9 گام برای بهتر شدن نتیجه ی امتحان ریاضی

بسیاری از دانش آموزان  فکر میکنند که ریاضی از سخت ترین درسهایی است که در طول تحصیل در مدرسه مطالعه میکنند. چون در یک زمان کوتاه فرمولهای زیادی را میخوانند و یاد میگیرند و شاید این موضوع برای آنها کمی سخت باشد. در مطلب زیر مراحلی را در گرفتن نمره عالی در امتحان ریاضی کمکتان میکند را بیان کردیم تا با خواندن آنها در این آزمون موفق باشید.

1. در کلاس ریاضی حضور داشتن بسیار مهم است

درس ریاضی مانند یک نردبان است که برای فهمیدن آن باید تمام پله های آن را پشت سر هم طی کنید تا به بالا برسید. اگر یک طبقه آن را پشت سر نگذارید با موفقیت نمیتوانید پله های دیگر را بگذرانید. معلمان اغلب مهمترین مطالب را سر کلاس بیان میکنند و باید برای آزمون همان موضوعات را مطالعه کنید تا نمره خوبی را دریافت کنید. بنابراین سعی کنید که حتما در کلاس حضور داشته باشید.

2. در ردیف جلوی کلاس بنشینید

سعی کنید در کلاس در ردیف جلو بشینید تا تمام حواستان به درس باشد و موضوعات را به خوبی متوجه شوید و عملکردتان در درس ریاضی افزایش یابد. تمام توجه خود را به درس بدهید و سوالات مختلفی بپرسید. سوالات و پاسخ دادن به آنها کمک میکند تا دانش آموزان بهتر مطالب را یاد بگیرند و توجه و تمرکز آنها را برای یادگیری درس ریاضی بالا میبرد.

3. تکالیف ریاضی را انجام دهید

تمام تکالیفی را در منزل انجام دهید. تکالیف خانگی ممکن است کمی برای شما آزار دهنده باشد، اما این تکالیف برای یادگیری طراحی شده اند. کلید یادگیری ریاضی تکرار است. در نهایت میتوانید در رختخواب خود نیز آنها را با خود مرور کنید. همانطور که تکالیف خانگی را انجام میدهید میتوانید مفاهیمی را که متوجه نشدید مجددا تمرین کنید و یاد بگیرید.

4. سوال بپرسید

وقتی که تکالیف خود را انجام دادید متوجه میشوید که هنوز بعضی از مسائل برای شما گنگ و نا مفهوم است بنابراین نزد معلم خود بروید و از او بخواهید که کمکتان کند، حتی میتوانید از دوستان یا همکلاسیهای خود کمک بگیرید. اگر شما خجالت میکشید که سوال بپرسید تصور کنید که اگر این سوال در امتحان بیاید چگونه به آن پاسخ میدهید. یکی از مهم ترین مهارتها برای تسلط بر آزمون ریاضی این است که مطالب را به خوبی درک کرده باشید. اگر شما خیلی از موارد را نفهمیدید زمان بیشتری را با معلم خود سپری کنید. اگر معلم شما بتواند یک وقت اختصاصی برای شما در نظر بگیرد میتوانید از او بخواهید تا تمام مطالبی را که متوجه نشدید به شما توضیح دهد تا در آزمون تسلط کافی را داشته باشید.

5. مرور مطالب قبل از آزمون

مرور کردن مطالب قبل از آزمون کار درستی است. به کلاس رفتید، تکالیف خود را انجام دادید و به تمام سوالات خود پاسخ دادید. فردا روز آزمون است. یادداشت هایی را که قبلا بر روی برگه ای نوشته اید را بردارید و تمریناتی را که انجام دادید با خود تکرار و مرور کنید تا مطمئن شوید که تمام فرمولها و مطالب را یادگرفته اید یا نه.

آرامش خود را حفظ کنید

بر خود مسلط باشید. شب قبل از امتحان به اندازه کافی بخوابید تا روز آزمون احساس خوبی داشته باشید و بتوانید به خوبی فکر کنید. استرس امتحان را نداشته باشید. قبل از آزمون یک نگاه کلی به فرمولهای مهم بیاندازید. تحقیقات نشان داده است که آدامس جویدن به تمرکز کمک میکند. اگر مدرسه به شما اجازه میدهد مقداری آدامس تهیه کنید و بجویید.

7. سرعت العمل داشته باشید

زمانی که برگه امتحانی را جلوی شما قرار دادند یک نگاه کلی به تمام سوالات بیندازید تا بفهمید چه تعداد سوال و چه سوالهایی در آزمون مطرح شده است. این کار میتواند به شما کمک کند تا بفهمید چقدر زمان نیاز دارید تا به تمام آنها پاسخ دهید. اگر در یک سوال گیر کردید آن را ترک کنید و به سوال بعدی بپردازید و بعدا به سراغ آن بیایید. گاهی وقتها پاسخ به سوال بعدی میتواند به شما کمک کند تا پاسخ سوال قبلی را به یاد بیاورید.

8. برگه امتحان ریاضی باید تمیز باشد

معلمان ریاضی همیشه می گویند که برگه ی امتحانی کثیف و نا مرتب بدترین دشمن برای آزمون گیرنده است. اگر شما یک علامت منفی را فراموش کنید یا اضافه در متن بگذارید ممکن است که برای شما مشکلی بوجود آورد. بنابراین اگر اشتباه کردید آن را پاک کنید و صحیح آن را بنویسید.

9. برگه خود را چک کنید

در انتها برگه ازمون خود را کنترل کنید. این کار خوبی است اگر در آزمون وقت زیادی آوردید. سعی کنید تمام سوالها را بررسی کنید و ببینید که درست انجام دادید یا خیر. شما همیشه ممکن است یک اشتباهی کرده باشید. به هر حال بسته به نوع اشتباهی که کردید معلم برگه ی شما را تصحیح میکند. به طور کلی سوالها را با دقت بررسی کنید و از پاسخ های خود مطمئن شوید. شما ممکن است که هنوز در بعضی مطالب مشکل داشته باشید اما میتوانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

منبع: wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *