نکاتی برای اولین روز دبیرستان

رفتن به مدرسه در هر سن و سالی با کمی استرس و ترس همراه است. بهر حال آیا برای اولین روزی که به دبیرستان پا گذاشتید استرس داشتید یا کاملا خونسرد بودید؟ این موضوع نگرانی زیادی را برای بسیاری از دانش آموزان به همراه دارد، حتی ممکن است برای بسیاری از دانش آموزان رفتن به دبیرستان را شبیه یک حیوان بزرگ تصور کنند که شما در نظرش بسیار کوچک و حقیر به نظر برسید. آرامش خود را حفظ کنید. بله دبیرستان با دوره های دیگر متفاوت است اما هنوز همان مدرسه است و مانند خیلی از مسائل دیگر راههایی برای اینکه به سادگی از آن عبور کنید وجود دارد. در مطلب امروز چند نکته را برای چگونه گذراندن روز اول دبیرستان با هم مرور می کنیم.

 

مطمئن شوید که آمادگی کافی دارید

خودکار، مداد، پوشه، کاغذ و یا هر چیز دیگری که فکر می کنید در طول دوره ی تحصیلی به آن احتیاج دارید را آماده کنید. همه ی وسایل خود را قبل از آنکه از خانه خارج شوید در کیف قرار دهید، تمام موارد را مرتب و منظم جمع آوری کنید، آماده شوید تا مطالبی را که در کلاس درس گفته می شود یادداشت کنید. بسیاری از آموزگاران طوری درس نمی دهند که فرصت یادداشت کردن داشته باشید، اما می توانید صحبتهای تعدادی از آنها را یادداشت نمایید.

نظر همه را نسبت به خود بیش از حد جلب نکنید

هنگامی که وارد دبیرستان می شوید سعی کنید شور و اشتیاق بیش از حدی بابت هر چیز تازه ای نشان ندهید، چرا که دانش آموزان بزرگتر از شما متاسفانه به دنبال چنین حرکاتی در شما می گردند. نباید طوری رفتار کنید که از روز اول جلب توجه کنید. مبادا تصویری نادرست و غیر قابل باور از خود به نمایش بگذارید. آنچه نیاز دارید را بدست آورید و از خود نمایی دوری کنید. با این کار دبیرستان برای شما جای غیر قابل تحملی خواهد شد. باید دقت کرد و با دقت رفتار کنید تا جاه طلبی شما در مدرسه به ضررتان تمام نشود.

در دبیرستان بیشتر با دوستانتان وقت خواهید گذراند

نکته ی مثبتی که در مورد دبیرستان وجود دارد آن است که محدودیت های کمتری را اطرافتان حس می کنید و می توانید وقت بیشتری را با دوستان خود بگذرانید. شما می توانید از روز اول به حمایت از یکدیگر بپردازید، به همدیگر کمک کنید تا کلاسها را پیدا کنید و افراد مرموز و کسانی که میتوانند برای شما آسیب زننده باشند را از خود دور نمایید.

اگر شما را به جایی فرستادن که هیچ دوستی ندارید

سعی کنید کارهای دیگری را انجام دهید. در کلاس درس صحبت کنید. این کار برای بسیاری از افراد ممکن است کار سختی باشد، اما انجام این کار می تواند به شما کمک کند تا یک دوست برای خود دست و پا کنید. این نکته مخصوصا زمانی موثرتر خواهد بود که در کلاس فردی را مانند یک کودک جدید تنها ببینید که نشسته است. گروه دوستانه ی خود را بزرگ تر کرده و زمینه ی یک دوستی طولانی مدت را فراهم کنید.

برای نشستن وسط کلاس را انتخاب کنید که به اطراف دید داشته باشید

به طور کلی افراد آشوبگر و مشکل آفرین در انتهای کلاس می نشینند، درحالی که بهترین دانش آموزان در ابتدای کلاس جایی برای خود انتخاب می کنند. به جز شما که استثنا هستید و در بخش میانی کلاس مینشینید تا علاوه برآنکه به اطرافتان مشرف هستید، با معلم خود ارتباط چشمی برقرار نمایید. (مخصوصا اگر همیشه دوست دارید که به صحبتهای او توجه داشته باشید) در حالی که دانش آموزان مشکل ساز کلاس هیچ علاقه ای به گوش دادن مطالب ندارند.

توجه داشته باشید

با وجود به نکات گفته شده در پاراگراف قبلی، به معلم خود توجه ویژه ای داشته باشید. صحبتها و آموزشهای درسی در دبیرستان از همه ی مسائل مهم تر هستند و باعث می شود که شما سریعتر آنچه را که معلمتان گفته است را یاد بگیرید. حتی ممکن است آنچه را که از طریق گوش دادن می آموزید در کتاب درسی خود پیدا نکنید.

ترکیب و کلاس های مدرسه را یاد بگیرید

سعی کنید از ابتدا کلاس های درسی خود را شناسایی نمایید تا در روز های بعدی مجبور گشتن دنبال کلاستان نباشید و دیگران شکل بدی به شما نگاه نکنند. بابت این کار از خود سپاسگذار خواهید شد و متوجه می شوید که تنها نیستید.

مطمئن شوید که مدارک تحصیلی تان همیشه همراه شماست

شما در مکان جدید هستید و معلمان و مدیر مدرسه در راهروی مدرسه در حال پرسه زدن شما را می بینند و نمی شناسد. داشتن کارت شناسایی با فرض اینکه اینکه قبلا این کارت داشته اید(اما ممکن است که در مدرسه جدید کارتتان تغییر کند) به شما کمک می کند تا از سوء تفاهمات و کشیده شدن ماجرا به دفتر مدرسه جلوگیری شود.

منبع: startschoolnow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *