9 اشتباه افرادی که در کارها شکست میخورند

شکست در کارها به طور کلی مفهومی نادرست است. اگر میتوانستید به عقب برگردید و همه آنچه برایتان اتفاق افتاده را مرور کنید، با خود فکر میکردید “آیا همه ی کارهایی که انجام داده ام اشتباه بود؟” اگر ساعتی را با همکارانتان روی یک پروژه صرف کردید و در نهایت هیچ فکر بکری نیافتید، یعنی آن جلسه با شکست به اتمام رسیده است؟ در واقع میتوان گفت تا زمانی که از یک موضوع نکته ی ارزشمندی یاد بگیریم، چیزی به نام شکست معنا نخواهد داشت. در اینجا 9 اشتباه افراد که منجر به شکست آنها میشود و شما نباید انجام دهید را مرور میکنیم.

1 . به جای مثبت اندیشی منفی باف هستند

اگر شما بیش از حد با خود درگیر هستید، چطور فکر میکنید میتوانید چیز جدیدی را یاد بگیرید. تفاوت بین کسانی که سقوط میکنند ولی از اشتباهشان درس میگیرند با افرادی که بعد از شکست فقط در حال غرولند کردن هستند، در تصمیمی است که بعد از شکست میگیرند.

2 . انتظارات غیر واقعی دارند

اگر شما در حال حاضر هیچ در آمدی ندارید و هر چه تلاش میکنید بی فایده است، چنانچه برای خود برنامه ریزی کردید که در 12 ماه آینده مبلغ قابل توجهی را بدست آورید بدانید که به احتمال زیاد شکست خواهید خورد و نمیتوانید به چنین هدفی در مدت کوتاه برسید. چنین توقعی یک انتظار منطقی نیست، با داشتن انتظارات غیر واقعی شما به نتیجه ی مطلوبی نمیرسید.

3 . از کسی کمک نمیگیرند

واقعا فکر میکنید میتوانید به تنهایی از پس هر کاری بر آیید؟ چنین افرادی علاوه بر اینکه در کارها شکست میخورند، خود را در معرض شکستهای بزرگتری در آینده نیز قرار میدهند. آنها میدانند که به کمک نیاز دارند، اما زیر بار قبول کمک از سوی هیچ کس نمی‎روند. این کار باعث قدرتمند شدن و جاه طلبی در شما نخواهد شد، بلکه باعث میشود در امور مختلف راه اشتباه را انتخاب و با بی فکری رفتار کنید. سعی کنید از کمک دیگران در مسائل گوناگون استفاده کنید.

4. بیش از عمل کردن حرف میزنند

برای انجام دادن یک کار فقط درباره ی آن نباید حرف زد. صرف اینکه شما یک ایده در سر دارید، دلیل موفقیت شما در انجام کار یا بر آمدن از پس آن نیست. زمانی که فردی نتواند نواقص خود را ببیند و با این وجود ایده های خود را به دیگران بگوید، شکست در مسیر انجام کارها امری اجتناب ناپذیر است. چنین افرادی دوست دارند درباره ی یک موضوع فقط حرف بزنند، اما هنگامی که حرف از عمل کردن به میان بیاید ترجیح میدهند پای خود را از ماجرا بیرون بکشند.

5 . از عملی کردن ایده ها میترسند

هیچ کس قصد دزدیدن ایده ی شما را ندارد. بسیار بعید است که چنین ذهنیت منفی رخ دهد. با وجود اینکه ایده های فوق العاده بسیار کمیابند، اما اینکه فکر کنید فکر نابی که امروز به ذهنتان رسیده آنقدر با ارزش است که با کسی درباره ی آن صحبت نکنید بی تجربگی است. شما نمیتوانید به اطرافیانتان بگویید من یک ایده ی شگفت انگیز دارم فقط نمیتوانم به شما بگویم. این کار به شما در تحقق آن ایده کمکی نمیکند و همیشه در حد یک حرف که در ذهن شماست باقی می ماند.

6 . از انصاف چشم پوشی میکنند

خیلی از افراد به شدت معتقد به رعایت حقوق برابر در کارها هستند و پول را بهترین عامل برای پیشبرد بهتر امور نمیدانند. این موضوع درباره ی مشارکت ذهنی در کارها نیز صادق است. وقتی شخصی در تیم کاری شما قرار بگیرد و به اندازه ی شما خودش را درگیر کار میکند، بهترین نوع کار خود را در پروژه ارائه میکند. افرادی که موفق به ساخت تیم و یا یک محصول نمیشوند، اغلب سعی میکنند برای خود سهم بیشتری غائل شوند و بدتر از آن اینکه وقتی دیگران این موضوع را میبینند نا امیدانه کار خواهند کرد. آیا شما ترجیح میدهید حق بیشتری برای خود غائل شوید، در صورتی که همکاران شما سرمایه گذاری فکری زیادی روی کار با شما کرده اند؟ یا عدالت را روی همه ی تیم به طور مساوی تقسیم خواهید کرد؟ برای پاسخ دادن به این سوال فکر کردن لازم نیست.

7 . آنها خود را اسیر افکار منفی میکنند

چطور انتظار دارید فرد موفقی باشید وقتی اطرافتان پر از افکار شکست خورده است؟ شما با این روند موفق نخواهید شد. افرادی که ذهنیت مثبت دارند سعی میکنند برای موفقیت با کسانی در ارتباط باشند که به اطرافیانشان انرژی مثبت بدهند.

8. به دنبال موضوعات عوام پسند هستند

شکست در اشکال و اندازه های مختلف رخ میدهد، اما یکی از معمول ترین دلایل آن غرور است. صرف اینکه شما از عهده ی انجام کاری بر می‎آیید به این معنی نیست که باید آن را انجام دهید. آنهایی که به جای پیگیری مهارت های خود به دنبال کارهایی که مطلوب جامعه است میروند، به فردی خود خواه و از خود راضی تبدیل میشوند چرا که به دنبال تایید بقیه هستند.

9 . شکست را یک انتخاب میدانند

افرادی که در زندگی واقعا موفق هستند و به آنچه میخواند میرسند، کسانی هستند که اجازه نمیدهند شکست اولین انتخاب آنها باشد. این موضوع باز هم ریشه در ذهنیت شما دارد. شکست آن چیزی است که شما میخواهید باشد، چیزیست که شما برای خود تعریف میکنید. هر چقدر آن را بیشتر با خود تکرار کنید، برایتان باورپذیرتر میشود.

منبع: medium

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *