12 نکته برای حضور شش دانگ در کلاس درس

یکی از مشکلاتی که دانش آموزان در طول تحصیل دارند این است که در کلاس درس خواب به سراغشان می آید. حتی بعد از یک خواب شبانه که به مدرسه می روند احساس خواب آلودگی می کنند. حتی ممکن است که در یک روز ساعت کمی سرکلاس نشسته باشید ولی دیگر نتوانید چشمانتان را باز نگه دارید و تمرکز خود را از دست می دهید. برای اینکه از این مشکل نجات پیدا کنید باید قبل از کلاس درس و در طول کلاس به راهنمایی های ذکر شده توجه کنید.

 

1. قبل از کلاس دوش بگیرید

هر روز صبح قبل از اینکه بر سر کلاس درس حاضر شوید به حمام بروید و یک دوش بگیرید. این کار علاوه بر اینکه سرعت گردش خون را به همراه خواهد داشت، باعث می شود که هم سرحال شوید و هم احساس خواب آلودگی نکنید. همچنین در کلاس درس شاد و پرانرژی با تمرکز بالا به درس و معلم خود توجه داشته باشید. علاوه براین، باعث تمیزی بیشتر شما خواهد بود که به نفع اطرافیانتان نیز هست.

2. یک بطری آب در کیف خود داشته باشید

همیشه آب را در یک شیشه بریزید و همراه خود داشته باشید. مقدار زیادی آب بنوشید. نوشیدن آب می تواند عامل مهمی در بیدار نگه داشتن شما در کلاس درس باشد. اما سعی کنید که آب خنک و سرد ببنوشید، زیرا جنب و جوش و هوشیاری را در شما تقویت خواهد کرد.

3. یک میان وعده مناسب بخورید

انتخاب یک میان وعده عالی در کلاس درس به شما کمک می کند تا خود را سرحال نگه دارید. سعی کنید یک سیب از منزل تهیه و در کیف خود بگذارید تا در زمان استراحت آن را نوش جان کنید. استفاده از تغذیه ی مناسب مثل شکر طبیعی و یک تکه سیب باعث کاهش خستگی شما می شود.

4. لباس مناسب بپوشید

یکی دیگر از عواملی که باعث خواب آلودگی شما در کلاس می شود هوای گرم است. اگر نمی دانید هوای کلاس شما سرد است یا گرم سعی کنید لباس مناسب بپوشید تا اگر خیلی گرم بود در کلاس به راحتی بتوانید آنها را کمتر کنید و یا می توانید یک پنجره را برای خنک شدن هوای کلاس باز کنید.

5. مقداری آدامس بجوید

جویدن آدامس یک روش قدیمی برای کاهش احساس خواب آلودگی در افراد است. انجام مکرر این کار باعث می شود که خون به راحتی در بدن جریان پیدا کند و خستگی ذهنی شما را تا حد زیادی کاهش می دهد.

6. رویا پردازی را به بعد از کلاس موکول کنید

خیال بافی در نهایت باعث خوابیدن می شود. یادداشت برداری یکی از راههای داشتن تمرکز است. فرقی نمی کند که شما مطالب را برای خود یادداشت می کنید. یادداشت برداری به شما کمک می کند تا در کلاس درس فعال باشید و ذهن خود را بر روی مطالب درسی متمرکز کنید.

7. سر کلاس درس درست بشینید

یکی از عامل هایی که در کلاس درس مهم می باشد نشستن صحیح و وضعیت شما می باشد. سعی کنید شانه های خود را به عقب برگردانید و صاف بنشینید. اگر به حالت خمیده سر کلاس باشید باعث می شود که در عضلات خود تنش ایجاد کنید و در نهایت منجر به خستگی شما می شود.

8. کشش لاله ی گوش

شاید این روش برای شما کاری عجیب و غریب به نظر بیاید ، اما بسیار نتیجه بخش خواهد بود. هنگامی که احساس خواب آلودگی می کنید با کشش لاله ی گوش که یکی از نقاط انرژی بخش در بدن است تمام احساس کرختی را از خود دور کنید و سر حال شوید.

9. از استاد خود سوال بپرسید

در کلاس درس با معلم خود ارتباط برقرار کنید. سعی کنید به تمام صحبتهای او در کلاس توجه کنید و سوالات متفاوتی از او بپرسید. این کار شما را مجبور می کند تا بر آنچه که استاد شما می گوید تمرکز کنید.

 

10. قطره چشم همراه خود داشته باشید

وقتی که چشمای شما خشک و تحریک می شود سخت است که چشمهایتان را باز نگه دارید. هنگامی که در چشمهای خود احساس خشکی کردید، کمی از قطره مخصوص چشم را در چشمان خود بریزید. این قطره باعث می شود که احساس تازه ای داشته باشید و چشم هایتان حس بهتری را به شما منتقل خواهند کرد.

11. در ردیف جلو کلاس بنشینید

سعی کنید در ردیف جلو یا حداقل در اواسط کلاس بشینید. هر چه قدر به معلم خود نزدیکتر باشید کمتر احتمال دارد که به خواب بروید. منظور از این حرف ترسیدن از به خواب رفتن چشمها نیست، بلکه هدف این است که با نشستن در جلوی کلاس بیشتر به درس توجه خواهد شد و کمتر خواب به سراغتان خواهد آمد.

12. جای چک کردن موبایل در کلاس نیست

برنامه های موجود مانند فیس بوک، اینستاگرام ممکن است شما را بیدار نگه دارد اما باعث می شود که در کلاس تمرکز خود را از دست بدهید و اصلا به صحبتهای معلم خود توجه نداشته باشید، این موضوع یعنی انگار که در خواب هستید.

منبع: popsugar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *