8 اشتباه رایج در آزمون آیلتس

بعد از ماه ها تلاش و آمادگی برای آزمون، وقتی که سر جلسه میشینید ممکنه ندونسته و یا از روی اضطراب، در پاسخ دادن به سوالات دچار اشتباهاتی بشید که همه ی زحمت های شما رو هدر بده. اینکه بدونید چه اشتباهاتی ممکن هست پیش بیاد و چرا قابل قبول نیستد و باعث کم شدن نمره شما در آزمون میشن، می تونه کمک زیادی بهتون کنه. در اینجا قصد داریم در مورد رایج ترین اشتباهاتی که افراد در هنگام آزمون آیلتس مرتکب میشن، صحبت کنیم. اشتباهاتی که به قیمت گزافی برای آزمون دهنده ها تمام میشه. بد نیست شما اونها رو بدونید و از انجام دادنشون اجتناب کنید.

1. همیشه بیشتر بودن، به معنی بهتر بودن نیست

یکی از رایج ترین اشتباهات این هست که بیش تر از اون چیزی که ازشون خواسته شده جواب میدن. وقتی سوال از شما خواسته که در 3 کلمه پاسخ بدید؛ نوشتن 4 کلمه و بیشتر، باعث میشه که هیچ نمره ای به شما تعلق نگیره. و شما در همون جا، شانس گرفتن نمره اون سوال رو از دست دادید.

2. حواستون به کلمه “حداقل” باشه

رعایت تعداد کلماتی که برای نوشته ها از شما خواسته شده، خیلی مهم هست. وقتی که دستورالعمل از شما چیز مشخصی رو خواسته، حداقل 250 کلمه برای مقاله و حداقل 150 کلمه برای نامه گزارشی، به این معنی هست که هر نوشته ای با کلماتی کمتر از این مجازات داره و از شما نمره کم میشه.

3. لزوما مقالات طولانی تر، نمره بهتری رو کسب نمی کنند

این مورد هم یکی از رایج ترین اشتباهاته و اغلب افراد باور دارند که هرچی مقاله بخش مهارت نوشتن رو طولانی تر بنویسند، می تونن نمره بالاتری رو کسب کنند. و این فکر کاملا غلط هست. یک مقاله طولانی، می تونه به طور غیر مستقیم باعث از دست دادن نمره بشه، چون هر چی که بیشتر بنویسید و از تعداد کلمات بیشتری استفاده کنید، احتمال اشتباهات شما هم افزایش پیدا می کنه.

4. تغییر موضوع غیرقابل قبول هست

هرچند اغلب به افراد موضوعاتی برای نوشتن مقاله داده شده که اونها اون موضوع رو درک نمی کنند. بعد اونها برای جبران این فاجعه و از دست دادن کل نمره تصمیم می گیرند یک موضوع شبیه به عنوان داده شده و یا حتی یک موضوع کاملا متفاوت رو انتخاب می کنند و شروع می کنند به نوشتن در مورد اون. واقعیت غم انگیز این هست که اونها به زیبایی موضوعی که شما انتخاب کردید توجه ای نمی کنند و موضوعی غیر از موضوع داده شده نمره صفر می گیره. اشتباه دیگه ای در این مورد، این هست که افراد یک بخش از موضوع یا دستورالعملی که بهشون داده شده رو نادیده می گیرند. باید این رو بدونید که به شما فقط بابت چیزهایی که ازتون خواسته شده نمره تعلق می گیره.

5. حافظه خوب می تونه شما رو به دردسر بندازه

اغلب پیش میاد که موضوعاتی که برای نوشتن به شما داده میشه تکراری باشه. دانش آموزان باهوش که حافظه ی خوبی دارند تصمیم می گیرند که مقالات رو حفظ کنند. این یک اشتباه وحشتناک هست، چون آزمون گیرنده ها برای تشخیص اینکه شما مقاله ها رو حفظ کردید، آموزش دیده شدند. همچنین اون ها دستورالعمل های جدی برای رد صلاحیت این چنین کارهایی رو دارند.

6. لهجه مهم نیست، تلفظ مهم هست

آزمون آیلتس برای افراد غیر از انگلیسی زبان هست پس نمی تونه شرکت کنندگان رو برای نداشتن لهجه، جریمه کنه. مشکل اینجاست که اغلب افراد تفاوت بین “با لهجه صحبت کردن” و “غلط تلفظ کردن کلمات” رو نمی دونند. مهم نیست که شما چه لهجه ی غلیظی داشته باشید، کلمه ای که با تلفظ غلط گفته بشه، از شما نمره کم می کنه.

7. ایده ها مهم نیستند

اون چیزی که اهمیت داره و مهم هست، راه و روشی هست که شما ایده ها و طرز فکرها رو توضیح می دید. بعضی از شرکت کنندگان در آزمون، فکر می کنند که شرح دادن یک ایده ی غلط چه در نوشتن مقاله، نامه یا بخش صحبت کردن، می تونه باعث کم شدن نمرشون بشه. حقیقت این هست که هیچ ایده و طرز فکری غلط نیست و ایده ها خودشون هیچ اهمیتی ندارند. اون راه و کلماتی که شما برای توضیح دادن و بیان اون ها استفاده می کنید مهم هست.

8. استفاده بیش از حد از کلمات ربط یک روش غلط هست

دوباره باید بگم که، همیشه بیش ترین بهترین نیست. دانش آموزان باهوش می دونند که یکی از معیارهای کسب نمره بالا در نوشتن مقالات این هست که نوشته شما یکپارچه و منسجم باشه. و چه راهی بهتر از استفاده تعداد زیادی از کلمات ربط برای نشان دادن یکپارچگی نوشته ها وجود داره؟ نه این غلط هست و استفاده بیش از حد از اون کلمات خودش به عنوان غلط محسوب میشه و آزمون گیرنده ها اون رو به راحتی تشخیص میدن.

یک توصیه: برای اینکه بدون به وجود اومدن مشکلات، در آزمون آیلتس موفق بشید، خیلی مهم هست که نسبت به اشتباهات آگاه باشید و قبل از امتحان به اندازه کافی تمرین کنید. آشنایی با ساختار و روش آزمون، به شما اعتماد بنفس میده و تاثیر بسزایی در کسب نمره بهتر داره.

منبع: thoughtco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *