چگونه با استرس کار جدید روبرو شویم؟

اگر شما تغییر شغل داده و کار جدیدی را شروع کردید، فرقی نمیکند برای بار اول یا دهم باشد، ممکن است احساس استرس فراوانی داشته باشید و باید وظایف جدیدی را قبول کنید. کارهای جدیدی را یاد بگیرید و انجام دهید. ممکن است رئیس یا کارفرما از شما انتظاراتی داشته باشد که باعث استرس در شما شود. شغل جدید تغییرات و چالش های زیادی را به همراه دارد و طبیعی است که احساس تنش زیادی کنید. چند راهکار برای از بین بردن استرس کار جدید و مقابله با آن وجود دارد که در ادامه خواهید دید.

پیدا کردن پشتیبان برای کاهش استرس کار

وقتی که یک کار جدید را شروع کردید میتوانید از همکاران، دوستان و یا حتی خانواده به عنوان پشتیبان کمک بخواهید. در مورد آن چیزی که شما را در انجام کارها یاری میکند و باعث میشود که وظایف خود را به خوبی انجام دهید و موفق شوید صحبت کنید.

در محیط کار از همکاران خود کمک بخواهید

شما ممکن است که پیش خود فکر کنید اگر از همکاران یا رئیس خود سوالاتی بپرسید ضعف خود را نشان می دهید، در صورتی که اشتباه است. شما با سوال کردن به آنها نشان می دهید که سخت تلاش میکنید تا بدانید که چگونه کارها ی خود را انجام دهید و برای انجام کاری که مطمئن نیستید تلاش بیهوده نمیکنید. یکی از مزایای سوال کردن از رئیس و یا همکاران این است که با آنها ارتباط برقرار میکنید.

به یاد داشته باشید منحنی یادگیری وجود دارد

انجام هر کاری برای اولین بار سخت است چون شما متوجه می شوید که چه انتظاراتی از شما دارند و چگونه کارها را به بهترین شکل انجام دهید. مانند همه چیزهایی که در زندگی وقتی که چندین بار انجام میدهیم راحت تر میشود و یک ریتم و روال پیدا میکند. زمانی که با تنش روبرو شدید، این طرز فکر را در ذهن خود نگه دارید.

تمرینهای مفید برای از بین بردن سریع استرس

زمانی که احساس اضطراب دارید میتوانید از تمرینهایی برای مقابله با استرس استفاده کنید. به عنوان مثال تمرینات تنفسی میتواند به کاهش و پاسخ مناسب در برابر استرس مناسب باشد. پیاده روی سریع میتواند به شما آرامش دهد و یا میتوانید یک توپ بر روی میز کار خود قرار دهید تا بوسیله ی آن فشار های ناشی از عصبانیت و استرس را از خود دور کنید. 

داشتن یک سرگرمی که باعث کاهش استرس می شود

سعی کنید در طول زندگی بعضی از فعالیتهایی را که باعث تسکین استرس میشوند را انجام دهید. ایده های زیادی از جمله ورزش منظم، یوگا و یا هر سرگرمی که شما از انجام آن لذت میبرید را انجام دهید، مانند نقاشی، گوش دادن موسیقی، مراقبه، بولینگ و یا ماهیگیری.

مراقب سلامتی خود باشید

اگر تغذیه مناسب داشته باشید، به اندازه کافی بخوابید و از ویتامین های روزانه استفاده کنید، از نظر جسمی کمتر خسته و فرسوده میشوید. همچنین این موارد باعث میشود که با استرس کمتری مواجه شوید و در نهایت بدن سالمی را خواهید داشت. مراقبت از بدن خود باعث میشود که توانایی خود را در مقابل استرس افزایش دهید و در نتیجه بتوانید تمرکز بهتر و بیشتری در کار ایجاد کنید.

منبع: verywellmind

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *