نیروی اراده خود را با 6 ترفند تقویت کنید

نیروی اراده چیزی است که همیشه می توانید از بودن آن لذت ببرید چرا که در ذات همه وجود دارد، بنابر این شما همیشه باید از درون قوی بوده و اراده ی انجام هر کاری را داشته باشید تا در راه رسیدن به آن موفق شوید. مزایای داشتن نیروی اراده بسیار زیاد است و باید همه روزه در راه تقویت آن قدم برداشت. در ادامه راهکارهایی برای تقویت نیروی اراده بیان کردیم با ما همراه باشید.

مدیتیش اولین و بهترین روش

هر روز یه زمان کوتاهی را برای انجام عمل مراقبه اختصاص دهید. سعی کنید صبحها زمانی که هنوز ذهن شما درگیر موضوعات مختلف نشده و کارهای روزمره را شروع نکرده اید مدیتیشن را در برنامه ی خود بگنجانید. ابتدا این عمل را به مدت 5 دقیقه انجام دهید، سپس کم کم زمان آن را بیشتر کنید. شما با انجام این کار قدرت ذهن و هوشیاری خود را افزایش خواهید داد. مدیتیشن قطعا مغز شما را تقویت خواهد کرد و در نهایت منجر به بهبود نیروی اراده خواهد شد.

نالیدن (شکایت) را کنار بگذارید

باید با مسائلی که بر وفق مراد شما پیش نمی رود کنار بیایید و بدانید که شما مسئول همه ی آنها هستید. این افکار شماست که زندگی تان را می سازد. بنابراین سعی کنید به جای شکایت، افکار خود را تغییر داده و در زندگی همیشه خوش بین باشید. به جای آنکه به چیزهایی که درست نیست فکر کنید، قدردان هر آنچه که خوب است باشید، سپس خواهید دید که چگونه مسائل منفی در اطراف شما ناپدید می شوند.

از تخیلات خود الهام بگیرید

تصور کنید هر چیزی که در تخیلاتتان برای داشتن یک زندگی ایده آل متصور هستید را بدست آورید، در واقع خودتان مشخص می کنید که لایق چه چیزهایی در زندگی خود هستید. باید برآورد درستی از مسائل مختلف پیرامون خود داشته باشید تا دریابید چطور و چگونه می توانید به آن چیزی که هدف شما در زندگی است برسید. حتی تصور رسیدن به اهدافی که در سر دارید هم فوق العاده است و محقق شدن آنها حس اعتماد به نفس بسیار خوبی را به شما هدیه خواهد کرد. به این ترتیب علاوه بر اینکه اراده ی خود را تقویت می کنید یک گام به تحقق آرزوهایتان نزدیگتر می شوید.

به خودتان پاداش دهید

اراده شما بستگی به انتظاراتی دارد که از خود در سر می پرورانید. شما در طول زندگی اهداف زیادی دارید. برای رسیدن به تعدادی از آنها ممکن است زمان کوتاهی طول بکشد و برای برخی دیگر زمان زیادی لازم باشد. رسیدن به هر هدف کوتاه شما را به هدف بلند نزدیک می کند. اما باید هر بار که در انجام هر کاری موفق می شوید، اهمیتی ندارد که چقدر کوچک است، باید برای خود پاداشی در نظر بگیرید. هنگامی که توانستید با انجام کاری برای خود دستاورد مهمی را به ارمغان بیاورید، با هر آنچه که باعث خوشنودیتان می شود خود را مهمان کنید. این کار اراده ی شما را تقویت کرده و شور و اشتیاق درونیتان را زنده نگه خواهد داشت.

نگران نباشید

سعی کنید نگرانی خود را متوقف کنید. هر بار که نگران می شوید اراده ی خود را کاهش می دهید. بدانید که نگرانی هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد و باعث می شود که اراده نداشته باشید. بنابراین نگرانی کار بسیار بیهوده ای است. به جای آن باید بر روی چیزهایی که باعث خوشحالی شما می شود تمرکز کنید و نعمت ها و دارایی های خود را نادیده نگیرید، از شکایت در مورد چیزهایی که بر وفق مراد شما نیست دوری کنید چرا که فقط موجب پس رفتتان خواهد شد..

ایمان داشته باشید

گام آخر این است که باید به خود ایمان داشته باشید، اما نه به مقدار کم. اطمینان داشته باشیدکه شما از توانایی بسیار بالایی برخوردارید، مهم نیست که اطرافیان چه می گویند. با کمی جستجو متوجه خواهید شد که، انسانهای موفق جهان در گذشته ی زندگی خود به عنوان فردی کم ارزش و بی مسئولیت به آنها نگاه می کردند. حتی انیشتین در گذشته با خود چنین فکر می کرد که: هیچ وقت به چیز با ارزشی دست پیدا نخواهد کرد و هرگز به فرد بی نیازی در زندگی تبدیل نمی شود.

منبع: magforliving