روش های بالا بردن انگیزه ی کارمندان تان

وقتی که کارمندی شاد و پر انرژی باشد، در نتیجه بازدهی بالایی هم خواهد داشت. اما سوال اینجاست، چطور می توان کارمندان را از نظر انگیزشی به سطحی رساند که برای رشد و توسعه ی کسب و کارتان مفید باشند. خوشبختانه اینکه بخواهید به طریقی کارکنان خود را تهییج کنید نیاز به تلاش و انجام کار خاص یا اختصاص منابع مجزایی ندارد. در واقع شاید لازم باشد در برنامه ی روزانه ی خود چند دقیقه را به آنها اختصاص دهید. شما به عنوان مدیر و مالک یک کسب و کار کوچک باید به نحوی مجموعه ی خود را پیش ببرید تا بالاترین درآمد و بهره وری ممکن را داشته باشید، برای تحقق این هدف نیاز به کارمندانی دارید که شما را در رسیدن به این هدف یاری نمایند. شما هم برای بالا بردن انگیزه آنها باید از روشهای مناسب بهره ببرید که در اینجا به چند مورد از آن اشاره خواهد شد.

برای ایجاد انگیزه در کارمندان بیشتر با آنها معاشرت کنید

تصور کنید مراودات کاری با کارمندانتان بدون هیچ حرف اضافه ای بوده و فقط دستور انجام یک موضوع خاص را به آنها بدهید، در چنین وضعیتی چگونه انتظار دارید که کارکنانتان برای پیشبرد بهتر امور و رسیدن به اهدافی که در سر دارید از شما انگیزه بگیرند. یکی از معضلات همین است که ارتباط نزدیک و معاشرت با کارمندان توسط مدیر آنها نادیده گرفته می شود. باید به طور مرتب ارتباط داشت و به صورت چهره به چهره صحبت کرد. دلیل این ارتباط آن است که کارمندانتان باید بدانند که برای شما ارزشمندند و ایجاد یک رابطه ی صمیمی بهترین راه برای حمایت و قدردانی از تلاشها و کار سختی است که انجام می دهند.

الگویی مناسب برای بقیه باشید

شما نمی توانید انتظار داشته باشید که کارکنانتان به سختی برایتان کار کرده و آن گونه که باب طبع شماست رفتار کنند اما شما هر طور که خواستید عمل کنید و برایشان الگو باشید. اگر در رفتار خود شور و هیجان زیادی برای رسیدن به اهداف شرکت نشان دهید، این انرژی به کارمندانتان منتقل شده و آنها نیز انگیزه ی مضاعفی برای دستیابی به آرمانهای مجموعه از خود نشان خواهند داد. حس و حال خوب همیشه مسری بوده و به دیگران منتقل می شود، بخصوص در محل کار.

باعث قویتر شدن کارکنان خود شوید

با آنها در مورد چگونگی انجام دادن وظایفشان صحبت کنید. از روند کاری آنها باخبر باشید و پیشنهادات آنها را  برای بهتر شدن عملکردشان بشنوید. اکثر افرادی که مشغول به همکاری با شما هستند برای وظایفی که بر عهده دارند و بهبود راندمان کاریشان پیشنهاداتی را در ذهن دارند، اما ممکن است آنها را با شما در میان نگذارند مگر آنکه به طور خاص از آنها بخواهید. برای مباحثی که مربوط به پیشرفت مجموعه می شود به طور مرتب از نظرات کارمندانتان استفاده نمایید، اما فقط شنونده ی نظرات آنها نباشید. اگر واقعا می خواهید کارکنان خود را تقویت کرده و باعث ایجاد انگیزه در آنها شوید، از مشاوره هایی که به شما می دهند به طور عملی بهره ببرید. همچنین می توانید اختیاراتشان را هم گسترش دهید، مثلا برای ارائه یک نوع خدمت به مشتریان نیازی به تایید قبلی نبوده و خودشان راسا تصمیم گیرنده باشند.

ارائه ی فرصت برای پیشرفت

کارمندان شما انگیزه ی بیشتری برای کار کردن پیدا می کنند زمانی که به وظایفشان اشراف بیشتری داشته باشند. هنگامی که به این نتیجه برسند که فرصتی برای پیشرفت در شغل خود ندارند، دیگر انگیزه ای برای کار کردن ندارند. هیچ کس دوست ندارد در شغلی یکنواخت کار کند. به کارکنان خود را با ارائه ی مهارت های صحیح و آموزش های لازم برای پیشرفت در جایگاه شغلیشان انگیزه دهید. مراقبت از کارکنان جوان برای حرکت به سمت فرصت های بهتر برای شما بسیار مفید است، چون باعث می شود تا شرکتتان به عنوان مکانی فوق العاده برای کار مشهور شود.

از فاکتور های انگیزشی استفاده کنید

انگیزه همیشه تقویت کننده است، نیازی نیست که از موارد گران قیمتی برای انگیزه دادن به کارمندان خود استفاده کنید. میتوانید یک روز حقوق اضافی، یک کارت هدیه، بلیط دیدن یک فیلم خوب و یا هر چیز کم هزینه ی دیگر را برای نشان دادن قدرشناسی خود در نظر بگیرید. البته همیشه پاداشهای نقدی  انگیزه ی خوبی را  ایجاد می کنند. انگیزه نقش بسیار مهمی در حفظ بهترین کارکنان شما ایفا می کند. اگر موارد انگیزشی را درباره ی کارکنانتان جدی نگیرید، ممکن است مجبور شوید هزینه های بیشتری را متقبل شوید.

منبع: huffingtonpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *