11 راه برای تزریق انرژی مثبت به زندگی

هنگامی که با تعدادی از دوستانتان در حال قدم زدن هستید، اما در این میان یک نفر با یک توده ی سیاه در بالای سر خود شما را همراهی می کند. چنین افرادی انرژی شما را می گیرند و حتی ممکن است خلق و خوی شما را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین چه کاری باید انجام داد تا جزء آن دسته از افراد نباشید؟ برای همه ی ما پیش می آید روزهای بد و سختی داشته باشیم، اما با چند ترفند ساده می توانید از رشد این ابر سیاه جلوگیری کنید و انرژی مثبت را به خود ترزیق کنید.

 

1. در افکار منفی غرق نشوید

اتفاقات اطرافتان درست همان گونه که به آنها فکر می کنید رخ می دهد. اگر شما به هر اتفاق منفی و بدی فکر کنید انرژی منفی هم به شما در رخ دادن این اتفاق کمک می کند. بجای این افکار سعی کنید:

  • اگر برای بهبود اوضاع پیش آمده کاری از دستتان بر نمی آید، سعی کنید درباره ی آن موضوع فکر نکنید. (اگر فکر کردن درباره ی آن مساله شما را از باقی کارهایتان منحرف می کند، خود را با کار دیگری مشغول نمایید)
  • تا می توانید کمتر راجع به هر موضوعی که به شما انرژی منفی می دهد صحبت کنید و کمتر به آن پر و بال دهید.
  • شاید کمی طول بکشد، اما از چنین رویداد هایی درس بگیرید. تا زمانی که به آنها مشغول باشید متوجه تاثیر منفی آن بر زندگی خود نخواهید بود.

2. از مشکلات، بیماری ها، ناخوشی ها یا نگرانی های خود صحبت نکنید

برای موضوعاتی که اشتباه هستند باید وقت بیشتری صرف نمایید مخصوصا اگر روی آن پافشاری نیز کنید. درست است که همه ی ما نیاز داریم تا در زمانهایی خود را بیرون بریزیم، اما برای چنین مواردی یا حتی وقتی که به چیزی که اشتباه است فکر می کنیم باید از قوانینی پیروی نماییم.

  • هرگز اینگونه فکر نکرده و صحبت نمی کنم: “من خیلی بیمار هستم، احساس میکنم که یک کامیون از روی من رد شده است، من نمی دانم که چگونه این هفته را بگذرانم” در عوض این چنین خواهم گفت ” کمی به مشکل بر خورده ام اما، من از خودم به خوبی مراقبت میکنم و هر روز حس بهتری خواهم داشت
  • به جای اینکه بگویم: “این شغل سخت و طاقت فرسایی است، رئیس من فرد تند و خشنی است، هیچ کس قدر مرا نمی داند. با کمی فکر می گویم: من دنبال کار بهتری میگردم و در ضمن تا جایی که بتوانم یاد میگیرم این کار به نفع خودم است. در واقع رئیس من نمونه ای کامل از هر نوع رفتاری است که یک کارفرما نباید با کارمند خود داشته باشد.

3. خود را آنگونه که هست بپذیرید

کار خیلی سختی نیست در مقابل اشتباهی که از شما سر زد خود را شماتت کنید، اما این کار چقدر می تواند روی شما تاثیر مثبت داشته باشد؟ این کار را زیاد انجام دهید و در برابر هر نظر منفی پنج بار از خودتان تعریف مثبت کنید.

4. گذشته را رها کنید، انرژی مثبت به زندگیتان برمی گردد

شما نمی توانید جلوی رخ دادن هر اتفاقی را بگیرید. دیگران و خودتان را ببخشید. از اشتباهات خود درس بگیرید، از اشتباهات دیگران تجربه کسب کنید، به یاد داشته باشید حتی اگر از موضوعی بسیار رنجیده خاطر بودید، هرگز کاری را از روی بی فکری و بی مهری انجام ندهید. می توان درباره ی موضوعی دلسوزانه رفتار کرد بدون آنکه قصد چشم پوشی از آن اشتباه را داشته باشید. همه ی انرژی های منفی و نادرست مثل: انزجار، اعتراض، درد، نا امیدی، غم، اندوه، خشم، گناه و غیره را دور بریزید.

5. قدرت و شادکامی خود را از دست ندهید

به خاطر داشته باشید وقتی که شما دیگران را انتقاد، قضاوت یا سرزنش میکنید، تصمیم می گیرید که روی کار اشتباهشان و یا هر چیز اشتباهی که در آنها است تمرکز کنید و به این افراد این قدرت را می دهید که خلق و خوی و حالت روحی شما را در دست بگیرند. از خودتان بپرسید که چرا رفتار یک فرد باعث تحریک شما می شود و به او اجازه می دهید تا شما را ناراحت کند.

  • چرا اجازه می دهید که رفتار دیگران بر شما تاثیر بگذارد؟
  • چرا به آنها قدرت کنترل شادی و نشاط خود را می دهید؟
  • به جای قضاوت انتقاد و سرزنش کردن خود راهی را پیدا کنید که بتوانید خود را تکمیل کنید.

6. وقتی اعتقاد قلبی به موضوعی ندارید آن را نپذیرید

به نیاز ها، اولویت ها، زمان و انرژی خود احترام بگذارید. قدر زمان و انرژی گرانبهای خود را بدانید و آنها را برای موضوعاتی که برایتان معنی دار است و یا در مواردی که از شما بخواهند کاری انجام دهید صرف کنید. مطمئن شوید که انجام آن کار برای شما خرسندی و لذت را به همراه دارد. در غیر این صورت به طور مودبانه از انجام آن صرف نظر کنید.

7. تا می توانید بخندید

سعی کنید تا می توانید با کسانی ارتباط داشته باشید که هر لحظه شادی را برایتان به ارمغان می آورند.

8. قدردان باشید

بخاطر نعمت های بیشماری که دارید قدردان باشید، همچنین بابت کشمکش ها و محرومیت ها هم سپاسگزار باشید، که چگونه توسط این محدودیت ها قدرتمند شدید.

9. نگران نباشید

از تخیلتان برای تجسم این موضوع که چکونه می توانید یک موضوع را به درستی پیش ببرید فکر کنید نه به اشتباهاتی که می تواند رخ دهد. در نظر خود بهترین سناریو را تجسم کنید. به سمت راه حل بروید نه به سمت مشکل. فقط درباره ی وضعیت ایده آل فکر کنید نه شرایط سختی که در زمان حال با آن دست به گریبان هستید.

10. آن را خاموش کنید

انجام فعالیت های فیزیکی باعث می شود که مشکلات خود را از یاد ببرید و همچنین شما را از نظر روحی آرام می کند. اگر درباره ی موضوعی مضطرب هستید باید به مغز خود فرصتی دهید تا همه چیز را درباره ی آن مساله را پردازش کند. با انجام ورزش بدنتان هورمون اندروفین آزاد می کند که نه تنها احساس خوبی را به شما هدیه می کند، بلکه باعث رهایی از استرس در هنگام دوچرخه سواری، پیاده روی، شنا و یا کوه نوردی می شود، یا حداقل برای مدت کوتاهی به سراغتان نخواهد آمد.

11. حضور داشته باشید

در لحظه زندگی کنید، مهم نیست یک مساله چقدر خسته کننده یا خالصانه است، اما سعی کنید کاری را انجام دهید که دوستش دارید. هر فعالیتی که دوستش داشته باشید می تواند برای شما جالب باشد. با چنین انتخابهایی برای مدتی ذهنتان از مشکلات و نگرانی ها فاصله خواهد گرفت. شما قدرت کنترل خلق و خوی خود را دارید. هر روز تمرینات ارتقاء انرژی مثبت را انجام دهید. بعد از مدتی خواهید دید چه تاثیری روی حس و حال دیگران خواهید گذاشت.

منبع: blog

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *