5 راه برای خلاص شدن از روزمرگی

گاهی شما هر روز کارهای مشخصی رو انجام میدید و همه چیز برای شما تبدیل به تکرار میشه، بدون درک اینکه هر دفعه اون کارها متفاوت از هم هستن و با هم فرق دارند، بدون لذت بردن از زندگی و بدون اینکه بدونید با چه هدفی دارید اون کارها رو انجام میدید، فقط بر اساس عادت و یا وظیفه همش کارهای مشخصی رو تکرار می کنید. اون وقته که شما دیگه زندگی نمی کنید فقط یک موجود زنده هستید. این یک مساله ی حیاتی هست. شما زندگیتون رو می گذرونید و اجازه میدید که روزهاتون بگذره تا اینکه یک دفعه به خودتون بیاید و ببینید که چقدر کارها بوده که انجام ندادید و چقدر لذت ها بوده که تجربه نکردید چون به روزمرگی های زندگیتون چسبیده بودید. در ادامه 5 راه برای خلاص شدن از روزمرگی ها گفته شده ولی مهم ترین چیز خواستن خود شماست.

خودتون رو مجبور به مسافرت رفتن، کنید

شاید غم انگیز به نظر برسه اما باید بدونید که با چند روز نبودن شما کار دنیا لنگ نمی مونه. پس کار رو تعطیل کنید، بیرون برید، شاد باشید، تفریح کنید، نگرانی ها و دلواپسی های همیشگی تون رو فراموش کنید و ویژگی های ناشناخته خودتون رو کشف کنید. مسافرت همیشه چیزهای خوب و جدیدی رو به آدم ها یاد میده. شما می تونید اتفاقات و هیجانات جدیدی رو تجربه کنید و لذت ببرید. هر از گاهی خودتون رو مجبور کنید به سفر رفتن، این آسون ترین راه برای خلاص شدن از روزمرگی هاست. این کار روح شما رو تازه میکنه.

هر روز یک کار متفاوت انجام بدید

نیاز نیست که هر روز کارهای بزرگی انجام بدید، این تفاوت ها می تونن خیلی ساده باشن. مثلا متفاوت انجام دادن کارهای روزانه و همیشگی تون، رفتن به محل کار از مسیری متفاوت، کمک کردن به فردی که به شما نیاز داره. و یا کارهای بزرگ تری مثل شرکت در یک کلاس ورزشی، کلاس رقص و یا هر کلاسی که مورد علاقتونه. برای اینکه هر روز کار جدیدی رو انجام بدید و یا کارهاتون رو به شیوه ی جدیدی ادامه بدید، وقت بذارید، قبل از اینکه خودتون متوجه بشید از شر روزمرگی ها و روال های مشخص زندگی خلاص شدید.

برای فکر کردن در مورد زندگی تون، وقت بذارید

هر شب قبل از خواب، فقط 5 دقیقه به خودتون و روزی که گذشته فکر کنید. به این فکر کنید که از زندگی چی می خواید؟ در اون روز چه کارهایی انجام دادید که شما رو به هدفتون نزدیک تر کرده؟ چه کارهایی رو صرفا از روی عادت و بی انگیزه انجام دادید؟ شما هستید که باید زندگیتون رو تغییر بدید و خودتون رو از روزمرگی ها خلاص کنید، پس به کارهایی که می کنید بیندیشید.

به رویا هاتون فکر کنید

شما باید امیدها و آرزوهاتون رو بنویسید. اون ها رو واضح و مشخص بنویسید. وقتی که شما چیزهایی رو که می خواهید در مقابلتون داشته باشید و بدونید دقیقا چه چیزی رو می خواید. اون وقت جواب همه ی سوالات برای چگونه رسیدن به رویاهاتون رو پیدا می کنید. هدف داشتن، در زندگی خیلی مهمه. اگه هدف شما رسیدن به رویاهاتون باشه و برای رسیدن به اون تلاش کنید، متوجه میشید که از انجام همه کارها لذت می برید، چون دارید با انگیزه جلو می رید و اون وقت هست که از روزمرگی و کسالت های ناشی از اون خارج میشید.

هر چند وقت یک بار، یک روز رو به عنوان “روز تنبلی” نام گذاری کنید

در هر ماه یک روز رو به این اسم نامگذاری کنید و در اون روز، کاملا به خودتون استراحت بدید و هیچ کاری نکنید. حتی بابت مهم ترین کارها و وظایفتون نگران و دلواپس نباشید. فقط بخورید، بنوشید، عبادت کنید و عشق بورزید. آدم گاهی نیاز داره به خودش این اجازه رو بده که تنبلی کنه و فقط از زندگیش لذت ببره. شما با این کار متوجه میشید که چه چیزهایی در زندگی واقعا مهم و با ارزش هستند و چه چیزهایی اضافی.

به نقل قول از بارنی استینسون در سریال آشنایی با مادر: ” عادت کردن، اولین نشانه ی روزمرگی ست.”

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *