بهترین زمان برای مطالعه در طول شبانه روز

برای هر دانش آموزی پیدا کردن بهترین زمان برای مطالعه و درس خواندن کار سختی است. برای اینکه در تحصیل خود پیشرفت کنید بهتر است که بدانید چه زمانی بهتر است بهترین وقت برای مطالعه است. ممکن است ساعت ها مطالعه کنید و فایده ای نداشته باشد، بنابراین اول خود را بسنجید بعد مطالعه کنید. در ادامه ما بهترین زمان مطالعه و فواید آن در هر زمان را بیان کردیم با ما همراه باشید.

هر مطالعه برا چه زمانی از شبانه روز است؟

مغز دانش آموزان در هنگام صبح و بعد از خواب شبانه و خوردن یک صبحانه کامل و مقوی تمایل بیشتری به یادگیری دارد. مطالعه در هنگام صبح میتواند زمان خوبی برای یادگیری مطالب جدید و یا بررسی کردن یاداشت های قدیمی باشد. دانش آموزان با مغز هوشیار تر، توانایی بیشتری برای یادآوری جزئیات مانند نام ها، مکان ها، تاریخ ها را دارند. مغز دانش آموزان در هنگام بعد از ظهر توانایی مناسبی برای ادغام مطالب جدید با مطالبی که قبلا آموخته اند را دارد. در طول روز دانش آموزان می توانند در حین ارتباط با دوستان و همکلاسی های خود مطالبی را که یاد گرفته اند با همفکری با آنها گسترش هند.

انتخاب زمان مطالعه برای هر شخص متفاوت است

برای هر کس یک زمان بهترین انتخاب برای مطالعه است، در واقع میتوان گفت هر زمان از شبانه روز که انرژی بیشتری برای برای یادگیری داشتید آن بهترین زمان برای مطالعه است. بعضی از مردم در اوایل صبح که از خواب بیدار می شوند دارای انرژی زیادی هستند و بعضی دیگر آخر شب را بهترین زمان مطالعه می دانند، چون آن زمان انرژی زیادی برای مطالعه کردن دارند. درست مانند هر دانش آموزی که سبک یادگیری منحصر به فرد خود را دارد، دانش آموزان هم در زمانهای مختلف می توانند مطالعه کنند و مطالب را یاد بگیرند. برای بعضی از دانش آموزان تمرکز در ساعات اولیه صبح آسانتر است، در حالی که بعضی دیگر مطالعه در سکوت شب را ترجیح میدهمد.

وقتی در روز درس میخوانید

دانش آموزانی که در روز بیشترین انرژی را دارند، مطالعه در روز بهترین انتخاب برای آنهاست چون مغز تمرکز بهتری بر روی مطالب دارد. همچنین مطالعه در روز بعد از یک استراحت کامل و کافی صورت میگیرد، درست زمانی که ذهن پر انرژی و فعال است. داشتن این انرژی باعث می شود یادگیری مطالب برایتان ساده تر باشد و اطلاعات را به طور موثری جذب کنید.

مزایای مطالعه در طول روز

  • مغز شما بعد از یک خواب خوب دارای یک حس تازکی است و می تواند اطلاعات بیشتری را جذب کند.
  • نور طبیعی برای چشمان شما مناسب است و باعث هوشیاری شما در درس خواندن می شود.
  • در برنامه خواب شما اختلال ایجاد نمی کند.
  • می توانید با همکلاسی های خود یک گروه مطالعاتی تشکیل دهید.

 

وقتی شب در درس میخوانید

دانش آموزانی که علاقه به درس خواندن در هنگام شب دارند، می توانند آخر شب را به عنوان بهترین زمان برای مطالعه درسهای خود انتخاب کنند. در اواخر شب با وجود حواس پرتی کمتر و آرامش بیشتر می توانند تمرکز خوبی بر روی مطالب درسی داشته باشند. اگر دانش آموز شما غلاقه به درس خواندن در هنگام شب دارد، مهم است که بدانید که او به اندازه کافی خوابیده است یا خیر. بدن آنها در طول شبانه روز به  8-9 ساعت خواب نیاز دارد. اگر انجام تکالیف شب و درس خواندن در شب هنگام باعث تغییر در روند خواب شما میشود، خود را سریع عادت بدهید و یک برنامه شبانه منظم برای خود تهیه کنید.

مزایای مطالعه در طول شب

  • آرامش و سکوت بیشتر
  • حواس پرتی کمتر
  • داشتن ذهن شفاف برای تفکر خلاق
  • اطلاعات را تقویت کرده و به خاطر سپردن موضوعات را بهبود می بخشد

منبع: oxfordlearning

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *