5 راه برای افزایش توانمندی ذهن

چهره ی شما معمولا منعکس کننده ی اون چیزهایی هست که در ذهنتونه. هیچ لوازم آرایشی ای نمی تونه شما رو زیبا، سالم و شاد نشون بده اگه ذهنتون اون حس رو نداشته باشه. بنابراین برای توانمندی ذهن تون زمان بذارید و تلاش کنید که بتونه همه چیز رو فوق العاده ببینه و احساس کنه. خب حالا چجوری این کار رو کنید؟ در ادامه 5 راه ذکر میشه که می تونه بهتون کمک کنه.

هنر تنفس کردن رو یاد بگیرید

این ممکنه به نظر ساده بیاد، یا حتی برای خیلی از شما شنیدنش مضحک باشه. چون این کاریه که از لحظه ی بدنیا اومدنتون دارید انجامش میدید. با این حال تحقیقات نشون داده که درصد زیادی از جمعیت، تکنیک صحیح نفس کشیدن رو بلد نیستن. وقتی شما به طور صحیح نفس بکشید، مزایای زیادی برای بدنتون داره، علاوه بر این که از مبتلا شدن به خیلی از بیماری ها جلوگیری میکنه، باعث پاکسازی ذهن و بدن شما هم میشه. یک مربی یوگای با تجربه یا متخصص مدیتیشن میتونه به شما کمک کنه که بتونید چه ارادی و چه غیر ارادی بطور صحیح نفس بکشید.

افکار منفی رو از ذهنتون دور کنید

مطمئنا گفتنش خیلی از انجام دادنش آسون تره. اما با زمان گذاشتن و تمرین کردن خیلی سخت نیست که در این کار حرفه ای بشید. وقتی که ذهن شما از افکار منفی پر شده باشه اون وقت شما به هیچ وجه نمی تونید مثبت فکر کنید و از تاثیرات منفی اون افکار روی بدنتون جلوگیری کنید. به طور مداوم به خودتون در مورد چیزهای خوبی که می تونید بدست بیارید، و چیزهایی که زندگی بهتون می بخشه، بگید. هیچ وقت چیز دیگه یا فرد دیگه ای رو به خاطر سرنوشتی که داشتید سرزنش نکنید و مقصر ندونید. چون تنها خود شما هستید که مسئول زندگی خودتونید. خودتون رو از شر آدم های شیطان صفت دور نگه دارید و فقط خوبی ها رو از دنیای اطرافتون جذب کنید.

به ذهنتون اجازه ی خیال پردازی بدید

اجازه بدید ذهنتون به چیزهایی فراتر از واقعیت فکر کنه. دست از تمرکز کردن روی چیزهایی که به ذهن و بدنتون فشار وارد میکنه بردارید. آگاهانه رویا پردازی کنید و از قدرتی که این افکار بهتون میدن لذت ببرید. به چیزهایی فکر کنید که شما رو شاد میکنن و اجازه بدید این افکار مثبت، ذهن شما رو غنی و توانمند کنن.

هر روز، چند دقیقه تمرین مدیتیشن داشته باشید

وقت هایی که می خواید به هیچ چیزی فکر نکنید، یا می خواید روی موضوع خاصی تمرکز کنید یا در ابتدای صبح؛ مدیتیشن به شما کمک میکنه که احساس آرامش کنید. این روزها که خواب و استراحت محدود شده و ساعت های خواب به حداقل رسیده، مدیتیشن می تونه خیلی مفید باشه. در هنگام مدیتیشن هم ذهن و هم بدنتون به آرامش می رسن، بنابراین همین چند دقیقه به شما انرژی و سوخت دوباره میده.

زیاد مطالعه کنید

سعی کنید کتاب های زیادی بخونید، و چیزهای زیادی رو در زندگیتون تجربه کنید. شما می تونید از طریق یاد گرفتن، ذهنتون رو توانمند کنید. و هیچ چیزی در این دنیا وجود نداره که شما نتونید بدستش بیارید اگه مطالعه و تحصیلات داشته باشید. چیزهای خیلی زیادی در این دنیا وجود داره که شما می تونید یاد بگیرید حتی اگه همه ی روزهای زندگی تون رو صرف یاد گرفتن کنید. بنابراین از هر چیزی و هرجایی یاد بگیرید، و همیشه ذهنتون رو آگاه، فعال و غنی نگه دارید.

منبع: magforliving

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *