چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟ (روش های کاهش اضطراب)

 

برای خیلی از افراد برقراری ارتباط درست با دیگران سخت ترین کار ممکن به نظر میرسد، ترس از اشتباه حرف زدن یا تپق زدن باعث ایجاد اضطراب شده و این نگرانی و اضطراب سبب گوشه گیری و عدم تمایل قرد به برقراری ارتباط میشود. زمانی که رابطه ی درست و واقعی با سایرین را پیدا کنیم، روحمان تازه میشود و تغییر پیدا میکنیم. میتوانیم به سمت ترس ها حرکت کنیم. اگر شما هم تا به حال به دلیل نابلدی خیلی از رابطه ها را از دست داده اید، شاید این نوشته برای شما هم مؤثر باشد.

 

در ملاقات با دیگران مقاومت نکنید

اگر تا به حال در مقابل اینکه با دیگران ملاقات کنید، مقاومت میکردید و از این که با گروهی از افراد غریبه ملاقات کنید نگران بودید، باید بدانید این مقاومت شما را از قسمت های پر آرامش زندگی دور نگه میدارد پس دیگر به آن اجازه ی ورود به زندگی تان را ندهید.

بخندید و کنجکاو باشید

زمانی که افراد غریبه که از نظر شما ترسناک هستند را ملاقات می کنید، سعی کنید در دسترس آن ها باشید، لبخند بزنید و درباره شان سوال کنید و سعی کنید بیشتر راجع به آن ها بدانید

حرف هایتان را زمانی که می توانید به اشتراک بگذارید

درحالی که شنیدن بهتر از حرف زدن است، بد نیست بدانید که گاهی می توانید درمقابل سایرین ضعیف باشید و ترس ها و تلاش هایتان را به اشتراک بگذارید و گاها آن ها نیز شما را درک خواهند کرد. با این وجود سعی کنید اسرار خود را به سرعت درمیان نگذارید.

قلب خود را بگشایید

قلب خود را باز کنید و ببینید چه کسی در مقابلتان قرار میگیرد، چه کسی قدردان شماست!؟ خودتان باشید و بدانید که شما لایق عشق دیگران هستید.

درگروه تک به تک رابطه برقرار کنید

اگر شما در یک گروه یا کنفرانس که 20 نفر اعضاء دارد هستید مسلما رابطه برقرار کردن سخت است. راه درست برای شما این است که تک به تک با افراد آشنا شوید و اگر بخواهند مکالمه را شروع کنید. اما تشکیل گروه های 3 تا 6 نفری هم می تواند تجربه ی پر لذتی باشد.

 در گوشی خود پنهان نشوید

اکثر آدم ها، تمایل دارند در محیط های عمومی از گوشی خود استفاده کنند اما برای زمانی که به انجمن یا کنفرانس یا ملاقاتی می روند گوشی خود را کاملا جمع و خاموش نکنند که این کار کاملا اشتباه است زیرا می توانید در گوشی خود جستجو کنید و جکی یا برنامه ای یا سوالی بپرسید و آغازگر رابطه باشید.

برای تداوم ارتباط با دیگران تلاش کنید

اگر شما یک رابطه ی واقعی انسانی برقرار کرده باشید باید تلاش کنید تا آن را ادامه دهید و اگر ممکن است حتی شخص را دوباره ملاقات کنید و درصورتی ک ممکن نیست می توانید تماس ویدئویی برقرار کنید!!!

من هنوز هم مضطرب و نگران می شوم اما این تفکراتی که برای شما ذکر کردم بسیار مرا کمک کرده اند و امیدوارم به شما نیز کمک کنند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *