7 راه برای تحت تاثیر قرار دادن رئیس تان

بعد از انجام مصاحبه برای استخدام در اولین روز کاری با چالش های جدیدی روبرو می شوید. زمانی که وارد یک موقعیت جدید می شوید ممکن است برایتان کمی سخت باشد، اما با کمی خونسردی میتوانید این موقعیت را پشت سر بگذارید. بعد از اینکه استخدام شدید قصد دارید که توانایی های خود را به رئیس یا کارفرما نشان بدهید و در نهایت او را تحت تاثیر قرار دهید.

1. در اولین روز سوالات زیادی بپرسید

یک لیست از سوالاتی که در آن نه تنها مسئولیت و وظایف شما بلکه انتظاراتی که رئیستان از شما دارد را تهیه کنید. بدست آوردن چنین اطلاعاتی به شما کمک میکند که در یک راستا و همراه با رئیس خود حرکت کنید و به سمت یک هدف مشترک بروید. شما باید با اهداف رئیس خود هماهنگ باشید.

2. سر ساعت مقرر در محل کار خود حاضر شوید

در طول مصاحبه گفته اید که سر ساعت مقرر در محل کار خود هستید و این باعث می شود که رئیستان به حرفهای شما اعتماد کند. بنابراین برای رسیدن به موقع در محل کار باید به موقع از منزل خارج شوید. همچنین در روزهای اول شور و شوق زیادی از خود نشان دهید. این رفتارها باعث می شود که رئیس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد و پیش خود فکر کند که انتخاب درستی کرده است.

3. یادداشت برداری کنید

در هنگام یادگیری موارد جدید مانند یک دانش آموز یک دفترچه یادداشت و قلم را در دست خود بگیرید. در روزهای اول وقتی که رئیس یا همکارتان اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می دهند آنها را یادداشت کنید. این روش دوره ی یادگیری را کوتاه میکند و از وقت گذاشتن چند روزه و چند ساعته جلوگیری می‎نماید. همچنین باید از سوالات تکراری جلوگیری کنید. یک کارمند خوب باید بداند که چگونه کارهای خود را انجام دهد.

4. در قبول امور خارج از شرح وظایفتان پیش قدم باشید

اگر فرصتی دست داد تا در یک پروژه خارج از شرح وظایفتان کاری را انجام دهید این مسئولیت را بپذیرید. با اشتیاقی که از خود نشان می دهید و سرعتی که در یادگیری دارید و تطبیق پذیری بالایی که از خود نشان می دهید همه را متعجب کنید. مدیر شما ممکن است به صورت پنهانی بخواهد شما را در وظایف جدید آزمایش کند، بعلاوه اگر شما به جایگاههای بالاتر چشم دارید نیاز دارید که بدانید چطور تابع کل تشکیلات باشید نه فقط قسمت خودتان. اگر می خواهید که به جایگاه ریاست برسید باید بدانید که تمام اجزا چگونه با یکدیگر هماهنگ می شوند، تمام محصولاتی را که شما به فروش می رسانید و همچنین همه ی آنچه که به عنوان خدمت ارائه می کنید.

5. یک جلسه با رئیس خود بگذارید

با توجه به سرعت شما در انجام کارها یک قرار ملاقات با رئیس خود تنظیم کنید. این جلسه می تواند 10 دقیقه در پایان روز کاری باشد و یا 20 دقیقه در طول هفته باشد. در طول این جلسه به رئیس خود می فهمانید که تمام کارهایی را که به من محول کرده اید انجام داده ام و می توانید یک وظیفه ی جدید به من بدهید.

 

6. در مورد همکاران خود اطلاعات داشته باشید

صحبت کردن در زمان استراحت و خوردن ناهار میتواند یک گزینه عالی برای شکستن یخ بین شما و همکاران جدیدتان باشد. از کاری که آنها انجام می دهند مطلع شوید. شما باید بدانید که آنها چه کار میکنند تا بتوانید مثل یک تیم با هم کار کنید. همچنین برای افرادی که علاقه به این دارند که سمت بالایی را اتخاذ کنند می تواند یک موقعیت باشد تا توانی  های خود را نشان دهند.

7. اشتباهات خود را اصلاح کنید

با سیلی از اطلاعات جدید ممکن است دچار اشتباه شوید. این که شما یک کارمند تازه کار هستید یا خیر فرقی نمی کند. دانشمندان می گویند که مهم نیست، شما باید به عمق موضوع توجه کنید و درست ترین کار را انجام دهید. همیشه صداقت بهترین چیز است، همچنین چگونگی اصلاح آن را بیابید و مطمئن شوید که دیگر این اتفاق نمی افتد.

منبع: usnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *