مهمتر از بقیه هستند. شبکه های اجتماعی یا انجام تکالیف؟ همیشه برای خود یک برنامه را در نظر بگیرید و کاری را که مهم تر از بقیه ی موارد است را انجام دهید.

8. از دروس یادادشت برداری کنید

زمانی که در مدرسه هستید و معلم شما در حال آموزش مطلبی است و خیلی سریع موارد را بازگو میکند و نمیتوانید تمام آنها را در ذهن خود بسپارید سعی کنید نُت برداری کنید تا بعد از اینکه به خانه رفتید، به آن مراجعه کنید و مطالعه کنید و اگر مطلبی را به خوبی متوجه نشدید مجددا از معلم خود بخواهید که آن را برای شما توضیح دهد. در این میان سعی نکنید همه موارد را یادداشت کنید سعی کنید موارد اصلی را بنویسید و سپس از معلم خود در مورد آن سوال کنید.

9. در انتخاب دوست دقت کنید

با دوستان خوب در ارتباط باشید. اگر دوستان شما روی شما اسمهای نامناسب میگذارند، به آنچه که میگویند اعتنا نکنید. ممکن است حتی این صحبتها باعث ناراحتی شما شود، اما شما میخواهید درس بخوانید و هدف های بزرگی دارید و آنها دنبال تفریح هستند. به آنها توضیح دهید که چرا میخواهید سخت درس بخوانید. اگر آنها دلایل شما را نپذیرفتند، بهتر است از جمع آنها خارج شوید و دوستانی را انتخاب نمایید که همسو با شما هستند.

10. سعی کنید شبها زودتر بخوابید

اگر شب زود بخوابید به شما کمک میکند تا صبح زود از خواب بیدار شوید و به راحتی فکر کنید. اگر دیر به رختخواب خود بروید در کلاس درس خواب آلود خواهید بود و تمرکز خود را از دست می دهید. یک نوجوان نیاز به 8-10 ساعت خواب در طول شب دارد. مطمئن شوید که حداقل 8 ساعت از شبانه روز خوابیدید.

11.  در صورت لزوم سوال بپرسید

اگر متوجه شدید که نیاز دارید بیشتر تجسس کنید و مطلبی را متوجه نشدید ایرادی ندارد، میتوانید سوال کنید. این کار به شما اطمینان میدهد که درس را به خوبی یاد گرفته اید یا خیر. سعی کنید هر زمانی که نیاز به پرسیدن سوال داشتید حتما این کار را انجام دهید و خجالت را کنار بگذارید.

12. هرگز اجازه ندهید کسی روی شما تاثیر منفی بگذارد

اگر قصد دارید در یک مدرسه ی خوب تحصیل کنید و به همین خاطر سخت مطالعه میکنید اجازه ندید دوستانتان باعث تضعیف شما شوند. اگر آنها شما را خوره ی کتاب میدانند چیز بدی نیست. انتخاب با شماست که چه چیزی را جذب کنید و به خاطر حرفهای بی ارزش مطالعات خود را نادیده بگیرید. مطمئن باشید کسانی که از نتایج امتحانات پشیمان میشوند و نمرات خوبی نمیگیرند آنها هستند نه شما.

منبع: wikihow

One thought on “چطور دانش آموز زرنگ مدرسه باشیم؟

  • خرداد 22, 1397 at 1:25 ب.ظ
    Permalink

    بدک نیست شاید بتونین بهترشم بزارین با تشکر مدیا شاهیاز از شهر گرد

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *