8 نکته برای انجام تکالیف در زمان کوتاه تر

اگر شما یک هدفی یا برنامه ای در طول تحصیل داشته باشید قعطا آن هدف انجام دادن تکالیف در طول روزها نخواهد بود. ممکن است شما زمان و انرژی کمتری در انجام تکالیف داشته باشید و به سرانجام رساندن تکالیف مقداری طول بکشد. اما در این مطلب ترفندهایی را به شما پیشنهاد می کنیم تا کمک کند تکالیف خود را به طور کامل و سریع تر انجام دهید.

یک لیست از انجام تکالیف خود تهیه کنید

وقتی که شما شروع به انجام تکالیف می کنید ممکن است به محض اینکه درس یا تکلیفی به ذهنتان رسید انجام دهید و یا همان اولین کتابی که با آن برخورد کردید را برای مطالعه انتخاب کنید، بعد ناگهان به سراغ درس دیگری بروید. راه بهتری هم برای انتخاب وجود دارد، باید بدانید که چقدر زمان برای انجام تکالیف خود نیاز دارید و سپس تمام کارهای خود را بر اساس الویت طبقه بندی کنید. برآورد کنید که برای انجام هر تکلیف چه مقدار زمان کافی است و اینکه آیا زمان بیشتری برای آنها نیاز دارید یا نه. واقع بین باشید، هنگامی که لیست کاملی از کارهایتان داشته باشید، به جای توقف بر روی انجام یک کار می توانید خیلی سریع همه ی آنها را به اتمام برسانید. بنابراین بعد از به پایان رساندن هر تکلیفی خوشحال خواهید شد.

تمام لوازم مورد نیاز خود را آماده کنید

زمانی که قصد دارید تکالیف خود را انجام دهید می دانید که به چه لوازمی احتیاج دارید. برای انجام دادن تکالیف به دفتر، کتاب، مداد و ماشین حساب احتیاج دارید، بنابراین تا می توانید همه ی آنها را از قبل انجام تکالیف تهیه و در کنار خودآماده کنید. از آنجا که اکنون شما تمام لوازمی که به آنها احتیاج دارید را شناسایی کردید، می توانید از وسایل مورد نیاز کارتان در هنگام مطالعه به خوبی بهره ببرید و هر زمان که احتیاج داشتید به سرعت آنها را پیدا کرده و استفاده نمایید.

یک مکان آرام و بدون حواس پرتی برای خود پیدا کنید

یکی از ترفندهای سریع در انجام تکالیف فضای مناسب و آرام است. شما احتمالا ترجیح می دهید که جلوی تلویزیون به کارهایتان بپردازید، اما در واقع تلویزیون یکی از بزرگترین عاملان حواس پرتی می باشد. انجام دادن تکالیف در مقابل تلویزیون باعث می شود تا زمان انجام آنها خیلی طولانی تر شود. سعی کنید مکان هایی را پیدا کنید که آرام هستند و از هرگونه حواس پرتی و اضطراب به دور باشد، چون با این کار موفق خواهید شد تکالیف خود را خیلی سریعتر به پایان برسانید.

تلفن همراه خود را خاموش کنید

شاید این حرف برای شما بسیار غیر ممکن به نظر برسد اما، آیا میتوانید مدتی تلفن همراه خود را کنار بگذارید و از آن فاصله بگیرید؟ انجام این کار برای چند ساعت کاملا مفید و ارزشمند است. در طول انجام تکالیف هر بار که شما یک پیام را دریافت می کنید ممکن است وسوسه شوید و آن را بخوانید و در نهایت تمرکز خود را از دست بدهید. بعد از آن باید مدتی وقت بگذارید تا دوباره بتوانید روی آنچه که کار می کردید تمرکز کنید.

هنگام انجام تکالیف به موسیقی گوش دهید

بسیاری از افراد از گوش دادن به موسیقی بسیار لذت میبرند. سلیقه های متفاوتی در انتخاب نوع موسیقی وجود دارد، یک موسیقی ملایم که با صدای کم در هنگام مطالعه در حال پخش است میتواند انتخابی بسیار عالی باشد. تحقیقات نشان داده است که دانش آموزانی که در هنگام انجام تکالیف موسیقی ملایم گوش می کنند از دانش آموزان دیگر موفق تر هستند. بنابراین تعدادی از موسیقی های آرام بخش و مورد علاقه ی خود را ذخیره کنید و از آنها در هنگام مطالعه استفاده کنید و نتیجه را ببینید.

یک میان وعده سبک و آب بخورید

در پایان یک روز طولانی ممکن است شما از لحاظ ذهنی و جسمی خسته شوید. اگر شما بی وقفه به انجام تکالیف بپردازید ممکن است زمان برایتان طولانی تر به نظر برسد و این کار درستی نیست. میان وعده های مناسب و سالم و نوشیدن مقدار قابل توجهی آب در حین انجام تکالیف، منجر به تقویت مغز و بدن می شود. اما سعی کنید که از نوشیدنی های انرژی زا و نوشابه و تنقلات شیرین دوری کنید، زیرا باعث کم شدن کارایی شما در هنگام مطالعه خواهد شد.

فقط درس نخوانید

اگر شما در مدت زمان طولانی تمام تکالیف را انجام دهید ممکن است که ساعت ها خود را تحت فشار زیادی قرار دهید. این کار در نهایت شما را ضعیف خواهد کرد. زمان انجام تکالیف خود را به مدت زمانهای کوتاه تقسیم کنید و به سرانجام برسانید. سعی کنید به پیاده روی بروید و به خود استراحت دهید. این کار باعث می شود که ذهن و بدن شما با یک انرژی مضاعف برای ادامه کارهایتان آمادگی بیشتری پیدا کند. برای شروع این روند می توانید 25 دقیقه کار کنید سپس 5 دقیقه استراحت نمایید و با گذشت زمان این برنامه را به تناسب کار خود تغییر دهید.

هر کار خوبی نیازمند پاداش است

انجام دادن تکالیف خانه سرگرم کننده نیست اما انرژی منفی می تواند سرعت در روند کاری شما را کاهش دهد. سیستم ذهنی ما به خوبی می تواند با دریافت پاداش برای انجام کارها وفق پیدا کند. اگر بعد از تکمیل تکالیف برای خود پاداش در نظر بگیرید باعث می شود تا انگیزه ی بیشتر برای به پایان رساندن آنها بدست بیاورید. پاداشها می تواند تماشای یک فیلم یا خوراکی های هیجان انگیز و یا بازی کردن باشد.

با راهنمایی هایی که در بالا ذکر شد می توانید تکالیف خود را خیلی سریع انجام دهید. این کار ممکن است در ابتدا کمی سخت باشد اما استفاده از این نکات می تواند کار را برای شما راحت تر کند.

منبع: ofy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *