8 نکته برای به زانو در آوردن ترس در زندگی

ترس یکی از حس هایی است که درون همه ی انسانها وجود دارد و می تواند شما را آزار می دهد. شاید شما متوجه این موضوع نشوید که وجود این حس در شما می تواند مانع بزرگی در رسیدن به موفقیت های شما باشد. خیلی از افراد هستند که در زندگی روزمره از این معضل رنج میبرند. در ادامه سعی کردیم چند راهکار برای غلبه بر ترس در زندگی را بیان کنیم تا کمی به شما کمک کنیم.

 

1. از احساسات منفی دوری کنید

یکی از راههای غلبه بر ترس، اجتناب از احساس و تفکرات منفی است که ممکن است در ذهن خود بپرورانید. سعی کنید به رشد و توسعه ی افکار منفی دامن نزنید و تا میتوانید از آنها دوری کنید. به چیزهایی که می تواند برای شما خطر آفرین یا نادرست باشد فکر نکنید. اگر چنین افکارهایی را در ذهن خود داشته باشید ترس همراه ابدیتان بوده و همیشه بر شما غلبه خواهد کرد.

2. انتظار نداشته باشید که زندگی ساده و راحت باشد

شما باید بدانید که اگر بخواهید یک کار را به خوبی انجام دهید باید تجربه و خطرات آن را هم پذیرفته و پشت سر بگذارید. زندگی نمی تواند همیشه ساده و راحت باشد. شما ممکن است در موقعیت های مختلف قرار بگیرید و  باید به جای اینکه تسلیم شوید و بترسید و از اهدافتان عقب نشینی کنید برای رسیدن به پیروزی خود تلاش کنید.

3. از نزدیکانتان کمک بگیرید تا بر ترس خود غلبه کنید

طبیعی است که در زندگی ترس را تجربه کنید، اما باید همان اندازه که آن را درک می کنید، وجود این حس را درون خود بپذیرید و خجالت نکشید و آن را مخفی نکنید. ارتباط با والدین، نزدیکان و دوستان صمیمی راهی بسیار عالی برای کمک به شماست. می توانید از عزیزان خود انگیزه بگیرید تا بر ترس خود در زندگی غلبه کنید.

4. درباره نتایج کارها نگران نباشید

وقتی که به نتایج کارهای خود فکر می کنید، ترس تمام وجودتان را فرا می گیرد بر کارتان غلبه می کند. اگر شما در مورد چیزهایی که ممکن است در آینده رخ دهد نگرانی داشته باشید، نه تنها با ترس راه به جایی نمی برید، بلکه ممکن است حال شما را بدتر هم کند.

5. یک تصویر مثبت برای خود ترسیم کنید

هیچ وقت خود را محکوم و سرزنش نکنید. باید در برابر احساسات خود نقش یک قاضی عادل را داشته باشید. وقتی آنچه که از خود تجسم می کنید، تصویری تیره و منفی باشد، کار خیلی سختی است که بخواهید چشم اندازی مناسب را برای خود متصور شوید. رفتار خود خواهانه میتواند باعث ترس و وحشت درونیتان گردد.

6. اجازه ندهید ریسک کردن باعث ترستان شود

گاهی اوقات ممکن است بخواهید کاری را انجام دهید که با انجام آن خود را اندکی به زحمت بیندازید و ریسک کنید، در چنین مواقعی ترس اولین حسی است که در اطراف شما پرسه خواهد زد. در این مواقع از قدرت درونی تان کمک بگیرید تا وضعیتی که در آن گرفتار شده اید را تغییر دهید.

7. خودتان را باور کنید

یکی از راههای غلبه بر ترس در زندگی این است که به خود ایمان داشته باشید. شما باید بر این اصل معتقد باشید که ترس مشکل بزرگ و حل شدنی نیست. باید به خودتان اعتماد کرده و باور کنید که قدرت آن را دارید با هر چیزی مقابله کنید.

8. خود را از انتقاد دور کنید

خیلی از افراد از این موضوع که مورد انتقاد و قضاوت قرار بگیرند هراس دارند. اگر تحت تاثیر انتقاد دیگران قرار بگیرید و یا خود منتقد دیگران باشید هرگز قادر نخواهید بود که در کارها به موفقیت چشم گیری دست پیدا کنید. سعی کنید در این مسیر گام بردارید و به هر ترتیبی با ترس خود در این زمینه روبرو شوید، چرا که تنها راه موفقیت خواهد بود.

منبع: magforlivin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *