عادتهای صبحگاهی که راندمان کاری شما را بالا میبرد

صبح وقتی که از خواب برمی خیزید دارای انرژی زیادی هستید، پس می توانید به نحو احسن برنامه ریزی کنید و تمام کارهایتان را با قدرت انجام دهید. عادت های صبحگاهی بر روی بهره وری، مدیریت زمان، شادی و حتی سلامت بدن تاثیر گذار هستند و به طور کلی راندمان کاری شما را افزایش میدهند. خیلی از افراد دارای عادات صبحگاهی مناسبی اند که می توانند با بکار گیری آنها بازده کاری خود را افزایش دهند. برای اینکه جزء این افراد باشید 5 راهکاری را که در متن زیر به آن اشاره کردیم را به کار گیرید تا شما هم جز آن دسته از افراد باشید و به موفقیت برسید.

1. برای افزایش راندمان کاری، کارهای خود را لیست کنید

صبح یک زمان خوب برای انجام برنامه ریزی مناسب و رسیدن به موفقیت است. شما علاقه منر به انجام کدام یک هستید این که هفته ای یک بار و یا هر روز صبح کارهای روزانه خود را برنامه ریزی کنید، آماده کردن صبحانه و یا یک نهار سالم و همچنین نگهداری موارد ضروری که همراه دارید از قبیل کلید، لوازم الکترونیکی و کیف خود را لیست کنید. این کار موجب افزایش قدرت مغز و زمان کافی برای تصمیم گیری در هنگام صبح خواهد شد و مغز شما هر روز با تمرکز بیشتری بر روی موضوعات مهم تر آنها را مدیریت میکند.

2. به سوی هدفتان پیش بروید

سعی کنید هر روز یک انتظار از خود داشته باشید و کاری را که در یک روز قدرت انجام آن را دارید و میتواند برای زندگی شما سودمند باشد را عملی کنید. کارهای خود را اولویت بندی کرده و همه ی جوانب را برای انجام دادن یا ندادن آن کار سبک سنگین کنید. تفکر مثبت در مورد انجام کاری که برای شما مهمتر است، می تواند خلق و خوی شما را بهبود ببخشد و روز مثبتی را برایتان به ارمغان بیاورد.

3. از حواس پرتی دوری کنید

از آنجا که خیلی افراد از تلفن همراه خود به عنوان زنگ هشدار برای بیدار شدن صبح زود استفاده می کنند، احتمال اینکه آنها را وسوسه کند تا در رختخواب بمانند و قبل از برخواستن ایمیل و شبکه های اجتماعی خود را چک کنند بسیار زیاد است. با این حال تا زمانی که به دفتر کارتان نرسیده اید از چک کردن ایمیل و پرسه زدن در صفحات اجتماعی خود دوری کنید، تا زمان بیشتری برای تمرکز روی مهم ترین کارهای روزانه خود داشته باشید. هر آنچه که باعث پرت شدن حواستان میشود را نادیده بگیرید تا بهره وری شما در طول روز افزایش یابد.

4. برای خود وقت بگذارید

قبل از انجام هر کاری و در ابتدا به سلامتی بدن خود توجه ویژه داشته باشید. میتوانید صبح را با فعالیت هایی که به آنها علاقمند هستید و از آن لذت می برید شروع کنید، به عنوان مثال یوگا یا مدیتیشن، نوشتن مطلب یا خواندن روزنامه و یا پیاده روی 15 -30 دقیقه ای همراه با دوستان. از این موقعیت به عنوان “زمان مخصوص خودتان” استفاده کنید، تا دید خود را گسترش دهید و مقداری آرامش و شادی برای شروع یک روز کاری دیگر بدست بیاورید. در صورتی که اولویت شما سلامتی خودتان باشد، انجام ورزش صبحگاهی می تواند یک انتخاب هوشمندانه برای شما باشد، چون تمرینات ورزشی در صبح زود می تواند انرژی شما را برای شروع یک روز بیشتر کند.

5. تغذیه مناسب

مهم ترین وعده غذایی روزانه صبحانه است، اما خوردن یک لیوان آب می تواند به بدن خسته و خشک شما را طراوت ببخشد و سموم موجود در بدن را از بین ببرد و باعث هوشیاری بیشتر گردد که در نهایت کارایی شما را بالا تر می برد. اگر ذهنی سالم داشته باشید، برای رو برو شدن با هر مشکل و مانعی در زندگی آماده خواهید بود و این دقیقا همان چیزی است که هر کسی برای رسیدن به موفقیت نیاز دارد.

بالا بردن بهروری کار سختی نیست زیرا:

  • با عادت های مناسب روزانه می توان در آینده به هر چیزی که باعث موفقیت میشود دست یافت.
  • تلاش و پشتکار ضامن بالا رفتن بهره وری در کارهاست.

هر یک از عادت های ساده ای که در بالا ذکر شده را به روال روزانه زندگی خود اضافه کنید و با انتخاب زمانبندی مناسب همه ی آنها را برای پیشرفت خود بکار بگیرید.

منبع: timemanagementninja

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *