ترفند هایی برای بیشتر کتاب خواندن در طول سال

هر سال ممکن است که به قفسه ی کتابتان نگاه کنید و با خود فکر کنید که چگونه این همه کتاب را بخوانم در حالی که خیلی سرتان شلوغ است و کتابهایتان همچنان در حال خاک خوردن هستند. با وجود امکانات بسیار زیاد و با کیفیت مانند: خواندن صفحات وبلاگها یا چرخیدن در فیسبوک و گپ و گفت با دوستان، ممکن است ورق زدن صفحات یک کتاب واقعی کمی سخت به نظر برسد، اما می توان این کار شدنیست. در ادامه چند نکته برای اینکه بتوانید کتاب های زیادی را در طول یک سال بخوانید را بیان کردیم.

 اهداف خود را معین کنید

وقتی که شما هدفی را انتخاب نکردید سخت است بخواهید به چیزی دست پیدا نمایید. سعی کنید در ابتدای سال تعداد کتابهایی را که مایلید در طول یک سال بخوانید را انتخاب کنید. می توانید از ژانر های مختلف کتابهایی را برگزینید و یا انتخابهای چالش بر انگیز داشته باشید. سرعت کتاب خواندنتان را برآورد نمایید و مشخص کنید چه مقدار وقت آزاد برای مطالعه کردن دارید. همچنین می توانید در اواسط سال به تعداد کتابهای خود اضافه کنید، البته مراقب باشید که چیزی فراتر از انتظاراتتان نباشد. همچنین می تواند برای دستیابی به اهداف کوچک هم کمکتان کند. به نظر شما برای اینکه به اهداف خود در طول یک سال برسید چه تعداد کتاب نیاز دارید تا بخوانید ؟

با دوستانتان در کتاب خواندن رقابت کنید

با وجود داشتن اهداف زیاد، زمانی که با دوستان خود رقابت می کنید و مسئولیت پذیر باشید راحت تر می توانید کتابهای زیادی را بخوانید. به دوستان خود پیشنهاد دهید کتابی را که دوست دارید را با هم بخوانید و برای رسیدن به یک هدف به شما ملحق شده و پیشرفت یکدیگر را دنبال کنید. خوب مطالعه کردن یک راه آسان برای رسیدن به هدف است و ببینید دوستانتان چه کتابهایی را می خوانند. حتی ممکن است که کتاب مورد علاقه ی خود را در قفسه‎ی کتابها‏ی آنها پیدا کنید. اگر نیاز به راهنمایی های بیشتری دارید، می توانید به کتابخانه بروید یا با دوستان خود ملاقات کرده و مسیر حرکت خود را نظم ببخشید و به بحث و گفتگو بیشتر درباره ی کتابها بپردازید.

زمان بیشتری برای مطالعه کنار بگذارید

برای اینکه بتوانید کتابهای زیادی را در طول یک سال بخوانید باید زمان بیشتری را در نظر بگیرید. این کار همچنین می تواند کمک کند تا متوجه شوید خواندن هر کتاب چه مقدار زمان لازم دارد. برنامه ای برای خود ترتیب دهید و یک بازه ی زمانی را برای مطالعه انتخاب کنید. این زمان می تواند 30 دقیقه در اوایل صبح یا قبل از خواب شبانه و یا در طول روز و حتی هنگام رفت و آمد به محل کارتان باشد.

همیشه یک کتاب همراه خود داشته باشید

آیا اغلب در حال چک کردن تلفن خود هستید یا با اتوبوس و مترو در حال رفت و آمد و یا برای ملاقات با دوست خود انتظار می کشید؟ این دقیقه ها را به خواندن کتاب اختصاص دهید. کتابتان را همراه خود نگه دارید تا هر زمانی در طول روز وقتی مناسب یافتید آن را مطالعه کنید. اگر کتابی همراه خود نداشتید، می توانید کتابهای الکترونیکی را در گوشی همراه خود دانلود کرده و مطالعه کنید. این روش را برای مطالعه کردن با استفاده از گوشی خود امتحان کنید.

سعی کنید از کتاب های صوتی استفاده کنید

کتابهای صوتی یک راه عالی برای خواندن کتاب های بیشتر در طی یک سال است. بسیاری از مردم از این روش برای خواندن کتابهای غیر تخیلی استفاده می کنند، به خصوص اگر شما تمایل داشته باشید با گوش دادن مطالعه کنید. کتاب های صوتی برای آنکه در سفرهای طولانی وقت خود را پر کنید مفید است. صرف اینکه به خاطر کارتان مجبور به مسافرت های زیاد هستید، دلیل مناسبی برای عدم توانایی شما در مطالعه نخواهد بود.

آنچه را که دوست دارید مطالعه کنید

این یک کار بسیار با اهمیت به شمار می رود. لزوما نباید کتابهایی که دیگران پیشنهاد می کنند و عقیده دارند بسیار خوب و سودمند است را بخوانید، چرا که شاید آنها اطلاعی از موضوعات مورد علاقه ی شما برای مطالعه نداشته باشند. بهترین راه برای مطالعه و خواندن کتاب بیشتر در سال جدید آن است، کتابهایی را بخوانید که بیشتر علایقتان را در بر می گیرد. کتابی که شما را درگیر خود کند خیلی بیشتر از کتابی که به اجبار در حال خواندن آن هستید می تواند توجهتان را به خود جلب کند. اگر چند فصل از یک کتاب را بخوانید و نتوانید با آن ارتباط برقرار کنید، حتما چنین کتابی را کنار خواهید گذاشت. زندگی کوتاه تر از آن است که برای کتاب های خسته کننده وقت بگذارید.

منبع: readthearc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *